• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

HYDRO-NAVAL będzie miał swoją klasę w słupskim „Mechaniku”

13.05.2015 09:53 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu HYDRO-NAVAL będzie miał swoją klasę w słupskim „Mechaniku”

Partnerzy portalu

HYDRO-NAVAL będzie miał swoją klasę w słupskim „Mechaniku” - GospodarkaMorska.pl

Firma HYDRO-NAVAL Spółka z o.o. podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku, czyli popularnym „Mechanikiem”. Firma obejmie patronatem klasę o profilu technik-mechanik.

Współpraca przedsiębiorstwa ze szkołą trwa od ponad roku, uczniowie „Mechanika” odbywają w HYDRO-NAVAL praktyki zawodowe. Od nowego roku szkolnego rozszerzy się ona o patronat nad uczniami, którzy stawiają pierwsze kroki w zawodzie technik-mechanik.  Będą oni odbywać praktyki i część zajęć teoretycznych na terenie firmy. Specjalnie dla nich utworzono salę dydaktyczną oraz stanowisko egzaminacyjne. W ramach podpisanego porozumienia uczniowie będą mieli możliwość nauki w naturalnych warunkach pracy, gdzie zapoznają się z nowymi technologiami, procesem wytwarzania i obsługą nowoczesnych maszyn.

Nauka na kierunku technik-mechanikt wydaje się bardzo atrakcja. Uczniowie mogą wybrać jeden z dwóch profili: policyjny lub morski. Dla najlepszych praktykantów HYDRO-NAVAL zafunduje kursy np. nurkowania lub kurs sternika motorowodnego czy jachtowego. Prymusi będą mogli zostać zatrudnieni lub otrzymają dofinansowanie do studiów i nauki języka angielskiego.

"Mechanik" to szkoła z bogatą i chlubną tradycją, której mury od 1946 roku opuściło kilka tysięcy osób. Stanowią oni wyspecjalizowaną kadrę wielu przedsiębiorstw, pracują w kraju i zagranicą. Szkoła z powodzeniem łączy osiągnięcia wielu pokoleń wychodząc naprzeciw współczesnym potrzebom młodzieży i perspektywom rozwojowym firm.

Dziękujemy za wysłane grafiki.