• <

Wynik wyszukiwania - "porwanie" - Wiadomości

Załoga porwanego przez Iran kontenerowca ma zostać uwolniona

24 członków załogi przejętego przez Iran kontenerowca MSC Aries ma wkrótce odzyskać wolność. Iran przymierza się do ich zwolnienia i ekstradycji.
29.04.2024

Somalijscy piraci dostali 5 mln dolarów okupu i uwolnili statek i załogę

Według dwóch somalijskich piratów, ich grupa otrzymała 5 milionów dolarów okupu i zgodnie z obietnicą uwolniła porwany wcześniej masowiec Abdullah wraz z załogą.
14.04.2024

Eskalacja w Cieśninie Ormuz. Iran zajął kontenerowiec MSC

Irańscy Strażnicy Rewolucji przejęli statek "związany z Izraelem" - podała w sobotę irańska państwowa agencja IRNA. Jednostka przemieszcza się na wody terytorialne Iranu - dodano.
13.04.2024

Gangi w Haiti zajęły statek w porcie

Krytyczna sytuacja na Haiti, które od kilku miesięcy jest terroryzowane przez zbrojne gangi, odbija się także na żegludze. Porty są przejęte przez uzbrojonych przestępców. Ostatnio zajęli oni także statek z żywnością i porwali jego załogę.
10.04.2024

Po porwaniu masowca piraci żądają 5 mln dolarów okupu, grożąc śmiercią załogi

Po zajęciu statku Abdullah (IMO: 9745598), które miało miejsce 13 marca, porywacze przedstawili swoje żądania. Piraci grożą, że będą zabijać członków załogi, jeśli nie otrzymają okupu. Sytuacja jest dramatyczna, acz wciąż pozostaje wiele niewiadomych.
14.03.2024

Porwanie tankowca na Zatoce Omańskiej. Podejrzany Iran

Kilku zamaskowanych napastników weszło na pokład tankowca St Nikolas na Zatoce Omańskiej. Statek został przekierowany najpewniej do jednego z irańskich portów. Jednostka była wcześniej obiektem sporu między Iranem i USA.
11.01.2024

Piraci porwali członków załogi tankowca

Agencje bezpieczeństwa poinformowały, że w Zatoce Gwinejskiej co najmniej dwóch członków załogi tankowca zostało uprowadzonych przez piratów.
03.01.2024

Międzynarodowe siły morskie starają się odzyskać statek porwany przez somalijskich piratów

Siły Morskie Unii Europejskiej (EUNAVFOR) w ścisłej współpracy z władzami lokalnymi Somalii w dalszym ciągu uważnie monitorują sytuację w związku z porwaniem bułgarskiego statku handlowego Ruen, pływającego pod maltańską banderą. Obecne jednostka ma znajdować się pomiędzy półwyspami Eyl i Xaafun (Somalia). Żądania porywaczy pozostają nieznane.
20.12.2023

Prezydent Filipin rezygnuje z konferencji klimatycznej by skupić się na porwanych marynarzach

Ferdinand R. Marcos Jr., prezydent Filipin, opuścił konferencję klimatyczną COP28 w Dubaju, by zająć się kwestią 17 porwanych przez rebeliantów Huti filipińskich marynarzy.
01.12.2023

Porwany samochodowiec atrakcją dla influencerów Huti

W sieci pojawia się coraz więcej materiałów wideo i zdjęć wykonanych na pokładzie porwanego przez jemeńskich rebeliantów Huti samochodowca Galaxy Leader. Porywacze zaprosili do współpracy zaprzyjaźnionych lokalnych influencerów i blogerów. Tymczasem załoga statku wciąż jest w niewoli.
29.11.2023

Porywacze statku Galaxy Leader po raz pierwszy wystosowali postulaty i dopuścili możliwość negocjacji

Porywacze uprowadzonego w niedzielę na Morzu Czerwonym statku Galaxy Leader we wtorek po raz pierwszy wystosowali żądania i podali warunki ewentualnych negocjacji - poinformowała bułgarska telewizja publiczna. Bułgarskie media i władze interesują się losem statku, ponieważ kapitan i jego zastępca są Bułgarami.
21.11.2023

