We wtorek, 27 kwietnia, z okazji zbliżającej się rocznicy pierwszego podniesienia bandery, załoga okrętu podwodnego ORP Orzeł, wzięła udział w kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” zorganizowanej wspólnie z Wojskową Komendą Uzupełnień Gdynia.
Okręt podwodny ORP Orzeł zacumował przy Nabrzeżu Pomorskim Skweru Kościuszki w Gdyni. Przed okrętem zostało wystawione stanowisko informacyjne Wojskowej Komendy Uzupełnień. Przedstawiciele WKU Gdynia rozmawiali z osobami zainteresowanymi służbą w Wojsku Polskim, nauką w liceach wojskowych i wojskowych uczelniach wyższych.
W ramach kampanii „Zostań Żołnierzem RP” oraz zbliżającego się święta okrętu, podwodnicy przygotowali tablice informujące społeczeństwo o dotychczasowym przebiegu służby jednostki, jej charakterystyce, przeznaczeniu i danych taktyczno-technicznych. Marynarze, nawiązywali także do historii, prezentując wizerunek oraz przebieg służby wojennego poprzednika współczesnego okrętu podwodnego ORP Orzeł.
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty