• <

Wynik wyszukiwania - "solaris" - Wiadomości

Zyska: Wodór to oszczędności od 314 do 332 mld euro rocznie w energetyce, przemyśle i transporcie

Zastosowanie wodoru pozwoli zaoszczędzić od 314 do 332 mld euro rocznie w energetyce, przemyśle i transporcie. W skali całej dekady, po roku 2030, możemy spodziewać się oszczędności od 3,5 mld euro do 7 mld euro - poinformował wiceminister Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska.
12.09.2022

Antigua. Dwa kolejne jachty Abramowicza namierzone

Antigua potwierdziła, że dwie jednostki, jakie znajdują się na jej wodach terytorialnych, są łączone z rosyjskim oligarchą Romanem Abramowiczem.
04.04.2022

Abramowicz jest właścicielem pięciu jachtów o wartości prawie miliarda dolarów

Rosyjski oligarcha Roman Abramowicz posiada lub jest powiązany z kolekcją pięciu jachtów, których wartość szacuje się na prawie 1 mld dolarów, w tym trzech, o których do tej pory nie było wiadomo, że są jego - ujawnił w piątek dziennik "Financial Times".
02.04.2022

Jachty Abramowicza są w Turcji. Drzwi dla oligarchów też otwarte

Rosyjscy oligarchowie mogą przybyć do Turcji, ale muszą przestrzegać prawa międzynarodowego, by prowadzić interesy - oświadczył w sobotę turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu, cytowany przez Reutera. W Turcji bezpiecznie zacumowane są dwa jachty oligarchy Romana Abramowicza, objętego brytyjskimi sankcjami.
26.03.2022

Brytyjskie media: dwa superjachty Abramowicza omijają brytyjskie sankcje

Dwa luksusowe jachty należące do rosyjskiego oligarchy Romana Abramowicza pływają pod banderą Bermudów, co pozwala im omijać sankcje nałożone na ich właściciela przez Wielką Brytanię, a nawet korzystać z pewnych przywilejów - informuje w piątek brytyjska gazeta "Daily Mail".
18.03.2022

Grupa Azoty ZAK zbuduje pierwsze w tej części Europy laboratorium paliw alternatywnych

Grupa Azoty ZAK uzyskała pozwolenie na budowę pierwszego w tej części Europy laboratorium paliw alternatywnych; budowa ma rozpocząć się w maju br., a zakończyć w 2023 r. - poinformowała PAP Grupa Azoty. Laboratorium stanie się ważnym ogniwem w rozwoju gospodarki wodorowej - podkreślono.
17.03.2022

Abramowicz chroni superjacht przed sankcjami

Superjacht Solaris należący do oligarchy Romana Abramowicza wypłynął ze stoczni w Barcelonie.
11.03.2022

MKiŚ: powstała koncepcja powołania operatora dolin wodorowych w Polsce

Powstała koncepcja powołania operatora dolin wodorowych w Polsce. Ma on umożliwić wymianę wiedzy i doświadczeń na temat projektów, dotyczących rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce - poinformował we wtorek wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska podczas 14 Forum Gospodarczego TIME.
08.03.2022

Powstaje megajacht z własnym klubem plażowym

W niemieckiej stoczni powstaje superjacht, a na jego pokładzie między innymi basen, jacuzzi, SPA i… własny klub plażowy. Otrzyma go w 2021 roku rosyjski miliarder Roman Abramowicz, właściciel klubu piłkarskiego Chelsea Londyn.
24.02.2021

W Gdyni przyznano Nagrody Gospodarcze Forum Wizja Rozwoju

Gdyni Nagrody Gospodarcze w siedmiu kategoriach przyznano dziś w Forum Wizja Rozwoju. Wyróżnienie honoruje polskie przedsiębiorstwa za znaczący wkład w rozwój rodzimej gospodarki.
24.08.2020

Wodór zmieni oblicze transportu

Napęd wodorowy może być zieloną alternatywą dla silników Diesla stosowanych w transporcie kolejowym. Już teraz po Europie jeżdżą pociągi pasażerskie zasilane właśnie tym paliwem. Firmy specjalizujące się w budowie pociągów i infrastruktury wodorowej podpisały właśnie porozumienie, którego efektem będzie konwersja włoskiej kolei na wodór. – Już za kilka lat pochodzący ze źródeł odnawialnych wodór będzie filarem Nowego Zielonego Ładu i inwestycji w rzeczywistości post-COVID – mówi Marco Alverà, prezes spółki Snam. Tymczasem
16.06.2020

Warszawa: Koszt naprawy kolektorów ściekowych do Czajki wzrośnie do 42 mln zł

Nawet do 42 mln zł wzrosną koszty naprawy kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" – poinformował w poniedziałek podczas konferencji prasowej podsumowującej pierwszy rok swojej prezydentury w stolicy Rafał Trzaskowski.
18.11.2019

COP24: Polska może być „wodorowym Kuwejtem” m.in. na potrzeby transportu

Instalacje pozyskiwania wodoru w procesach przemysłowych, infrastruktura dla aut czy lokomotyw napędzanych tym gazem i upowszechnienie wodorowej komunikacji publicznej mają być podstawą wodorowej rewolucji w transporcie. Polska może być wodorowym Kuwejtem - przekonują promotorzy wodoru.
08.12.2018

