• <
escort_980x120_gif_2020

Zbiornik retencyjny na gdyńskim Witominie. Pobliski teren zmieni się nie do poznania

AK

11.01.2022 09:20 Źródło: gdynia.pl
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Zbiornik retencyjny na gdyńskim Witominie. Pobliski teren zmieni się nie do poznania

Partnerzy portalu

Zbiornik retencyjny na gdyńskim Witominie. Pobliski teren zmieni się nie do poznania - GospodarkaMorska.pl
Fot. Marcin Mielewski/gdynia.pl

Gdyńskie Centrum Sportu rozpoczęło działania zmierzające do nadania nowego oblicza terenu zlokalizowanego przy ul. Wielkokackiej i 2 Morskiego Pułku Strzelców. Ogłoszony został przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej zagospodarowania terenu. Co

Jak podaje portal miejski gdynia.pl, przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej zagospodarowania terenu na Witominie ogłoszony został 28 grudnia – informuje wicedyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Paweł Brutel. Otwarcie ofert powinno nastąpić w pierwszej połowie stycznia.

– Po stworzeniu zbiornika retencyjnego i remoncie ulicy Hodowlanej oraz zagospodarowaniu terenu i pracach budowlanych przy kanalizacji deszczowej biegnącej pod ul. Hodowlaną i ul. Wielkokacką przyszedł czas na powstanie nowego miejsca z funkcjami umożliwiającymi na spędzeniu tu czasu aktywnie – komentuje Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni wywodzący się z zachodniej części miasta. – Nieopodal zlokalizowana będzie również pętla autobusowa obsługiwana przez elektrobusy – dodaje.

Miejsce w okolicy powstałego w 2020 roku zbiornika retencyjnego zmieni się nie do poznania.

Chodzi o zwycięskie projekty z 2020 i 2021 roku. Zakładają one, po wyrównaniu i oczyszczeniu terenu, stworzenie nowoczesnej i bezpiecznej przestrzeni dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób z niepełnosprawnościami. 

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.