• <

Wynik wyszukiwania - "zbiornik retencyjny" - Wiadomości

Policyjni wodniacy rozpoczęli służbę na Jeziorze Mucharskim

Małopolscy policjanci rozpoczęli służbę na Jeziorze Mucharskim. Funkcjonariusze będą strzegli bezpieczeństwa osób wypoczywających – oznajmił w środę rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń. Posterunek mieści się w miejscowości Świnna Poręba.
21.06.2023

Rekordowa budowa placów manewrowo-składowych w Porcie Gdynia

18 ton na metr kwadratowy – takiej wagi ładunki mogą być składowane na nowych placach w Centrum Logistycznym Portu Gdynia. Inwestycja od początku należała do wyjątkowych, m.in. ze względu na tempo, w jakim powstała oraz sprzęt, jaki wykorzystano do jej realizacji.
26.07.2022

Zbiornik retencyjny na gdyńskim Witominie. Pobliski teren zmieni się nie do poznania

Gdyńskie Centrum Sportu rozpoczęło działania zmierzające do nadania nowego oblicza terenu zlokalizowanego przy ul. Wielkokackiej i 2 Morskiego Pułku Strzelców. Ogłoszony został przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej zagospodarowania terenu.
11.01.2022

Czy będą tereny pod inwestycje w okolicy Portu Gdańsk? Umowa na 3,3 mln zł dofinansowania już podpisana

Umowę na dofinansowanie drugiego etapu projektu podpisali marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski oraz przedstawiciele Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego. Dzięki dofinansowaniu na zapleczu Portu Gdańskiego, przedsiębiorcy zyskają dodatkowe 5 hektarów uzbrojonego terenu.
27.12.2021

Gdańsk nowym portem dla Twoich inwestycji!

Na najlepsze warunki do rozwoju działalności składa się wiele czynników. W dynamicznie zmieniającym się świecie każdy przedsiębiorca musi działać rozważnie, a jednocześnie podejmować szybkie i efektywne decyzje. Każda firma opiera się na kluczowych filarach - stabilnej sytuacji finansowej i wykwalifikowanych pracownikach, którzy z pasją realizują swoją pracę. Niezwykle istotne dla wzrostu firmy jest jednak również komfortowe otoczenie biznesowe. A takie zapewnia Gdańsk.
17.11.2021

Zbiornik retencyjny Wileńska II w Gdańsku. Wkrótce przetarg na projekt na budowę

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg dotyczący opracowania dokumentacji projektowej dla budowy zbiornika retencyjnego Wileńska II. Ma on powstać u zbiegu ul. Wileńskiej i Sobieskiego. Prace projektowe mają potrwać 18 miesięcy od daty podpisania umowy.
11.10.2021

Podczas EXPO w Dubaju zastaną zaprezentowane morskie elektrownie szczytowo-pompowe

Uznany Instytut Fraunhofera zaprezentuje w niemieckim pawilonie podczas Expo Dubaj 2020 interesujący projekt. Naukowcy zaprojektowali morską elektrownię szczytowo-pompową, która mogłaby wspomóc zarządzanie energią produkowaną w pogodozależnych instalacjach OZE.
05.10.2021

Świętokrzyskie. Pińczów przygotowuje się do budowy nowego zbiornika retencyjnego

Pińczów (woj. świętokrzyskie) przygotowuje się do budowy nowego zbiornika retencyjnego. W piątek władze miasta zaprezentowały trzy koncepcje inwestycji.
16.07.2021

Trzy lata Wód Polskich. „Nie zwalniamy tempa” – mówi w wywiadzie Prezes Przemysław Daca

O początkach działania, zrealizowanych inwestycjach oraz wyzwaniach, jakie stoją przed Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie, rozmawiamy z Prezesem Wód Polskich Przemysławem Dacą.
03.01.2021

MPWiK rusza z budową Kolektora Wiślanego

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rusza z budową Kolektora Wiślanego - poinformował dziś stołeczny ratusz. Jak wyjaśnił, kolektor ma powstać w ciągu ok. 3 lat i pozwoli on czasowo zatrzymać nadmiar ścieków i wód opadowych w trakcie ulewnych deszczy.
03.12.2020

Stop powodzi. Lista celów i działań w projekcie aktualizacji PZRP

Trzy cele główne, 11 celów szczegółowych i aż 31 typów działań to zasadnicza część realizowanego przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie projektu pn. „Przegląd i aktualizacja planów zarządzania ryzykiem powodziowym (PZRP)”. Interesariusze i eksperci omawiali te zagadnienia 17 listopada na konferencji Stop Powodzi „Cele. Działania. Bezpieczeństwo”.
17.11.2020

