• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

85 lat historii Polskiego Rejestru Statków na "Darze Pomorza"

ac

19.07.2021 08:52 Źródło: PRS
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie 85 lat historii Polskiego Rejestru Statków na "Darze Pomorza"

Partnerzy portalu

85 lat historii Polskiego Rejestru Statków na "Darze Pomorza" - GospodarkaMorska.pl
Fot. NNM

Od najbliższego piątku, 16 lipca, na pokładzie Daru Pomorza, stacjonującego przy Skwerze Kościuszki w Gdyni, rozpoczyna się jedyna w swoim rodzaju wystawa zatytułowana „85 lat na rzecz bezpieczeństwa na morzu i lądzie. Poznaj PRS!” - która przybliży działalność i historię  instytucji - Polskiego Rejestru Statków.

Przede wszystkim bezpieczeństwo! – to hasło towarzyszy wszystkim zawodom, ale jego zapewnienie nie byłoby możliwe bez odpowiedniego nadzoru. Jednym z podmiotów, które czuwają nad bezpieczeństwem i dbają o jego zachowanie, jest właśnie Polski Rejestr Statków - jedyne polskie towarzystwo klasyfikacyjne. Misją naszej instytucji jest pomoc administracjom państwowym, ubezpieczycielom i wszystkim klientom w zapewnianiu bezpieczeństwa ludzi, obiektów pływających i lądowych, ładunków i środowiska naturalnego. To zadanie realizujemy już od 85 lat!

Bogata i ciekawa historia PRS będzie do obejrzenia na pokładzie słynnego, ponad stuletniego, polskiego żaglowca - Daru Pomorza. Miejsce ekspozycji jest nieprzypadkowe – jednostka, mimo że nie uprawia regularnej żeglugi, wciąż jest nadzorowana przez inspektorów naszego towarzystwa klasyfikacyjnego, którzy regularnie sprawdzają jej stan techniczny.

Wspomnienie autorytetów PRS, historia działalności międzynarodowej, najważniejsze żaglowce w naszej klasie - to tylko niektóre z tematów, jakie zostaną zaprezentowane na ekspozycji. Możliwość obejrzenia wystawy będzie codziennie, od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10.:00 do 18.00, aż do 29 października. Otwarcie dla zwiedzających nastąpi 16 lipca o godz.12.00.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.