Kolejny akt irańskiego terroru. Jemeńscy Huti porwali statek handlowy

Sprzymierzona z Iranem jemeńska milicja Huti porwała w niedzielę statek handlowy na Morzu Czerwonym. Operatorem pływającego pod banderą Bahamów statku jest Japonia, ale jednostka należy do brytyjskiej firmy, w której udziały ma izrealeski biznesmen Rami Unger. To kolejny akt irańskiego terroru - skomentowało biuro izraelskiego premiera.
19.11.2023

Próba porwania statku przez dziewięciu nielegalnych imigrantów w Hiszpanii

Hiszpańskie służby aresztowały we wtorek dziewięciu nielegalnych imigrantów z Afryki pod zarzutem usiłowania porwania statku. Zatrzymani, którym grozi do 10 lat więzienia, dostali się na Wyspy Kanaryjskie grożąc nożami załodze holenderskiego statku.
03.10.2023

Uzbrojeni napastnicy dostali się na pokład tankowca w Zatoce Gwinejskiej

Wygląda na to, że względny spokój w Zatoce Gwinejskiej został przerwany doniesieniami o trwającym incydencie z nieznanymi pasażerami próbującymi przejąć kontrolę nad duńskim tankowcem Monjasa Reformer, który znajdował się u wybrzeży Demokratycznej Republiki Konga w pobliżu Point Noire.
28.03.2023

Pierwszy tegoroczny atak piratów

Koreański tankowiec nieopodal Wybrzeża Kości Słoniowej stał się pierwszą tegoroczną ofiarą ataku piratów. Załodze nic się nie stało, skradziony został ładunek.
28.01.2022

MSZ: Polska potępia zatrzymanie przez rebeliantów Huti statku ZEA na Morzu Czerwonym

Polska potępia zatrzymanie przez rebeliantów Huti statku Zjednoczonych Emiratów Arabskich na Morzu Czerwonym w styczniu tego roku - podkreśliło w czwartek polskie MSZ. Resort wezwał rebeliantów do zwolnienia statku i załogi.
13.01.2022

Rebelianci Huti porwali statek Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Rebelianci Huti porwali przed północą w niedzielę statek towarowy, płynący pod banderą ZEA, z powodu jego zaangażowania we "wrogie działania"; statek zmierzał do Arabii Saudyjskiej i według Saudyjczyków przewoził sprzęt medyczny - podaje w poniedziałek Agencja Reutera.
03.01.2022

Komunikat MSZ w sprawie uprowadzenia Polaka ze statku Tonsberg

Polska Agencja Prasowa opublikowała krótki komunikat wystosowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w sprawie uprowadzenia przez nieznanych sprawców polskiego członka załogi statku Tonsberg.
15.12.2021

Brak kontaktu z tankowcem w Zatoce Omańskiej. Winsome zaangażowany w nielegalny handel ropą?

Zagraniczne branżowe media donoszą o możliwym zaginięciu tankowca Winsome. Statek ma być nieosiągalny od miesiąca.
11.08.2021

Asphalt Princess. Podczas ataku załoga unieruchomiła statek

Tankowiec Asphalt Princess został w wtorek na kilka godzin porwany przez uzbrojonych napastników. Do mediów docierają kolejne szczegóły zajścia.
06.08.2021

Wielka Brytania: porywacze opuścili pokład statku Asphalt Princess

Brytyjska marynarka wojenna podała w środę rano, że uzbrojeni porywacze, którzy weszli dzień wcześniej na pokład tankowca Asphalt Princess, opuścili go.
04.08.2021

Możliwe porwanie statku u wybrzeży Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Wielka Brytania poinformowała we wtorek 3 sierpnia o „potencjalnym porwaniu” statku u wybrzeży Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Według Sky News, na pokład wkroczyło osiem lub dziewięć uzbrojonych osób.
03.08.2021

Dryad Global: Porwano bunkierkę. Trwają negocjacje w sprawie uwolnienia załogi

Statek bunkrowy Stelios K pod banderą Togo został porwany podczas podróży do Lagos, poinformowała we wtorek brytyjska firma zajmująca się bezpieczeństwem morskim - Dryad Global.
20.11.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.