Pomorskie Centrum Inwestycyjne - plac składowy i grunty dla małych i średnich firm

InvestGDA planuje dzierżawę terenów inwestycyjnych w pobliżu portu skupionych w ramach Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego. Już teraz zaś rozpoczyna inwestycje, które przygotować mają teren dla odbiorców oferty - firm z sektora MŚP. Podajemy szczegóły projektu.
19.10.2020

Pomorskie Centrum Inwestycyjne nie tylko dla dużych graczy - nowe możliwości dla firm z sektora MŚP

Tereny dedykowane firmom z sektora MŚP w ramach Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego obejmują 10 ha. Spółka miejska InvestGDA, która odpowiada za komercjalizację tego sąsiadującego z portem obszaru, rozpocznie wkrótce inwestycję, której celem jest przygotowanie - przeznaczonego dla małych i średnich firm - w pełni funkcjonalnego placu składowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
12.10.2020

Potok Wiczliński znów popłynie

Przygotowania inwestycji „Odtworzenie Potoku Wiczlińskiego wraz z budową zbiorników retencyjnych w Gdyni” trwały ze względu na jej skalę kilka lat. Roboty nad realizacją idą zgodnie z planem i już za niecałe pół roku woda w dopływie Kaczej znów popłynie. Postępy najlepiej widać z lotu ptaka.
09.10.2020

Supraski System Wodny dawniej i dziś

Już 250 lat temu supraski kronikarz, bazylianin ks. Mikołaj Radkiewicz, zastanawiał się nad ustaleniem daty powstania tego hydrotechnicznego obiektu w skład którego wchodzi 2,5 km kanału, grobla rozdzielająca kanał od rzeki i 7 ha staw młynowy. W kronice supraskiego zakonu ks. Radkiewicz pisał, że twórcą Systemu Wodnego był opat ks. Nikodem Szybiński, który zarządzał Supraślem i jego dobrami w latach 1635-1643. W źródłach historycznych kanał zwany był „Kopanicą” lub „Rzeką Kopaną”, staw młyński natomiast miejscowi określali jako
18.09.2020

RZGW w Gdańsku: nie ma katastrofy ekologicznej na rzekach Niechwaszcz i Wda

Rzeka Niechwaszcz w Zawadzie (Pomorskie), będąca dopływem Wdy, została zanieczyszczona. Do wody dostały się ogromne ilości mułu, na powierzchnię wypłynęły martwe ryby. Przedstawiciele regionalnego oddziału Wód Polskich w Gdańsku zapewniają jednak, że nie doszło do katastrofy ekologicznej.
30.07.2020

Podtopienia miejskie to ludzkie dramaty, którym możemy zapobiegać

W ostatnich dniach burze i ulewne deszcze nawiedzają cały kraj. Na Dolnym Śląsku strażacy ponad 150 razy musieli interweniować w związku z zalanymi posesjami i koniecznością wypompowywania wody z piwnic, a w samym Wrocławiu całkowicie zalanych zostało kilkanaście ulic. W środę najwięcej deszczu spadło w Pilicy na Śląsku - 54,5 mm, w czwartek w Przewornie w woj. dolnośląskim - 81,2 mm, a na piątek IMGW wydał ostrzeżenia przed ulewami, sięgającymi punktowo 60 mm, dla niemal całego kraju.
22.06.2020

Gdańsk: Ukończono zbiornik retencyjny Strzelniczka II

To kolejny duży zbiornik retencyjny, który zbudowano w tzw. górnym tarasie Gdańska, za obwodnicą. Inwestycja powstała w ramach miejskiego programu ochrony przeciwpowodziowej. Przy dobrej pogodzie może być też świetnym miejscem na spacery bądź uprawianie sportu przez mieszkańców.
22.01.2020

Bułgaria ma poważne problemy z dostawami wody

Poważne problemy z dostawami wody w Bułgarii wystąpiły w połowie kraju i dotknęły ok. 500 tys. osób - wynika z informacji przedstawionych w czwartek w parlamencie przez członków rządu. Przyczyną jest trwająca od pół roku susza i przestarzała sieć wodociągowa.
21.11.2019

Wody Polskie: Rozbiórka zbiornika w Wilkowicach ruszy 1 grudnia

Termin rozpoczęcia prac rozbiórkowych zbiornika wodnego na potoku Wilkówka w Wilkowicach (Śląskie) został przesunięty na 1 grudnia – dowiedziała się PAP od rzeczniczki Wód Polskich z Gliwic Lindy Hofman. Rozbiórka pierwotnie ruszyć miała 1 października.
08.10.2019

