• <
escort_980x120_gif_2020

Gdańsk z nową przystanią jachtową

jm

23.08.2021 15:16 Źródło: gdansk.pl

Partnerzy portalu

Gdańsk z nową przystanią jachtową - GospodarkaMorska.pl
Fot. Piotr Wittman / Gdańsk.pl

Należąca do Gdańska Wyspa Sobieszewska zyskała nową przystań jachtową. Pierwsze jednostki będą mogły się w niej pojawić we wrześniu.

Budowa przystani rozpoczęła się w listopadzie 2020 roku i kosztowała 6,5 miliona złotych. Obiekt powstała z prefabrykowanych pomostów pływających z trapami zejściowymi. W przystani będą mogły cumować 73 jednostki.

– Konsekwentnie budujemy infrastrukturę dla żeglarzy i to jest kolejny punkt na naszej mapie. Akurat ta przystań, to element większej całości ważnego programu stawiającego na rozwój turystyki w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej – powiedziała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Przystań jest wyposażona w slip dla jednostek o wymiarach 6x6,5 metra. Są także drabinki wyłazowe, odbojnice, stojaki na koła ratunkowe i postumenty oświetleniowe. Przystań ma też nowy budynek bosmanatu z kompletnym zapleczem socjalnym i technicznym, a także salą szkoleń. Infrastrukturę uzupełnia hangar do przechowywania sprzętu i wiata z paleniskiem, która została połączona z salą szkoleniową.

Inwestycja została dofinansowana ze środków unijnych.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.