• <
escort_980x120_gif_2020

Bułgaria. Sondaż: coraz więcej osób łączy pracę z wakacjami nad Morzem Czarnym

gm

26.08.2022 21:51 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Bułgaria. Sondaż: coraz więcej osób łączy pracę z wakacjami nad Morzem Czarnym

Partnerzy portalu

Bułgaria. Sondaż: coraz więcej osób łączy pracę z wakacjami nad Morzem Czarnym - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Łączenie pracy z wypoczynkiem nad Morzem Czarnym staje się tego lata coraz bardziej przystępnym i preferowanym wyborem dla Bułgarów - podała w piątek agencja BTA, powołując się na sondaż portalu karavani.bg, największej internetowej platformy rezerwacji przyczep kempingowych w Bułgarii.

Według mediów coraz więcej pracodawców zapewnia też swoim pracownikom możliwość pracy zdalnej, co z kolei wydłuża sezon letni do końca września.

Trend rozpowszechniony na świecie w czasie pandemii Covid-19 okazał się zjawiskiem trwałym i stale rozwijającym się w Bułgarii. Pracodawcy coraz chętniej oferują możliwość pracy online, co potwierdziło 71 proc. osób biorących udział w sondażu karavani.bg.

"Liczba dokonanych na wrzesień rezerwacji już podwoiła się w porównaniu z tym samym miesiącem roku poprzedniego; oczekujemy, że wzrośnie jeszcze bardziej i osiągnie poziom trzykrotnie większy niż wyniki z roku 2021" - powiedział Nikołaj Nekow, założyciel portalu.

Przedłużył się również okres, który pracownicy chcieliby poświęcić na łączenie pracy z urlopem. 61 proc. ankietowanych uznało, że chciałoby spędzić w ten sposób miesiąc lub dłużej - wynika z ankiety.


Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.