• <
pge_baltica_390x100_duży

BlueFloat, Renantis z umowami na wyłączność z Crown Estate Scotland na rozwój innowacyjnych projektów

zk

30.05.2023 13:24
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas BlueFloat, Renantis z umowami na wyłączność z Crown Estate Scotland na rozwój innowacyjnych projektów

Partnerzy portalu

Fot. BlueFloat Energy

Partnerstwo BlueFloat Energy i Renantis podpisało umowy na wyłączność z Crown Estate Scotland na rozwój innowacyjnych projektów Sinclair i Scaraben, które będą teraz częścią etapowej realizacji projektu Broadshore.

Dwie pływające morskie farmy wiatrowe o mocy 99,5 MW będą teraz rozwijane w ramach etapowej realizacji partnerskiego projektu Broadshore, zlokalizowanego 47 kilometrów na północ od Fraserburgh.

Sinclair i Scaraben zbadają innowacyjne technologie fundamentów, powiązane prace produkcyjne i systemy cumownicze w celu zmaksymalizowania możliwości dla szkockiego łańcucha dostaw, napędzając lokalne inwestycje i tworzenie nowych miejsc pracy.

Partnerstwo BlueFloat Energy i Renantis było jednym z 13 wnioskodawców, którzy zostali wybrani w pierwszej na świecie rundzie leasingowej mającej na celu umożliwienie morskiej energetyce wiatrowej bezpośredniego zaopatrywania morskich platform naftowych i gazowych.

- Zabezpieczenie wyłączności na rozwój blisko 200 MW pływającej morskiej energii wiatrowej daje naszemu partnerstwu fantastyczną okazję do wypróbowania i zmniejszenia ryzyka nowej technologii na tym wschodzącym rynku - powiedział David Robertson, dyrektor projektu.

- Badamy również nowe podejście do własności społecznej morskich projektów wiatrowych, zapewniając jak największej liczbie osób możliwość skorzystania z transformacji energetycznej w Szkocji - dodał Robertson.

Sukces w przetargu INTOG opiera się na istniejącym portfelu projektów ScotWind o mocy 3,1 GW, obejmującym projekt Bellrock o mocy 1,2 GW i projekt Broadshore o mocy 900 MW. Partnerzy we współpracy z Ørsted rozwijają również projekt Stromar o mocy 1 GW.

Na Morzu Celtyckim partnerzy przygotowują się do udziału w dwóch projektach o mocy 1 GW, Petroc i Llywelyn, w nadchodzącej aukcji Crown Estate.

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.