• <
gryfia_70lat

Gdańsk. "Strefa relaksu" w Brzeźnie zbudowana bez zgody Urzędu Morskiego

gm

30.06.2022 09:40 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Gdańsk. "Strefa relaksu" w Brzeźnie zbudowana bez zgody Urzędu Morskiego

Partnerzy portalu

Gdańsk. "Strefa relaksu" w Brzeźnie zbudowana bez zgody Urzędu Morskiego - GospodarkaMorska.pl
Molo w Brzeźnie.

Duży blaszany namiot i inne obiekty składające się na tzw. strefę relaksu przy plaży w Gdańsku Brzeźnie postawiono bez zgody Urzędu Morskiego - podało Radio ZET.

Do samowoli miało dojść na działce położonej bezpośrednio nad morzem przy plaży w Gdańsku Brzeźnie. Teren został niedawno kupiony przez prywatnego właściciela. Powstała tam "strefa relaksu" złożona z kontenerów i blaszanych budynków, na którą nie zgodziło się szereg instytucji - podało Radio Zet.

Ustawienie przy plaży obiektów, z racji zlokalizowania ich w pasie ochronnym brzegu morskiego, właściciel powinien był uzgodnić z Urzędem Morskim w Gdyni. Rzeczniczka prasowa Urzędu Morskiego w Gdyni Magdalena Kierzkowska zaprzeczyła w rozmowie z Radiem Zet, że właściciel ustalał postawienie swoich obiektów z UM w Gdyni.

Postępowanie w tej sprawie już kilka tygodni temu rozpoczął Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gdańsku. Radio Zet podaje, że dotyczy ono "samowolnie wybudowanego obiektu budowlanego o konstrukcji systemowej z profili aluminiowych, przykrycia dachowego z materiału.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.