• <
escort_980x120_gif_2020

Zbankrutowany producent luksusowych jachtów sprzedany na aukcji

30.12.2021 20:35
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Zbankrutowany producent luksusowych jachtów sprzedany na aukcji

Partnerzy portalu

Zbankrutowany producent luksusowych jachtów sprzedany na aukcji - GospodarkaMorska.pl
Fot. Perini Navi

Italian Sea Group ogłosiło, że nabyło producenta luksusowych jachtów Perini Navi na aukcji komorniczej.

Italian Sea Group zapłaciło za Perini Navi 80 milionów euro, czyli około 91 milionów dolarów. Aukcja odbyła się w sądzie w Lucca w Toskanii. Wzięli w niej udział także inni zainteresowani włoscy producenci jachtów – Ferretti Group i SanLorenzo.

Zwycięzca aukcji poinformował, że pozyskał fundusze na zakup Perini Navi poprzez emisję akcji oraz z kredytów bankowych. Dzięki dołączeniu brandu do swojego portfela, będzie mógł podwoić liczbę zamówień na remonty i pozyskać nowe kontrakty na budowę 90-13-metrowych jachtów.

Perini Navi ogłosiło plajtę w styczniu 2021 roku. W 2019 roku firma zanotowała stratę w wysokości 80,87 milionów euro, zaś w pierwszym kwartale 2020 roku była już zadłużona na niemal 100 milionów dolarów.

Stocznia z siedzibą w Viareggio w Toskanii została założona w 1983 roku przez Fabio Periniego i zajmowała się budową zarówno żaglowców, jak i jachtów motorowych. W Viareggio odbywało się głównie wyposażanie i prace wykończeniowe kadłubów i superstruktur, które powstawały w należącym do Perini Navi zakładzie w Stambule. Z kolei remonty i renowacje prowadzone były w niedalekim od Viareggio zakładzie w La Spezia. W ostatnich miesiącach funkcjonowania stocznia zatrudniała około 100 osób.

Do klientów Perini Navi należeli m.in. Rupert Murdoch, Silvio Berlusconi i Massimo Moratti.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.