• <
escort_980x120_gif_2020

Gdańsk. Most Stągiewny nad Motławą dostępny dla pieszych. Powstaje nowa marina

gm

08.07.2022 11:48 Źródło: gdansk.pl
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Gdańsk. Most Stągiewny nad Motławą dostępny dla pieszych. Powstaje nowa marina

Partnerzy portalu

Gdańsk. Most Stągiewny nad Motławą dostępny dla pieszych. Powstaje nowa marina  - GospodarkaMorska.pl
Fot. gdansk.pl

Od wtorku 5 lipca można już korzystać z przejścia Mostem Stągiewnym po prowadzonych pracach związanych z modernizacją i przekształceniem go w most zwodzony.

Oficjalne otwarcie zmodernizowanej przeprawy, połączone ze zwodzeniem mostu nastąpi na początku sierpnia 2022 roku, co oznacza oddanie mostu do użytku zgodnie z zaplanowanym terminem. Od początku lipca most będzie udostępniany pieszym z uwagi na sezon turystyczny. Nadal jednak będą trwały prace związane z realizacją zadania. Próby technologiczne - ze względu na Jarmark św. Dominika - będą rozplanowane w taki sposób, by nie kolidowały z tym wydarzeniem. Kładka tymczasowa zostanie zdemontowana dopiero po zakończeniu imprezy jarmarkowej.

CZYTAJ więcej: Most Stągiewny nad Motławą rośnie w oczach [WIDEO]

W 2015 r. miasto zawarło z konsorcjum Granaria umowę partnerstwa publiczno-prywatnego pn. „Zagospodarowanie północnego cypla Wyspy Spichrzów w Gdańsku”. Inwestycja zakłada kompleksowe zagospodarowanie Wyspy Spichrzów oraz realizację szeregu celów publicznych, w tym przebudowę Mostu Stągiewnego na most zwodzony. Przygotowania do modernizacji Mostu Stągiewnego rozpoczęły się wiosną 2021 roku, kiedy przeniesiono wiele instalacji (gazową, c.o., teletechniczną i inne) pod wodę. Wcześniej były poprowadzone pod stałym przęsłem mostu. Most zamknięto w październiku 2021, wtedy też uruchomiono tymczasową kładkę dla pieszych na przyczółkach nieodbudowanego po wojnie Mostu Rogoźników.

Równolegle ze zwodzoną przeprawą powstaje nowa marina na 60 miejsc.

CZYTAJ więcej: Trwa przebudowa Mostu Stągiewnego. Dzięki niej powstanie nowa marina w Gdańsku [ZDJĘCIA]

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.