• <
mewo_2022

Deep Wind wnioskuje o zgodę na budowę farmy Olof Skötkonung

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Deep Wind wnioskuje o zgodę na budowę farmy Olof Skötkonung

Partnerzy portalu

Knut Vassbotn, CEO Deep Wind Offshore, fot. Deep Wind Offshore

W najnowszym ruchu na rzecz czystej energii, firma Deep Wind Offshore złożyła wniosek o budowę morskiej farmy wiatrowej Olof Skötkonung na południowym wybrzeżu Szwecji. Potężny projekt, umiejscowiony w Zatoce Botnickiej, na północny wschód od hrabstw Gävleborg i Uppsala, zakłada instalację 70 turbin wiatrowych.

Planowana farma ma potencjał generowania 7,5 TWh energii, co odpowiada znacznej części zapotrzebowania na energię w tych hrabstwach. Szacuje się, że przyczyni się to do redukcji emisji dwutlenku węgla o 3,2 miliona ton rocznie.

Niezwykle interesującym aspektem projektu jest też potencjalna produkcja wodoru. To paliwo przyszłości, które może zrewolucjonizować transport i przemysł. Deep Wind Offshore współpracuje z partnerami zajmującymi się produkcją wodoru zarówno na lądzie, jak i na morzu, co może odegrać kluczową rolę w realizacji przedsięwzięcia.

– Projekty realizowane w Szwecji są idealne zarówno do wytwarzania energii elektrycznej dla sieci, jak i do produkcji wodoru. W Szwecji istnieje wiele sektorów przemysłowych, które w przyszłości będą korzystać z wodoru. Co więcej, planuje się budowę rurociągów na dnie morza, które umożliwią eksport wodoru do Niemiec – podkreśla Knut Vassbotn, CEO Deep Wind Offshore.

Deep Wind Offshore udowodnia swoje kompetencje na arenie międzynarodowej, współpracując z takimi gigantami jak bp w Korei Południowej oraz EDF Renewables w Norwegii. Portfolio firmy obejmuje projekty o łącznej mocy ponad 10 GW. Znaczące jest również to, że deweloper nie zapomina o lokalnym kontekście swoich przedsięwzięć. Jak zapewnia, tworzenie nowych miejsc pracy i wspieranie lokalnego przemysłu to dla niego kluczowe elementy każdej inwestycji.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.