• <

Powstaje megajacht z własnym klubem plażowym

ac

24.02.2021 12:48 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Powstaje megajacht z własnym klubem plażowym - GospodarkaMorska.pl
fot. instagram

W niemieckiej stoczni powstaje superjacht, a na jego pokładzie między innymi basen, jacuzzi, SPA i… własny klub plażowy. Otrzyma go w 2021 roku rosyjski miliarder Roman Abramowicz, właściciel klubu piłkarskiego Chelsea Londyn.

145-metrowy jacht Solaris powstaje w niemieckiej stoczni Lloyd Werft. Rosyjscy przedsiębiorcy z branży żeglarskiej oceniają wartość jachtu na co najmniej 250 mln USD, choć może on kosztować nawet dwukrotnie więcej. Jednostka będzie mieć osiem pokładów i 48 kajut, które mogą pomieścić 68-osobową załogę i 36 pasażerów. Oprócz części wypoczynkowej będzie wyposażona w lądowisko dla śmigłowców.

Jak podaje „Forbes”, powołując się na źródła na rynku stoczniowym, w tej chwili na jachcie trwają prace wykończeniowe i jednostka może zostać zwodowana w przyszłym tygodniu.

Stocznia Lloyd Werft, jest tą samą stocznią, która w 2010 roku zwodowała dla Romana Abramowicza jacht Luna o długości 115m. Jednostka ta została od miliardera odkupiona przez innego biznesmena, Farchada Achmiedowa.

Abramowicz jest również właścicielem innego jachtu, Eclipse o długości ponad 162m. Miliarder zajmuje 151 miejsce w rankingu najbogatszych ludzi świata prowadzonym przez „Forbes’a”. Jego majątek szacowany jest na 14,4 mld USD.Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.