• <

Wynik wyszukiwania - "technologie offshore" - Wiadomości

Koniec wyścigu na wielkość turbiny? Zachodni producenci skupiają się na istniejących modelach

Po tym, jak w zeszłym roku chiński producent turbin wiatrowych ogłosił sukces w pracach nad turbiną o mocy 20 MW, zachodni dostawcy postanowili nie brać udziału w wyścigu za wszelką cenę i skupić się na mniejszych, ale – ich zdaniem – bardziej optymalnych pod różnymi względami turbinach.
16.05.2024

Pomorskie branże kluczowe i inteligentne specjalizacje Pomorza. Bierzmy przykład z Danii [RELACJA]

Jak będzie kształtować się regionalna gospodarka w najbliższych latach? Jakie będą branże kluczowe i inteligentne specjalizacje Pomorza? Jakie powinny powstać Regionalne Agendy Badawcze, aby wykorzystać potencjał Pomorza? – to główne pytania zadane na początku konferencji „Pomorska Gospodarka Jutra”, którą zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
11.05.2024

Prawie 2,5 tys. chętnych na studia na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Do elektronicznego systemu rekrutacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zgłosiło się prawie 2,5 tys. osób. Największym zainteresowaniem cieszy się informatyka na Wydziale Elektrycznym.
25.07.2023

Największe firmy wydobywcze zarobią najwięcej na inwestycjach w offshore wind

Morska energetyka wiatrowa zapewni o 25 proc. wyższe jednostkowe marże operacyjne w porównaniu z nowymi projektami naftowymi i gazowymi – wynika z najnowszej analizy ośrodka analitycznego Wood Mackenzie.
20.08.2022

RWE zwodował pływającą turbinę wiatrową DemoSATH

Niemiecki inwestor RWE poinformował, że pomyślnie przeprowadził operację załadunku i wodowania pływającej turbiny wiatrowej DemoSath. Turbina została zbudowana na lądzie w porcie Bilbao w Hiszpanii. W rezultacie DemoSATH jest gotowa do zainstalowania na terenie testowym BiMEP w terminie do końca lata 2022 roku.
31.07.2022

Studenci UMG gotowi na wyzwania offshore [ZDJĘCIA]

Przez cały ubiegły tydzień w centrum szkoleniowym Vulcan Training & Consultancy w Szczecinie gościli studenci Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Przeszli kompleksowe szkolenia bezpieczeństwa umożliwiające pracę w branży oil & gas oraz morskiej energetyce wiatrowej.
19.07.2022

Polska i Norwegia razem dla rozwoju offshore i OZE. Spotkanie branży już niedługo

Polska i Norwegia mają ambitne plany rozwoju energetyki wiatrowej, a długa historia współpracy polsko-norweskiej w sektorze morskim powinna być doskonałą podwaliną wspólnych projektów w branży przyszłości. O tym, gdzie i jak oba kraje uzupełniają się w łańcuchu wartości offshore, oraz w jaki sposób rozwijać biznes, będzie mowa na przełomie sierpnia i września podczas Offshore Northern Seas (ONS) w norweskiej stolicy ropy i gazu - Stavanger.
06.07.2022

Norweska branża offshore wind szuka szans biznesowych w Japonii

Japonia jest wschodzącym rynkiem morskiej energetyki wiatrowej. Tu swoich szanse chce poszukać branża norweska. Organizacja branżowa Norwegian Offshore Wind organizuje specjalny program dla rodzimych firm, w ramach którego będą mogły nawiązać relacje biznesowe z japońską branżą.
05.07.2022

Granty unijne dla MSP na relokację pracowników z branży offshore i portowo-logistycznej

Przedsiębiorcy z sektora technologii offshore, portowo-logistycznej, IT oraz technologii medycznej w zakresie chorób cywilizacyjnych i okresu starzenia, mogą ubiegać się o granty relokacyjne dla nowozatrudnionych pracowników.
10.06.2021

Pomorskie Centrum Inwestycyjne - plac składowy i grunty dla małych i średnich firm

InvestGDA planuje dzierżawę terenów inwestycyjnych w pobliżu portu skupionych w ramach Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego. Już teraz zaś rozpoczyna inwestycje, które przygotować mają teren dla odbiorców oferty - firm z sektora MŚP. Podajemy szczegóły projektu.
19.10.2020

Pomorskie Centrum Inwestycyjne nie tylko dla dużych graczy - nowe możliwości dla firm z sektora MŚP

Tereny dedykowane firmom z sektora MŚP w ramach Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego obejmują 10 ha. Spółka miejska InvestGDA, która odpowiada za komercjalizację tego sąsiadującego z portem obszaru, rozpocznie wkrótce inwestycję, której celem jest przygotowanie - przeznaczonego dla małych i średnich firm - w pełni funkcjonalnego placu składowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
12.10.2020