Awaria oczyszczalni Czajka w Warszawie bez wpływu na jakość wody w dolnym biegu Wisły i na gdańskich plażach

Gdańscy specjaliści stale monitorują sytuację w związku z awarią kolektora ściekowego w Warszawie. Jak na razie, nie stwierdzono niekorzystnych zmian w jakości wód w Gdańsku. Badania prowadzone są przez dwie instytucje państwowe: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska i Sanepid. O tym, co mogło być przyczyną stosunkowo nieznacznego przekroczenia norm w jednym badaniu (dotyczącym plaży na Stogach), piszemy niżej.
13.09.2019

Budowa zbiornika retencyjnego Bzin wpisana do Programu Rozwoju Retencji

Budowa zbiornika retencyjnego Bzin w Skarżysku-Kamiennej została wpisana do Programu Rozwoju Retencji – poinformował we wtorek wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski. Inwestycja powinna zostać zakończona do 2027 roku.
27.08.2019

Gróbarczyk: Program Rozwoju Retencji jedynym sposobem na niski stan wody w rzekach

Program Rozwoju Retencji jest jedynym sposobem, aby podnieść niski stan wody w rzekach; opracowany w resorcie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej program niebawem zostanie przyjęty przez rząd - poinformował w czwartek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk
25.07.2019

Gróbarczyk: Program Rozwoju Retencji w ostatniej fazie uzgodnieniowej

Program Rozwoju Retencji jest w ostatniej fazie uzgodnieniowej i jeszcze w lipcu powinien trafić pod obrady Rady Ministrów - poinformował w czwartek PAP minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
11.07.2019

Gróbarczyk: W ciągu ośmiu lat na zwiększenie retencji wody w Polsce wydamy 14 mld zł

Program Rozwoju Retencji, który ma być wdrażany w latach 2021-2027, kosztować będzie 14 mld zł - poinformował PAP minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. W programie przewidziano m.in. budowę dużych i małych zbiorników retencyjnych.
15.06.2019

MGMiŻŚ: w planach budowa zbiorników wodnych m.in. w Kotlinie Kłodzkiej

Budowa czterech zbiorników wodnych w Kotlinie Kłodzkiej, a także w dolinie rzeki Serafy – to tylko niektóre z planów rozbudowy sieci sztucznych zbiorników wodnych, przedstawionych w czwartek przez ministerstwo gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.
13.06.2019

Wody Polskie: Przed rozbiórką zbiornika w Wilkowicach poprawa bezpieczeństwa

Wody Polskie przed rozbiórką zapory czołowej zbiornika w Wilkowicach, którą nakazał śląski inspektor nadzoru budowlanego, przystąpią do wykonania w niej dodatkowych otworów upustowych, by poprawić bezpieczeństwo – podały w poniedziałek Wody Polskie.
11.06.2019

Wody Polskie: W weekend możliwa kontrola bezpieczeństwa tamy w Wilkowicach

Kontrola bezpiecznego użytkowania zbiornika w Wilkowicach może nastąpić już w ten weekend – poinformował w piątek Łukasz Lange, dyrektor Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie RZGW w Gliwicach. Jak dodał, groźba pęknięcia tamy maleje.
24.05.2019

MGMiŻŚ zapowiada zawiadomienie prokuratury ws. zbiornika przeciwpowodziowego w Wilkowicach

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej złoży zawiadomienie do prokuratury ws. możliwości popełnienia przestępstwa przy budowie i dopuszczeniu do użytkowania zbiornika przeciwpowodziowego w Wilkowicach przy potoku Wilkówka (Śląskie) - poinformował PAP resort.
24.05.2019

Świnoujście - decyzja wojewody ws. rozbudowy gazoportu

Wojewoda zachodniopomorski wydał decyzję o ustaleniu lokalizacji dla budowy stanowiska do załadunku, rozładunku i bunkrowania statków w porcie zewnętrznym w Świnoujściu (Zachodniopomorskie). To kolejna decyzja dotycząca rozbudowy terminalu LNG.
14.03.2019

Minister Gróbarczyk: Mam nadzieję, że w ciągu dwóch lat barki wrócą na Odrę (foto)

Mam nadzieję, że w ciągu dwóch lat barki wrócą na Odrę - powiedział minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk w czwartek podczas I Kongresu Żeglugi Śródlądowej w Opolu.
20.09.2018

Małopolskie: Rzeka Biała Tarnowska wraca do naturalnego biegu

Za 39,3 mln zł przywracany jest naturalny bieg rzeki Biała Tarnowska. Na rzece zlikwidowano m.in. betonowe przegrody piętrzące wodę oraz poszerzono koryto. Rzeka niebawem będzie zasiedlona przez pierwotnie występujące tam ryby, którym zapewniono swobodną migrację.
04.07.2018

