• <
escort_980x120_gif_2020

Gdańsk. Kolizja Generała Zaruskiego i statku wycieczkowego

jm

23.08.2021 23:24 Źródło: radiogdansk.pl
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Gdańsk. Kolizja Generała Zaruskiego i statku wycieczkowego

Partnerzy portalu

Gdańsk. Kolizja Generała Zaruskiego i statku wycieczkowego - GospodarkaMorska.pl
Fot. A.S.Macur / Wikipedia

Na Motławie w centrum Gdańska na wysokości wyspy Ołowianka w niedzielę około godziny 15.00 doszło do kolizji dwóch jednostek – niewielkiego statku wycieczkowego i żaglowca STS Generał Zaruski.

Do incydentu doszło kiedy statki się mijały. Nikomu nic się nie stało, ale obie jednostki noszą ślady kolizji. Jak podaje Radio Gdańsk, Generał Zaruski ma otartą podwięź burtową, na pasażerskim statki zniszczeniu uległy okucia okien.

– W wyniku zdarzenia nie było osób rannych. Na miejscu pracowali policjanci z komisariatu wodnego, policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości załogi statków. Wszystkie osoby były trzeźwe. O zdarzeniu został powiadomiony kapitanat portu – mówi Mariusz Chrzanowski z gdańskiej policji cytowany przez Radio Gdańsk

Żegluga na Motławie odbywa się bez zakłóceń pomimo kolizji. Wyjaśnieniem jej okoliczności zajmą się policja i Urząd Morski, a także Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020
sun_track

Dziękujemy za wysłane grafiki.