• <
gryfia_70lat

Zachodniopomorskie. Zakaz korzystania z wód Odry przedłużony do 25 sierpnia

gm

18.08.2022 21:48 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Zachodniopomorskie. Zakaz korzystania z wód Odry przedłużony do 25 sierpnia

Partnerzy portalu

Zachodniopomorskie. Zakaz korzystania z wód Odry przedłużony do 25 sierpnia - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Zakaz korzystania z wód Odry został przedłużony do 25 sierpnia - przekazało w czwartek centrum prasowe wojewody zachodniopomorskiego. Zakaz wydany w związku z zanieczyszczeniem rzeki obowiązuje od ubiegłego piątku.

"Wojewoda Zbigniew Bogucki w związku z zanieczyszczeniem Odry na terenie województwa zachodniopomorskiego przedłużył do 25 sierpnia br. zakaz bezpośredniego kontaktu z wszystkimi wodami Odry, w tym Odry Wschodniej i Odry Zachodniej wraz z łączącymi kanałami oraz z wodami Zalewu Szczecińskiego i wszystkimi innymi zbiornikami wodnymi przez które Odra przepływa, a także korzystania z tych wód" - poinformowało w czwartek biuro prasowe wojewody zachodniopomorskiego.

Jak wskazano, zakaz dotyczy spożywania wody, wchodzenia do niej, kąpieli, połowów ryb i ich spożywania, pojenia zwierząt gospodarskich i domowych, używania wody do celów gospodarczych w tym podlewania oraz innych działań wiążących się z bezpośrednim kontaktem z wszystkimi wodami Odry.

Zakaz nie dotyczy działań podejmowanych w zakresie zarządzania kryzysowego, prac budowlanych, utrzymania wód, prac konserwacyjnych, żeglugi i dezaktywacji narzędzi pułapkowych, żaków i wontonów.

Zakaz obowiązuje do 25 sierpnia br. włącznie i wszedł w życie z dniem ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego - w czwartek. Jak przekazano, w zależności od rozwoju sytuacji na wszystkich wodach Odry zakaz może zostać skrócony lub wydłużony.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.