Poznań: Jezioro Strzeszyńskie będzie lepiej chronione przed zanieczyszczeniami

Jezioro Strzeszyńskie to jeden z najpopularniejszych akwenów odwiedzanych latem przez mieszkańców Poznania. Dzięki budowie zbiornika retencyjnego na strumieniu Złotnickim, jezioro ma być lepiej chronione przed ewentualnymi zanieczyszczeniami.
11.06.2018

Sejm uchwalił nowe Prawo wodne; rząd - bez podwyżek dla ludności

Posłowie we wtorek uchwalili nowe Prawo wodne. Rząd zapewnia, że przepisy nie spowodują wzrostu kosztów za pobór wody dla przeciętnego Kowalskiego; mogą one nawet spaść. Według opozycji to nieprawda i za wodę zapłacą więcej wszyscy: rolnicy, przemysł i mieszkańcy.
19.07.2017

Opolskie: W Brzegu gotowy odcinek wału przeciwpowodziowego na Odrze

W Brzegu oddano w środę odcinek wału przeciwpowodziowego, który ma chronić przed zalaniem dzielnicę Rataje i zabytkowy park przylegający do Zamku Piastów Śląskich.
21.06.2017

Gdynia: 26 milionów na system odprowadzania wody

Zeszłoroczne zniszczenia spowodowane lipcową ulewą oraz wcześniejsze doświadczenia pokazały jasno, że przed Gdynią stoi ważne zadanie - zmodernizowania i rozbudowania systemu gospodarowania wodami opadowymi. W mieście kończy się właśnie duży remont w tym zakresie - budowa systemu kanalizacji deszczowej w Śródmieściu. Kolejne rozpoczną się w najbliższym czasie w Chyloni i Demptowie. Przebudowane zostaną także boiska przy ul. Wolności.
26.01.2017

Usuwanie broni chemicznej zatopionej w Bałtyku

Pilotażowy projekt poszukiwania, oceny stanu technicznego oraz możliwości wydobycia amunicji chemicznej zatopionej w polskich obszarach morskich oraz rewitalizacja hałdy fosfogipsów w Wiślince były głównym przedmiotem wczorajszej (31.08) wizyty ministra środowiska Macieja Grabowskiego na Pomorzu.
01.09.2015

Wiślinka bezpieczna dla Bałtyku

Hałda fosfogipsu w Wiślince* została odpowiednio zabezpieczona i spełnia normy środowiskowe. Wykonany na polecenie Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Strukazgodnie z rekomendacją dr Andrzeja Jagusiewicza, Przegląd Ekologiczny opublikowany 14 maja br. potwierdza ubiegłoroczne,pozytywne wyniki badań dot. poziomu fosforu w Bałtyku.
15.05.2014

Hałda fosfogipsu w Wiślince bezpieczna dla przyrody i ludzi

Kilka nieprawidłowości wykazała kontrola hałdy fosfogipsu w Wiślince (Pomorskie), składowisko to nie stanowi jednak zagrożenia dla środowiska naturalnego oraz zdrowia mieszkańców - poinformowano w środę na konferencji prasowej w Gdańsku.
22.08.2013

Unijne 22 mln zł dla Gdyni na ochronę wód Zatoki Gdańskiej

Wody Zatoki Gdańskiej będą czystsze, za sprawą inwestycji w kanalizację deszczową, które zrealizuje w najbliższych latach Gdynia. Będzie to możliwe dzięki przyznaniu dofinansowania z funduszy UE w wysokości ponad 22 mln zł.
29.03.2013

Sopot: Nowa baza żeglarska i zbiornik retencyjny

13,5 mln złotych to koszt projektów „Rozbudowa Centrum Windsurfingu w Sopocie” oraz „Budowa Sopockiego Centrum Ratownictwa Wodnego i wdrożenie elementów zintegrowanego systemu ratownictwa na terenie miasta Sopotu” . Oba projekty są w 50 proc. dofinansowane ze środków zewnętrznych. W ich efekcie powstanie rozbudowana m. in. baza żeglarska.
02.07.2012

8,1 mln euro na ochronę m.in. Zatoki Gdańskiej

Projekt wartości 8,1 mln euro zrealizują gminy Sopot i Tolkmicko oraz okręg Mamonowo w Rosji. Pieniądze będą przeznaczone na poprawę środowiska w obszarze przygranicznym obejmującym Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany.
21.06.2012

Dziękujemy za wysłane grafiki.