• <
siemens_gamesa_2022

Zmarł Janusz Sebastyański, były Dyrektor OBR CTM S.A.

23.09.2020 14:35 Źródło: Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A.
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Zmarł Janusz Sebastyański, były Dyrektor OBR CTM S.A.

Partnerzy portalu

Zmarł Janusz Sebastyański,  były Dyrektor OBR CTM S.A. - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci kmdr. rez. mgr. inż. Janusza Sebastyańskiego, Dyrektora OBR CTM S.A. w latach 1991-1996.

Trudno pogodzić się z tak wielką stratą. Jego doświadczenie i zaangażowanie wniosło znaczny wkład w zakresie wdrażania i funkcjonowania systemów badań i certyfikacji wyrobów oraz zarządzania jakością.

Rodzinie i jego najbliższym składamy wyrazy najszczerszego współczucia i żalu.
 
Kmdr rez. mgr inż. Janusz Sebastyański w 1961 r. ukończył Wydział Techniczny Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej w specjalności elektrotechnika okrętowa. Pracę zawodową rozpoczął w Sztabie Bazy Marynarki Wojennej w Świnoujściu, na stanowisku oficera elektryka Bazy. Po latach służby w Marynarce Wojennej, w 1983 r. rozpoczął pracę w Centrum Techniki Morskiej w Gdańsku, na stanowisku Szefa Pionu Kooperacji i Koordynacji Produkcji. W 1991 roku został powołany na stanowisko Dyrektora OBR CTM S.A, które pełnił do końca 1996 roku. Karierę kontynuował w Spółce do końca 2008 roku.

Jako dyrektor placówki naukowej w szczególnie trudnym okresie transformacji ustrojowej, potrafił dostosować jej działalność do zmieniających się warunków gospodarczych.

Był laureatem licznych nagród resortowych. Został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Medalem za Zasługi dla Marynarki Wojennej.

Rada Nadzorcza, Zarząd oraz Pracownicy Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej S.A. w Gdyni

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.