• <

Wynik wyszukiwania - "system uzbrojenia" - Wiadomości

Koniec testów zakładowych systemu, który znajdzie się na niszczycielu min ORP Jaskółka

Firma OSI Maritime Systems poinformowała o o zakończeniu z powodzeniem odbiorczych prób zakładowych systemu INTS. Znajdzie się on na kolejnym, czwartym już niszczycielu min proj. 258, przyszłym ORP Jaskółka, który najprawdopodobniej w czerwcu zostanie zwodowany.
26.05.2024

Resort obrony Estonii: mamy przeciwokrętowy system mogący pokryć niemal cały Bałtyk

Do Estonii dotarł przeciwokrętowy system rakietowy Blue Spear 5G SSM, którego zasięg obejmuje niemal całe Morze Bałtyckie - poinformowało w piątek estońskie ministerstwo obrony.
09.02.2024

Rozpoczęcie budowy przyszłego ORP Rybitwa w Remontowa Shipbuilding S.A. Za nami już cięcie blach

Z udziałem przedstawicieli krajowej branży stoczniowej, zaangażowanych podmiotów oraz kadry dowódczej Marynarki Wojennej RP odbyła się uroczystość rozpoczęcia budowy piątego niszczyciela min proj. 258. Jednostka ta wejdzie w skład 12. Dywizjonu Trałowców 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, stacjonującego w Porcie Wojennym Świnoujście.
21.01.2024

Rozpoczął się 31. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. Nie brakuje morskich akcentów

Kolejna edycja jednego z największych wydarzeń o tematyce zbrojeniowej jest okazją do zaprezentowania najnowszych nowinek w zakresie broni i innego wyposażenia dla sił zbrojnych. Zarówno polskie, jak i zagraniczne firmy starają się tu zaprezentować jak najlepiej swoją ofertę. Swoją obecność mocno zaznaczają wystawcy zajmujący się bezpieczeństwem morskim oraz branżą okrętową.
05.09.2023

USS Roosevelt znowu w gdyńskim porcie

Do Portu Gdynia drugi raz w tym miesiącu wszedł amerykański niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke, USS Roosevelt (DDG 80). Krótki postój, jaki miał miejsce 12 sierpnia br., służył zatankowaniu oraz uzupełnieniu zapasów na okręcie, po czym ten znowu wyszedł w morze, wykonywać zadania w ramach NATO.
13.08.2023

Thales wyposaży nowe holenderskie i belgijskie fregaty w systemy do zwalczania okrętów podwodnych

Jeden z partnerów konsorcjum PGZ-Miecznik angażuje się w budowę fregat także dla innych państw. Kolejnym zamawiającym jest swoista "spółka" Belgii i Holandii, dla której powstają cztery nowe jednostki, przeznaczone do zwalczania okrętów podwodnych. Potencjalnie podobne wyposażenie znajdzie się też na polskich, wielozadaniowych fregatach.
29.06.2023

ORP Albatros pokazuje możliwości nowej armaty

Wprowadzony do służby w listopadzie ubr. niszczyciel min proj. 258 przeprowadził trening strzelania do celu na wodzie, sprawdzając w praktyce możliwości Okrętowego Systemu Uzbrojenia OSU-35K 35mm.
27.05.2023

Morskie skrzydła Marynarki Wojennej wzmacniają swój potencjał

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej przygotowuje się do przejęcia nowych śmigłowców wielozadaniowych AW 101. Siły powietrzne morskiego rodzaju sił zbrojnych znacząco zwiększą swój potencjał w ramach prowadzonych działań. Aktualnie trwa cykl szkoleń, który zakończy się w trzecim kwartale tego roku i jego efektem będzie wyszkolenie czterech pełnych załóg, które z uprawnieniami instruktorskimi będą mogły podjąć szkolenie kolejnych załóg w kraju.
15.05.2023

Turcja przekazuje marynarce wojennej pierwszy lotniskowiec; na wyposażeniu drony Bayraktar

W obecności prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana w poniedziałek do użytku oddany zostanie pierwszy lotniskowiec tureckiej marynarki wojennej TCG Anadolu - poinformował dziennik "Hurriyet".
10.04.2023

W stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. odbędzie się ceremonia cięcia blach pod budowę czwartego Kormorana

We wtorek 28 marca 2023 roku o godzinie 12.00 w stoczni Remontowa Shipbuilding należącej do Grupy Kapitałowej Remontowa Holding S.A. odbędzie się uroczystość cięcia pierwszych blach do budowy czwartego z serii niszczyciela min typu Kormoran II.
26.03.2023

Mewa przekazana Marynarce Wojennej

Trzeci niszczyciel min typu Kormoran II został przekazany morskiemu rodzajowi sił zbrojnych po zakończeniu prób morskich i zdawczo-odbiorczych. W przyszłym roku nastąpi oficjalne wcielenie okrętu do służby.
22.12.2022

Test rakiety Barak Lrad na izraelskiej korwecie [WIDEO]

Izraelski Przemysł Przeciwlotniczy podał, że 30 listopada z powodzeniem dokonano próbnego wystrzelenia pocisku ziemia-powietrze Barak Lrad z korwety typu Sa'ar 6 INS Oz.
08.12.2022

Kormorany przyszłością sił przeciwminowych polskiej Marynarki Wojennej [ZDJĘCIA]

Do służby w morskim rodzaju sił zbrojnych wchodzi drugi niszczyciel min proj. 258, przyszły ORP Albatros. Należy do serii okrętów zaliczanych do najnowocześniejszych w swojej klasie, prezentując rozwiązania i możliwości na miarę XXI wieku.
27.11.2022

