• <

Jachty Abramowicza są w Turcji. Drzwi dla oligarchów też otwarte

gm

26.03.2022 20:02
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Jachty Abramowicza są w Turcji. Drzwi dla oligarchów też otwarte

Partnerzy portalu

Jachty Abramowicza są w Turcji. Drzwi dla oligarchów też otwarte - GospodarkaMorska.pl

Rosyjscy oligarchowie mogą przybyć do Turcji, ale muszą przestrzegać prawa międzynarodowego, by prowadzić interesy - oświadczył w sobotę turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu, cytowany przez Reutera. W Turcji bezpiecznie zacumowane są dwa jachty oligarchy Romana Abramowicza, objętego brytyjskimi sankcjami.

Agencja przypomina, że władze w Ankarze ostro krytykują Rosję za napaść na Ukrainę, ale są przeciwne sankcjom wprowadzonym przez ich sojuszników z NATO.

Cavusoglu, uczestniczący w konferencji w Dausze w Katarze, stwierdził: "Jeśli rosyjscy oligarchowie albo jacykolwiek rosyjscy obywatele chcą odwiedzić Turcję, oczywiście mogą".

Następnie zastrzegł: "Jeśli zaś chodzi o to, czy mogą prowadzić interesy w Turcji, to oczywiście, jeśli są legalne i nie sprzeczne z prawem międzynarodowym, to uważam, że tak".

Szef tureckiego MSZ dodał zarazem: "Jeśli jest to niezgodne z prawem międzynarodowym, to jest to już inna historia".

Reuters przypomina, że w tureckich portach zacumowane są dwa luksusowe jachty przypisywane rosyjskiemu miliarderowi Romanowi Abramowiczowi. Jest on na liście oligarchów, objętych sankcjami przez Zachód. Jachty, o których mowa, to 162,5-metrowy Eclipse, będący jednym z największych jachtów na świecie, oraz Solaris. Eclipse cumuje w resorcie Marmaris w południowo-zachodniej części kraju. Solaris natomiast przebywa w Bodrum.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.