• <
gryfia_70lat

Niebezpieczeństwo na pokładzie promu Stena Line w Porcie Gdynia. Pasażer groził wysadzeniem statku

jm

09.08.2021 11:11 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Niebezpieczeństwo na pokładzie promu Stena Line w Porcie Gdynia. Pasażer groził wysadzeniem statku

Partnerzy portalu

Niebezpieczeństwo na pokładzie promu Stena Line w Porcie Gdynia. Pasażer groził wysadzeniem statku - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

W porcie w Gdyni zatrzymano mężczyznę, który groził wysadzeniem jednego z promów. Trwa przeszukiwanie jednostki.

Policja otrzymała zgłoszenie o sprawie rano. Do sytuacji doszło kiedy prom linii Stena Line zbliżał się do portu w Gdyni. 30-letni mieszkaniec Gdyni miał twierdzić, że porozkładał na pokładzie ładunki wybuchowe i groził załodze i pasażerom. – Uruchomiliśmy procedury bezpieczeństwa. Pasażer został obezwładniony przez załogę i oddany w ręce policji w Polsce – mówi rzeczniczka linii Agnieszka Zembrzycka cytowana przez RMF. Wszyscy pasażerowie zeszli bezpiecznie na ląd.

– Na miejscu jest ekipa dochodzeniowo-śledcza, służby kontrterorystyczne oraz ratownicy. Trwają czynności – mówi oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdyni Jolanta Grunert.

Jak informuje RMF, mężczyzna został zatrzymany. Prom Stena Vision miał wypłynąć w rejs powrotny do Karlskrony o 9:00, jednak trwało sprawdzanie jednostki. Policja poinformowała, że nie znalazła żadnych niebezpiecznych obiektów. Operator zakłada, że jednostka wypłynie jeszcze dziś.

Stena Vision, prom, na którym doszło do sytuacji, należy do linii Stena Line. To prom pasażersko-samochodowy, w użytku od 1987 roku. Przeszedł gruntowną przebudowę w 2010 roku. Ma 176 metrów długości, 31 metrów szerokości i nośność 5129 ton. Może zabrać na pokład do 460 aut oraz 1700 pasażerów. Pływa na trasie Gdynia - Karlskrona, podobnie jak Stena Nordica i Stena Spirit. Kursy odbywają się do trzech razy dziennie.

W Porcie Gdynia dobiega końca budowa Publicznego Terminalu Promowego. Wszystkie połączenia promowe z Gdyni od przyszłego roku będą realizowane z nowego terminalu. Pod koniec lipca odbyło się pierwsze testowe cumowanie promu Stena Spirit linii Stena Line.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.