Damen wskazał Rheinmetall jako dostawcę systemów artyleryjskich dla niemieckich fregat

Holenderski gigant wybrał niemiecką grupę technologiczną jako dostawcę ośmiu nowoczesnych armat morskich 27 mm dla przyszłych okrętów niemieckiej Marynarki Wojennej (Deutsche Marine). Każda z z nich otrzyma po dwa takie systemy.
17.11.2022

Mewa się dozbraja

Na niszczycielu min typu Kormoran 2, przyszłym ORP Mewa, dokonano próbnego montażu okrętowego systemu uzbrojenia OSU-35K. Docelowy ma zostać przeprowadzony na początku 2023 roku.
12.11.2022

Trwają testy systemu uzbrojenia przeznaczonego dla Kormoranów II

Okrętowy system uzbrojenia OSU-35K, który instalowany będzie na budowanych niszczycielach min projektu 258, czyli Kormoranów II, przechodzi właśnie testy.
08.08.2022

Ostrzał Sumy, Połtawy i Mariupola z okrętów wojennych pociskami Kalibr

Dowództwo ukraińskiej armii podało w sobotę rano, że Rosjanie z okrętów na Morzu Czarnym odpalają pociski manewrujące Kalibr w kierunku Sumy, Połtawy i Mariupola - poinformowała agencja Reuters.
26.02.2022

Armaty morskie BAE Systems dla marynarek wojennych Belgii i Holandii

BAE Systems zostało wybrane jako dostawca 12 armat Bofors 40 Mk4 dla marynarek wojennych Belgii i Holandii w ramach programu Mine Counter Measures Vessels (MCMV). Firma stoczniowa Kership zainstaluje armaty w 12 niszczycielach min – sześciu dla Belgii i sześciu dla Holandii. Pierwszy okręt ma zostać dostarczony belgijskiej marynarce wojennej w 2024 roku.
10.02.2021

BAE Systems i Royal Navy prezentują autonomiczne łodzie morskie przyszłości

Podczas Tygodnia Sił Zbrojnych BAE Systems i Królewska Marynarka Wojenna Wielkiej Brytanii (Royal Navy) ogłosiły zawarcie kontraktu o wartości 3,2 mln GBP na dostawę autonomicznej łodzi, która polepszy zdolności Royal Navy, jednocześnie chroniąc życie marynarzy.
24.06.2020

BAE Systems ogłasza ewolucję w technologii łodzi bezzałogowych

BAE Systems z powodzeniem przeprowadziło serię prób pierwszej w swoim rodzaju, autonomicznej łodzi, która pozwoli marynarkom wojennym wyjść poza granice ludzkiej wytrzymałości dzięki bezzałogowym jednostkom mogącym podróżować dalej, dłużej i w bardziej nieprzyjaznym środowisku.
24.07.2019

Wiceszef MON: Rozmowy na MSPO ważne w dyskusji nad kierunkami rozwoju sił zbrojnych

Wymiana poglądów i wyrażone podczas kieleckich targów opinie to ważny głos w dyskusji nad kierunkami rozwoju sił zbrojnych - mówił w piątek podczas gali wręczenia nagród XXVI. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach wiceminister obrony Sebastian Chwałek.
07.09.2018

Systemy rakietowe MBDA na targach zbrojeniowych MSPO w Kielcach

Posiadając 45 produktów użytkowanych operacyjnie i kolejnych 15, nad którymi prowadzone są prace rozwojowe, MBDA jest jedyną europejską grupą mającą zdolności do projektowania i produkowania pocisków i systemów rakietowych spełniających wszystkie obecne i przyszłe wymagania operacyjne trzech rodzajów sił zbrojnych (wojsk lądowych, marynarki wojennej i sił powietrznych).
03.09.2018

Kapitan okrętu dowodzenia: moją amunicją jest informacja

Moja broń to łączność, moją amunicja jest informacja – mówi kpt. Robert Aguilar, dowódca USS Mount Whitney, okrętu, który jest stanowiskiem dowodzenia ćwiczenia Baltops-18.
11.06.2018

Szef MON rozmawiał z minister ds. sił zbrojnych Francji Florence Parly

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz przebywał w środę z wizytą we Francji. Tematem rozmowy z min. Parly były - jak informował wcześniej wiceszef MON Michał Dworczyk - plany akupów francuskiego uzbrojenia dla polskich sił zbrojnych, zwłaszcza okrętów podwodnych.
14.09.2017

Bae Systems z kontraktem wartości 245 mln usd na nowe armaty dla okrętów typ 26

BAE Systems otrzymało od brytyjskiego ministerstwa obrony kontrakt o wartości 245 mln USD (183 mln GBP) na dostawę systemu uzbrojenia, znanego jako Morski System Ostrzału Pośredniego (Maritime Indirect Fires System – MIFS), dla okrętów typ 26 Global Combat Ship. Kontrakt został przyznany po ubiegłorocznym wyborze BAE Systems jako preferowanego dostawcy w konkurencyjnym przetargu.
28.07.2016

Saab otrzymał od FMV zamówienie na podwodny system uzbrojenia

Saab, spółka prowadząca działalność w zakresie bezpieczeństwa i obronności, otrzymała od szwedzkiej agencji zamówień obronnych (FMV) zlecenie na opracowanie planów konstrukcyjnych nowej lekkiej torpedy (NLT). Zamówienie, przewidziane w liście intencyjnym dotyczącym rozwoju szwedzkich sił podwodnych z 9 czerwca 2014 roku, opiewa na kwotę 43 milionów koron szwedzkich i obejmuje okres 2014-2015.
03.07.2014

Dziękujemy za wysłane grafiki.