• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Dni Otwarte na UMG. Morska uczelnia z ofertą dla licealistów

rk

26.04.2023 10:55 Źródło: Uniwersytet Morski w Gdyni
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Dni Otwarte na UMG. Morska uczelnia z ofertą dla licealistów

Partnerzy portalu

Uniwersytet Morski w Gdyni

Tegoroczne Dni Otwarte Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbyły się w dniach 20-21 kwietnia 2023 roku w godzinach 9:00 – 14:00. Po raz pierwszy w historii uczelni było to wydarzenie dwudniowe. W je murach gościły zarówno zorganizowane grupy, jak i osoby indywidualne. W sumie ponad 800 maturzystów z całej Polski wzięło udział w warsztatach, wykładach i zwiedzaniu laboratoriów podczas tego wydarzenia.

Studenci i pracownicy uczelni zorganizowali szereg stoisk tematycznych i atrakcji zarówno w budynku głównym UMG oraz należącym do Wydziału Nawigacyjnego. Przez dwa dni trwania wydarzenia, o każdej pełnej godzinie, Prorektor ds. Kształcenia oraz Prorektor ds. Studenckich prezentowali ofertę edukacyjną Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, wraz z zasadami i terminami rekrutacji. Każda prezentacja kończyła się konkursem, w którym uczestnicy mogli wygrać pamiątkowe puzzle z wizerunkiem "Daru Młodzieży".

Na uczniów szkół średnich czekały również wykłady i warsztaty przygotowane przez pracowników Wydziału Elektrycznego, Mechanicznego, Nawigacyjnego oraz Zarządzania i Nauk o Jakości. Przyszli studenci mogli również zwiedzić laboratoria i symulatory, w których słuchacze UMG uczestniczą w zajęciach. Każdy biorący udział w Dniach Otwartych otrzymał materiały informacyjne o uczelni oraz drobne upominki.

Przed wejściem do gmachu głównego Koło Naukowe Pojazdów Elektrycznych EVPL zaprezentowało pojazdy elektryczne, a Koło Naukowe SeaQuest łódź motorową. W Auli im. T. Meissnera swoją działalność naukową prezentował Parlament Studentów, Koło Naukowe Internetu Rzeczy i Systemów Wbudowanych (IOtes), Koło Naukowe Human Machine Interface (HMI), Koło Naukowe Nautica, Koło Naukowe „SeaNovation”, Koło Naukowe e-Biznesu, Koło Naukowe CARGO, Koło Naukowe Inwestor, Koło Naukowe LoGIStic, Koło Naukowe Nawigator, Koło Naukowe Innowacyjnych Systemów Transportowo – Logistycznych (ISTL), Naukowe Koło Badań Podwodnych „SeaQuest”, Studium Języków Obcych, Szkoła Doktorska, ERASMUS +.  Duże wsparcie organizacyjne wnieśli studenci z Koła Naukowego TRANSLOG, którzy pomagali w punkcie informacyjnym, pełnili też rolę przewodników podczas oprowadzania wycieczek. Nieoceniona była również pomoc studentów należących do Kompanii Reprezentacyjnej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.W samo południe, pierwszego dnia wydarzenia wręczone zostały nagrody przyznane w konkursie pt. „Budowa makiety morskiej farmy wiatrowej przyszłości”. Z ramienia Uniwersytetu Morskiego w Gdyni laureatów uhonorował prorektor ds. studenckich dr hab. inż. Mirosław Czechowski, prof. UMG. Nagrody odebrali uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdyni oraz z Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku.


Na zakończenie Dni Otwartych rozstrzygnięty został konkurs na najbardziej zaangażowane Koło Naukowe UMG. Decyzją komisji konkursowej, składającej się z prorektora ds. kształcenia, prorektora ds. studenckich, prodziekanów z Wydziału Elektrycznego, Mechanicznego, Nawigacyjnego oraz Zarządzania i Nauk o Jakości oraz przedstawiciela Parlamentu Studentów UMG. Zostały uhonorowane:

I miejsce - Naukowe Koło Badań Podwodnych „SeaQuest”,
II miejsce - Koło Naukowe Internetu Rzeczy i Systemów Wbudowanych (IOtes),
III miejsce zajęło Koło Naukowe Human Machine Interface (HMI).

Dodatkowo rektor UMG prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit zdecydował o przyznaniu nagrody specjalnej dla Koła Naukowego Pojazdów Elektrycznych EVPL.

Kolejny Dzień Otwarty jest zaplanowany na listopad 2023 roku.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.