Czaputowicz: Jest szansa na polskie inwestycje w krajach ASEAN

Kraje ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej) są zainteresowane nowoczesnymi technologiami, np. w zakresie ekologii czy rolnictwa; może się to przełożyć na polskie inwestycje w tych sektorach - powiedział PAP szef MSZ Jacek Czaputowicz, który udaje się z wizytą do Indonezji.
24.11.2018

Elektryczny autobus z Polski wozi pasażerów w szwedzkim porcie w Ystad

Pierwszy w swojej historii elektryczny autobus do obsługi pasażerów dostarczyła spółka Solaris Bus & Coach do szwedzkiego portu w Ystad. Pojazd kursuje pomiędzy terminalem a promami.
12.10.2018

PAIH i Wrocław z nagrodą Emerging Europe Awards 2018

Polska Agencja Inwestycji i Handlu została uznana za jedną z najlepszych agencji inwestycyjnych w Europie - zajęła trzecie miejsce w konkursie Emerging Europe Awards 2018. Wyróżniono też innych polskich uczestników, m.in. Wrocław, który wygrał w kategorii miejskiej strategii promocji inwestycyjnej.
28.06.2018

Coraz większa rozpoznawalność polskiej marki za granicą

Polskie firmy coraz lepiej radzą sobie za granicą. W ubiegłym roku wyeksportowały towary za rekordową kwotę 203 mld euro. Wśród eksportowych hitów „made in Poland” są m.in. produkty rolno-spożywcze, meble, stolarka okienna i drzwiowa, a także maszyny. Krajowe firmy bardzo dobrze radzą też sobie w wyspecjalizowanych czy niszowych branżach, jak produkcja jachtów czy gier komputerowych. Przyczynia się do tego nie tylko dobra koniunktura w strefie euro i Stanach Zjednoczonych, lecz także coraz większa konkurencyjność polskich
21.06.2018

Wiceszef KE chwali polską ustawę o elektromobilności; „efekty zobaczymy szybko”

Cieszę się, że w Polsce uchwalona została ustawa dotycząca elektromobilności i paliw alternatywnych; jestem całkowicie przekonany, że zobaczymy jej efekty bardzo szybko - oświadczył na konferencji w Brukseli wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Marosz Szefczovicz.
07.06.2018

Włoscy przedsiębiorcy w Polsce: ponad 2,5 tys. firm i 82 tys. miejsc pracy

„Z ziemi włoskiej do Polski” - pod takim hasłem odbyło się seminarium poświęcone osiągnięciom i wyzwaniom w zakresie współpracy gospodarczej Polski i Włoch. Głównym partnerem wydarzenia zorganizowanego w Warszawie był Fiat Chrysler Automobiles (FCA).
15.02.2018

Pomorskie na czwartym miejscu najefektywniejszych regionów w Europie. Lepsze są tylko Londyn, Sztokholm i Budapeszt

Amerykański Milken Institute przygotował ranking najdynamiczniejszych dużych miast i regionów w Europie. W pierwszej dziesiątce zestawienia „Top 20 best-performing cities Europe 2017: large regions" znalazły się dwa Polskie regiony: Pomorze i Dolny Śląsk.
06.12.2017

Prezydent: W relacjach gospodarczych z Grecją jest wiele do zrobienia

W relacjach gospodarczych z Grecją jest jeszcze wiele do zrobienia - oświadczył we wtorek w Atenach prezydent Andrzej Duda na forum z udziałem polskich i greckich przedsiębiorców. W jego ocenie, wzajemna wymiana handlowa może osiągnąć poziom 2 mld dolarów.
21.11.2017

Grecja: Para prezydencka przybyła do Aten

Prezydent RP Andrzej Duda oraz jego małżonka Agata Kornhauser-Duda w niedzielę wieczorem przybyli do Grecji z oficjalną wizytą.
19.11.2017

Prezydent wybiera się do Grecji; rozmowy m.in. o polityce europejskiej

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą udaje się w niedzielę do Grecji z oficjalną wizytą. Ważnym tematem rozmów będzie polityka europejska, zwłaszcza w kontekście problemu migracji - zapowiada szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
18.11.2017

Premier Szydło: Mądrze prowadzona polityka gospodarcza przynosi efekty

Polska i Bułgaria są przykładem tego, że mądrze prowadzona polityka gospodarcza przynosi dobre efekty - powiedziała w środę w Sofii premier Beata Szydło. Zachęcała też bułgarskich przedsiębiorców do inwestowania w Polsce.
20.09.2017

Kwieciński: w Meksyku duże szanse ma polska branża transportowa

Chcemy, by Meksyk był bramą dla polskich przedsiębiorców w ekspansji na kraje Ameryki Łacińskiej. Duże szanse ma branża transportowa, wytwórcy maszyn, sektor przetwórstwa rolno-spożywczego – mówi PAP wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.
23.04.2017

Gdańska Stocznia „Remontowa” w gronie najlepszych eksporterów na rynek francuski

W siedzibie Ambasady RP w Paryżu 13 września odbyła się doroczna uroczystość przyznania nagród dla najlepszych eksporterów do Francji. Konkurs ma na celu wyróżnienie liderów polskiego eksportu na rynek francuski, a także zwrócenie uwagi francuskich środowisk gospodarczych na wysoką jakość i konkurencyjność polskiej oferty.
15.09.2016

Dziękujemy za wysłane grafiki.