Pierwsze "covidowe" wakacje udowodniły, że Polacy nie mają zamiaru rezygnować z wakacyjnego wypoczynku. Rożnica jest taka, że częściej niż zagranicę wybieramy urlop w kraju. Na duże zainteresowanie plażami miejskimi w tym sezonie już przygotowują się w Gdańsku. GOS już teraz ogłosił duży nabór ratowników.
Gdański Ośrodek Sportu zarządza gdańskimi kąpieliskami morskimi od 1990 r. W tym celu zatrudnia w sezonie letnim ratowników, których zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo kąpiących się. Poszukiwane są osoby pełnoletnie, umiejące pływać, odporne na stres, chcące podnosić swoje umiejętności i kwalifikacje. Osoby, które decydują się na ten zawód, powinny również wykazywać się umiejętnością pracy w zespole, dobrym kontaktem z otoczeniem oraz empatią i asertywnością. Trzeba pamiętać, że praca ratownika jest bardzo odpowiedzialna i wymagająca. Stała obserwacja akwenu, przy zmiennych warunkach atmosferycznych nie należy do łatwych. Ponadto ratownik musi być w każdej chwili gotowy do udzielenia pierwszej pomocy, zarówno w wodzie, jak i na lądzie.
GOS oferuje zatrudnionym:
- umowę o pracę na etat (lub pół etatu) w okresie lipiec-sierpień 2021
- wynagrodzenie: 3500 zł brutto/miesiąc (22 dni pracy w lipcu oraz 22 dni pracy w sierpniu) - lipiec: 159,09 zł brutto/dzień, sierpień: 159,09 zł brutto/dzień.
- dodatkowo około 2 dni urlopu/miesiąc (w przypadku niewykorzystania wypłacany jest ekwiwalent)
- nadgodziny w dni wolne – 100%
- równoważny czas pracy
- nocleg bez wyżywienia i pełny komplet odzieży
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami
Polska i Szwecja bliżej sfinalizowania kontraktu na okręty podwodne. Umowa na „Orkę” do końca czerwca
Armia USA poinformowała o kolejnym ataku na domniemaną łódź przemytników. Zginęły trzy osoby