• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Zaprojektuj wnętrze jachtu „Panorama”. Konkurs dla studentów

12.04.2023 10:02 Źródło: Politechnika Gdańska
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Zaprojektuj wnętrze jachtu „Panorama”. Konkurs dla studentów

Partnerzy portalu

Politechnika Gdańska

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej zaprasza studentów i studentki do udziału w konkursie na wykonanie projektu aranżacji wnętrza jachtu morskiego „Panorama”. Patronat nad konkursem objął rektor uczelni prof. dr hab inż. Krzysztof Wilde

Chętni do udziału w konkursie muszą zaprojektować kolorowy plakat prezentujący plany i wizualizację zabudowy. Szczegóły znajdują się na facebookowej grupie Jachty OiO. W komentarzu pod postem na temat konkursu należy się zarejestrować i podać adres e-mail. Na niego zostanie wysłany link do dokumentacji jachtu. Projekty można składać do 16 czerwca 2023 roku w sekretariacie Instytutu Oceanotechniki i Okrętownictwa PG (pok. nr 121, budynek nr 30).

Sponsorem konkursu jest firma ORVALDI Power Protection Sp. z o.o, która specjalizuje się w systemach zasilania awaryjnego. Ufundowała pulę nagród w wysokości 10 000 zł.

Panorama to polski jacht, który był flagową jednostką Jacht Klubu AZS Wrocław. Został zbudowany z myślą o żegludze po wszystkich akwenach świata w każdych warunkach atmosferycznych. Został zbudowany we Wrocławskiej Stoczni Remontowej, według planów Kazimierza Michalskiego. Budowa trwała trzy lata, a jednostkę zwodowano 12 lipca 1986 roku w Szczecinie. Przez lata odbył wiele rejsów, ale od 2013 roku nie jest zdolny do samodzielnej żeglugi. We wrześniu 2016 roku został przeholowany ze Szczecina do Gdańska i obecnie znajduje się na przystani AZS Galion w Górkach Zachodnich. Właścicielem jednostki jest AZS i ma ona służyć kolejnym pokoleniom żeglarzy.

Informacje odnośnie udziału w konkursie znajdują się TUTAJ.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.