• <
escort_980x120_gif_2020

Poznaj szlaki wodne Motławy. Od czwartku Kajakowe Spacery Miejskie z przewodnikiem

ac

15.07.2021 08:39 Źródło: gdansk.pl
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Poznaj szlaki wodne Motławy. Od czwartku Kajakowe Spacery Miejskie z przewodnikiem

Partnerzy portalu

Poznaj szlaki wodne Motławy. Od czwartku Kajakowe Spacery Miejskie z przewodnikiem - GospodarkaMorska.pl
Fot. gdanks.pl

Gdański Ośrodek Sportu zaprasza na zwiedzanie Gdańska z perspektywy wody. Można to robić w towarzystwie przewodnika. Pierwszy spacer już w czwartek 15 lipca.

Gdańsk od strony wody jest piękny, chociaż tak naprawdę wiedzą o tym nieliczni. Często nawet gdańszczanie nie dają sobie sprawy, ile oferują szlaki wodne Motławy oraz jaką przyjemność i satysfakcję może sprawić zwiedzanie centrum miasta z poziomu wody. Jeśli do tego dodamy jeszcze doświadczonego przewodnika, który potrafi w interesujący sposób przekazać swoją wiedzę, dostajemy dwugodzinną rozrywkę dla każdego miłośnika aktywnej rekreacji. I tym właśnie jest Kajakowy Spacer Miejski.

Tę nietypową wycieczkę, która będzie odbywać się cyklicznie co tydzień aż do końca wakacji szkolnych ( 08.07.2021 do 31.08.2021 r.) poprowadzi Ryszard Kopittke.

Z poziomu wody oglądamy Gdańsk z zupełnie innej perspektywy. Łatwiej też dostrzec pewne detale – datę budowy Mostu Stągiewnego, znak wielkiej powodzi czy rok rozbudowy Kamiennej Śluzy. Zobaczymy najważniejsze gdańskie budynki położone nad wodą: spichlerze o zwierzęcych nazwach, będzie okazja dotknąć "Sołdka" i podpłynąć pod Polski Hak, miejsce rzadko odwiedzane przez mieszkańców. Kanałem Na Stępce, Nową Motławą dopłyniemy do fortyfikacji na Dolnym Mieście. Opłyniemy rawelin – mniejszy bastion, który w XVII wieku strzegł dostępu do miasta. To raczej niewymagająca dwugodzinna trasa, którą rozpoczynamy i kończymy na przystani na Żabim Kruku – zapowiada pan Ryszard Kopittke, który jest licencjonowany przewodnikiem po Trójmieście.

Pierwsza wycieczka odbędzie się już w najbliższy czwartek, 15 lipca. Kajakowi „spacerowicze” wyruszą z Przystani Żabi Kruk o godzinie 17.00 i powrócą do niej mniej więcej dwie godziny później.

Udział w Kajakowych Spacerach Miejskich jest odpłatny. Opłata za dwugodzinne wypożyczenie sprzętu, niezależnie, czy będzie to kajak jedno czy dwuosobowy, wynosi 35 złotych. Ograniczona jest liczba uczestników biorących udział w jednym spływie i wynosi 20 osób.

Cykliczne wycieczki będą odbywały się o stałej porze w godzinach 17:00 – 19:00. Uczestnicy proszeni są o przybycie na miejsce wydarzenia 30 minut przed jego planowanym rozpoczęciem.


Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.