GALATEA – innowacje w kolorze blue, czyli Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny

GALATEA to jeden z satelitów Neptuna, któremu nadano imię morskiej nimfy znanej z mitologii greckiej. Jej urodę możemy podziwiać na fresku Rafaela Santi, który znajduje się Willi Farnesina (Chigi) w Rzymie.
03.08.2020

150 miliardów złotych na polską farmę wiatrową. Eksperci przeanalizują inwestycję

W ramach tegorocznej edycji Forum Wizja Rozwoju zrealizowany zostanie całkowicie nowy blok tematyczny poświęcony morskiej energetyce wiatrowej (MEW). W dniach 24-25 sierpnia siedziba Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni stanie się centrum rozmów m.in. o wartej blisko 150 mld zł inwestycji obejmującej budowę farmy wiatrowej na polskim morzu, stanowiącej oś najszybciej rozwijającego się sektora energetyki w Europie.
01.07.2020

Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny - cała naprzód. Kurs na projekty i innowacje

22 czerwca odbyło się walne zebrania członków Bałtyckiego Klastra Morskiego i Kosmicznego. Członkowie Klastra jednomyślnie udzielili absolutorium Zarządowi Bałtyckiego Klastra Morskiego, akceptując sprawozdanie finansowe i merytoryczne oraz zatwierdzając budżet, plan działania na 2019 r., w którym do głównych punktów należało uczestniczenie w projektach międzynarodowych, do których zaproszony został Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny.
30.06.2020

Inteligentne specjalizacje także z Gdyni

„Inteligentne Specjalizacje Pomorza” rozwijają się także dzięki gdyńskim firmom i organizacjom – w Urzędzie Marszałkowskim podpisano porozumienia, które dają zielone światło kolejnym wspólnym działaniom nad innowacjami. Dokumenty to jednocześnie podstawa do dystrybucji środków strukturalnych przeznaczonych na badania i rozwój w województwie pomorskim.
28.01.2019

Konferencja poświęcona tematyce branży morskiej i logistycznej

Rada Inteligentnych Specjalizacji Pomorza, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A., Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER zapraszają na konferencję poświęconą tematyce branży morskiej i logistycznej, która wpisuje się w obszar Inteligentnej Specjalizacji Pomorza ISP 1 -Technologie offshore i portowo-logistyczne. Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z prezentacjami startupów oraz projektem Polski Port Community System.
08.06.2018

Współpraca STARTERA oraz Rady Inteligentnej Specjalizacji ISP1 na rzecz branży portowo-logistycznej

Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości wesprze rozwój i zaangażuje się w działania na rzecz Inteligentnej Specjalizacji Pomorza z obszaru Technologie offshore i portowo-logistyczne (ISP1). List intencyjny został podpisany dziś przez Tomasza Szymczaka – Prezesa Zarządu Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości oraz Jowitę Zielinkiewicz – Przewodniczącą Rady ISP1 – Dyrektor Działu Innowacji i Pozyskiwania Funduszy w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk S.A.
25.05.2018

Smart Blue Regions, czyli co zrobić, aby rozwijać morską energetykę wiatrową

Co Pomorze może zaoferować partnerom z Europy, aby na Bałtyku powstawały wiatrowe elektrownie? Na te pytania szukali odpowiedzi uczestnicy warsztatów Smart Blue Regions w gdańskiej Sali BHP Stoczni Gdańskiej.
10.05.2018

Smart Blue Regions, czyli co zrobić, aby rozwijać morską energetykę wiatrową

Co Pomorze może zaoferować partnerom z Europy, aby na Bałtyku powstawały wiatrowe elektrownie? Na te pytania szukali odpowiedzi uczestnicy warsztatów Smart Blue Regions w gdańskiej Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Warsztaty zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Pomorskie w Unii, Instytut Morski oraz GSG Towers.
04.05.2018

Polski Klaster Morski – kurs na projekty i innowacje

Walne zebranie Polskiego Klastra Morskiego, na którym przedstawiono sprawozdanie merytoryczne za 2017 r. oraz plan pracy na 2018 r. odbyło się w miniony czwartek. Ze względu na duże zaangażowanie w Klastra w projektach krajowych i międzynarodowych oraz aktywną promocję Polski Morskiej na rynku międzynarodowym postanowiono powiększyć skład zarządu. W wyniku wyborów w skład Zarządu wszedł mecenas Zbigniew Jaś, wiceprzewodniczący Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarki Morskiej oraz mgr inż. Krzysztof Anze
15.01.2018

