• <
escort_980x120_gif_2020

TTS Przedsiębiorstwem Roku 2021. Jachtowy gigant wyróżniony

jm

21.12.2021 09:15 Źródło: Inf. prasowa
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie TTS Przedsiębiorstwem Roku 2021. Jachtowy gigant wyróżniony

Partnerzy portalu

TTS Przedsiębiorstwem Roku 2021. Jachtowy gigant wyróżniony - GospodarkaMorska.pl
Fot. TTS

– Jest nam niezwykle miło, że nasza praca jest dobrze oceniana – mówi Maciej Twardowski, Dyrektor Zarządzający w TTS. Jachtowy lider został uhonorowany tytułem Przedsiębiorstwa Roku 2021 w prestiżowym konkursie Północnej Izby Gospodarczej. Na sukces złożyło się wiele elementów, począwszy od stwarzania dobrych warunków pracy dla blisko 800 pracowników, a skończywszy na działaniach inwestycyjnych związanych z budową nowoczesnego biura projektowo-badawczego.

Technologie Tworzyw Sztucznych (TTS) został zwycięzcą konkursu Przedsiębiorca Roku 2021 w kategorii firm zatrudniających powyżej 250 pracowników. Spółka wchodząca w skład grupy Hanse Yachts, światowego lidera branży jachtowej, otrzymała także wyróżnienie w kategorii „Społecznej odpowiedzialności biznesu”.

Maciej Twardowski, Dyrektor Zarządzający w TTS nie kryje zadowolenia z nagrody. Przyznaje, że ostatnie miesiące stały pod znakiem wielu ważnych decyzji. To między innymi inwestycja w budowę biura projektowo-badawczego BDI w Szczecinie, tu powstają innowacyjne rozwiązania dla branży jachtowej, które w dalszej kolejności są wdrażane w produkcji. Dzięki temu to właśnie na Pomorzu Zachodnim będą powstawały nowoczesne jednostki, które staną się marzeniem niejednego żeglarza.


Gospodarka Morska
Fot. TTS


– Mocno pracujemy również nad rozwojem kadr – tłumaczy Maciej Twardowski. – Nagrodę dedykuję wszystkim pracownikom firmy, którzy wkładają mnóstwo serca w naszą codzienną pracę. Bez nich nie osiągalibyśmy sukcesów, bez nich realizacja wielu planów inwestycyjnych byłaby trudna – dodaje.

TTS współpracuje ze szczecińskim uczelniami wyższymi, w planach jest też stworzenie przestrzeni do nauki szkutnictwa na poziomie szkoły średniej dla szczecińskiej młodzieży.
Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie wypowiada się w ciepłych słowach o tryumfatorze konkursu:

– Szczecin jest mocno związany z branżą morską, TTS jako jej przedstawiciel jest dobrym przykładem, jak dobrze może być zarządzana firma, dzięki czemu w trudnych, covidowych czasach pozwala prowadzić ważne inwestycje wpływające na rozwój przedsiębiorstwa. TTS jest czołowym pracodawcą regionu, firmą, bez której trudno dzisiaj wyobrazić sobie biznes na Pomorzu Zachodnim – komentuje.

TTS od wielu lat uważany jest za jedną z najbardziej znaczących firm w regionie. Jest triumfatorem wielu nagród, także na arenie międzynarodowej. Jej jachty i łodzie motorowe uważane są za jedne z najlepszych na świecie. Obecnie firma działająca w Goleniowskim Parku Przemysłowym zatrudnia blisko 800 pracowników, począwszy od szkutników, elektryków, monterów, a skończywszy na projektantach.

– Zarządzanie zasobami ludzkimi to strategiczna, jednorodna i spójna metoda – mówi Robert Nalewaj, HR Menager w TTS. – Wdrożyliśmy specjalnie stworzony mechanizm dla naszej polityki personalnej, dzięki któremu posiadamy szerokie spektrum dla rozwoju i motywowana najbardziej kompetentnych pracowników. Nieustannie staramy się stwarzać naszej kadrze odpowiednie warunki do tego, aby w pełni mogła wykorzystywać swój potencjał. Dziś w TTS, jak również w naszym niedawno otwartym biurze projektowo-badawczym Balticdesign Institute, chcą podjąć pracę specjaliści nie tylko z Polski, ale również z innych krajów Europy – dodaje.

Konkurs Przedsiębiorcy Roku 2021 organizowany był pod patronatem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie, największej w Polsce organizacji zrzeszającej przedsiębiorców. Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.