• <
smartre_2023

Piraci porwali kolejnych pięciu marynarzy

ew

18.11.2020 11:12 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Piraci porwali kolejnych pięciu marynarzy  - GospodarkaMorska.pl
Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com

Pięciu członków załogi niewielkiego drobnicowca pływającego pod banderą Ghany zostało porwanych około 44 mil morskich na południe od Brass w Nigerii. Zdarzenie miało miejsce 16 listopada.

Jak podaje Dryad Globa, drobnicowiec AM Delta o nośności 1,7 tys. ton został zaatakowany we wczesnych godzinach rannych. Na pokład weszło sześciu lub siedmiu uzbrojonych piratów, którzy zabrali pięciu marynarzy jako zakładników. Według doniesień medialnych, wszyscy porwani członkowie załogi to obywatele Ghany.

Dalsze doniesienia wskazują, że sprawcy uszkodzili pokładowe urządzenia komunikacyjne i nawigacyjne.

To już dziewiąty incydent z udziałem piratów w samym listopadzie a 22 w tym rejonie w tym roku . Kilka dni temu uzbrojeni napastnicy zaatakowali należący do Chin statek o dużej ładowności, porywając czternastu członków załogi. Ostatnie zdarzenie zwiększyło całkowitą liczbę porwanych w Zatoce Gwinejskiej marynarzy do 115.

"Ten atak miał miejsce dużo bliżej brzegu niż większość w 2020 roku. Dotychczas, tego typu incydenty zdarzały się w odległości ponad 80 mil morskich. Również w 2018 i 2019 roku przeważająca liczba incydentów miała miejsce w rejonie o dużym natężeniu ruchu statków" - wyjaśnia agencja wywiadu bezpieczeństwa morskiego Dryad Global.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.