Wsparcie działalności badawczo-rozwojowej w sektorze gospodarki morskiej

W Akademii Morskiej w Gdyni w środę odbyło się seminarium pt.: "Wsparcie działalności badawczo-rozwojowej w sektorze gospodarki morskiej", które było skierowane do sygnatariuszy porozumień Inteligentnych Specjalizacji Pomorza, w szczególności Inteligentnej Specjalizacji Pomorza "Technologie offshore i portowo-logistyczne" oraz przedstawicieli biznesu i jednostek naukowowo-badawczych zainteresowanych wdrożeniem innowacji w gospodarce morskiej.
15.12.2017

Podregiony trójmiejski i szczeciński atrakcyjne inwestycyjnie - raport IBnGR

Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową opublikował raport "Atrakcyjność inwestycyjna województw i podregionów Polski 2016". Podregion szczeciński został uznany za wysoce atrakcyjny dla inwestycji przemysłowych, a trójmiejski za przeciętny, oba zostały też uznane za niezwykle atrakcyjne dla inwestycji związanych z nowymi technologiami.
26.12.2016

Spotkanie Inteligentnej Specjalizacji Pomorza: Technologie offshore i portowo-logistyczne

Priorytetowe kierunki rozwoju innnowacyjnej gospodarki morskiej były głównym tematem spotkania Inteligentnej Specjalizacji Pomorza skupionej na technologiach offshore i portowo-logistycznych, ktore odbyło się w siedzibie Polskiego Rejestru Statków.
14.12.2016

Czy Polska jest morska – prawdy i mity

Przemysły morskie i działania w obszarze gospodarki morskiej (edukacyjne, organizacyjne, ekologiczne i inne) stanowią liczące się i istotne źródło innowacji, transferu wiedzy i wartości dodanej w gospodarce światowej. Tak zwana niebieska gospodarka jest w Unii Europejskiej traktowana priorytetowo. Szacuje się, że przemysły morskie zatrudniają około 5,4 mln osób, które wytwarzają 500 mld euro wartości dodanej. O wyzwaniach, zagrożeniach i mitach związanych z gospodarka morską podczas kolejnego spotkania Kawiarni Naukowej opowie dr
25.10.2016

Szansa na żeglugę towarową na Wiśle

Akademia Morska w Gdyni jest leaderem konsorcjum, które przygotowało projekt horyzontalny dotyczący spójnych rozwiązań technologicznych, umożliwiających budowę zintegrowanego systemu żeglugi śródlądowej. Istotą przedsięwzięcia jest realizacja prac B+R wpisujących się w koncepcję systemowego podejścia do rozwoju transportu wodnego śródlądowego na odcinku Tczew - porty Trójmiasta – Zalew Wiślany.
20.10.2016

Akademia Morska w Gdyni: uczelnia o światowej renomie zaczyna rok akademicki

Zbliżające się rozpoczęcie roku Akademii Morskiej w Gdyni, które odbędzie się w sobotę (8.10) na pokładzie Daru Młodzieży to także okazja by przypomnieć kilka faktów związanych z uczelnią, która prowadzi kształcenie studentów oraz badania naukowe na potrzeby gospodarki morskiej, a w szczególności globalnego rynku transportu morskiego.
06.10.2016

Powołano Radę Inteligentnej Specjalizacji Technologi offshore i portowo-logistycznych

Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, zaakceptował członków Rady ISP 1 oraz regulamin jej funkcjonowania.
14.04.2016

80 mln euro na dotacje w Pomorskim - także dla firm z branży morskich

Około 80 mln euro na najbliższe lata przeznaczono w województwie pomorskim na dotacje na badania i rozwój (B+R) dla firm i instytucji naukowych. Pierwszy nabór wniosków o dofinansowanie rozpocznie się za miesiąc. Do dyspozycji będzie 100 mln zł. Szansę na dotację mają m.in. firmy zajmujące się branżą offshore.
04.04.2016

Miliard złotych dla Inteligentnych Specjalizacji Pomorza

Marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski w czwartek, 28 stycznia, uroczyście podpisali porozumienia na rzecz Inteligentnych Specjalizacji Pomorza (ISP) z partnerami z województwa pomorskiego. Technologie offshore i portowo-logistyczne są jednym z obszarów ISP.
29.01.2016

Pomorze walczy o włączenie gospodarki morskiej do Krajowych Inteligentnych Specjalizacji. Czy są na to szanse?

Jedną z głównych potrzeb wyrażanych przez członków branży morskiej w Polsce jest włączenie gospodarki morskiej do listy Krajowych Inteligentnych Specjalizacji (KIS). Oznaczałoby to dla nich łatwiejsze zdobywanie środków finansowych na innowacyjne projekty. Czy jest na to szansa?
16.09.2015

Dziękujemy za wysłane grafiki.