• <
BOTA_2023

Dryad Global: Porwano bunkierkę. Trwają negocjacje w sprawie uwolnienia załogi

PMK

20.11.2020 14:10 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Dryad Global: Porwano bunkierkę. Trwają negocjacje w sprawie uwolnienia załogi

Partnerzy portalu

Dryad Global: Porwano bunkierkę. Trwają negocjacje w sprawie uwolnienia załogi - GospodarkaMorska.pl
marinetraffic

Statek bunkrujący Stelios K pod banderą Togo został porwany podczas podróży do Lagos, poinformowała we wtorek brytyjska firma zajmująca się bezpieczeństwem morskim - Dryad Global.

Według najnowszych informacji napastnicy pozostają na pokładzie, a władze lokalne nadal prowadzą negocjacje w sprawie uwolnienia statku i jego załogi.

- Według naszych informacji załoga jest bezpieczna – informuje Dryad.

Ostatnia znana lokalizacja statku znajdowała się 115 mil morskich na południowy-zachód od Lomé.

Jak poinformowano, firma zgłosiła utratę kontaktu ze statkiem, w wyniku czego władze próbowały ustalić lokalizację statku i skontaktować się z załogą.

- Śledzenie AIS pokazuje, że statek wykonał dwa ostre zakręty z kursu i zwolnił z 6,6 w do zatrzymania przed zatrzymaniem sygnału AIS. Przyjmuje się, że statek pozostaje w miejscu, z którego stracił kontakt, ponieważ nadal nie pojawił się w AIS. Brak natychmiastowego porwania statku wskazywałby, że sprawcy potencjalnie poszukiwali opcji rozładunku lub sprzedaży rafinowanego produktu, który może znajdować się na pokładzie - powiedziało Dryad Global.

Ten incydent jest drugim porwaniem na wodach Zatoki Gwinejskiej w 2020 roku.

Dryad wyjaśniło, że takie incydenty są nadal rzadkie, zarówno ze względu na ich złożoność, jak i wysokie ryzyko zatrzymania przez morskie siły bezpieczeństwa.

Ostatnie znane porwanie miało miejsce 15 maja tego roku. Statek rybacki Hailufeng 11 stracił kontakt ze swoją firmą i zniknął z AIS.

To trzeci przypadek piractwa, o którym donoszono w ciągu ostatnich kilku tygodni. W wyniku ostatnich dwóch ataków z dwóch statków porwano 29 marynarzy.

Ostatnie przypadki porwań spowodowały, że w 2020 roku całkowita liczba porwanych pracowników ze statków w Zatoce Gwinejskiej wzrosła do 115.

Tagi:
porwanie

Dziękujemy za wysłane grafiki.