• <

Wynik wyszukiwania - "kobe" - Wiadomości

MOL testuje pierwszą suwnicę napędzaną wodorem

W Japonii jest sprawdzane w praktyce rozwiązanie, które ma zrewolucjonizować branżę portową, wpływając na jej dekarbonizację. Do innowacji w związku z wprowadzaniem ekologicznych napędów na statkach dolicza się także wyposażanie w nie maszyn wykorzystywanych w portach.
07.02.2024

Wodowanie Rangei (Grzmiącego Wieloryba). To czwarty okręt podwodny z nowej serii, która wzmocni siły morskie Kraju Kwitnącej Wiśni

W stoczni Kawasaki Heavy Industries w Kobe zwodowano, 17 października br., czwarty okręt podwodny typu Taigei, przyszły JS Raigei (SS 516).
18.10.2023

Japonia stawia na holowniki elektryczne. Technologie dostarczy ABB

Globalny lider technologiczny ABB na zlecenie IHI Power Systems opracowuje elektryczny holownik dla portów Zatoki Tokijskiej. Jednostkę będzie użytkował japoński specjalista od holowania - Tokyo Kisen.
14.07.2022

Polskie firmy na targach Nor-Shipping 2022 w Norwegii – "nowe otwarcie" po pandemii

Po prawie trzech latach przerwy w Oslo ponownie odbyły się targi Nor-Shipping – największe w Norwegii wydarzenie dla przemysłu morskiego i oceanicznego - i jedno z kilku wiodących na świecie. Podczas czterech dni targowych 4-7 kwietnia tegoroczne targi w Lillestrøm koło Oslo przyciągnęły w sumie 18 000 odwiedzających, a hale wystawowe i sale konferencyjne tętniły energią i rozmowami o nowych możliwościach biznesowych. Nie zabrakło też polskich firm.
12.04.2022

Czarter na czas – zakończenie czarteru (redelivery range)

Jest niemal zasadą, iż umowy czarterowe zawierają postanowienie określające port lub zespół portów, w którym statek winien być zwrócony (redelivery) przez czarterującego do armatora, ze zwyczajową przy tego typu postanowieniach formułą czarterową „in like good order and condition, ordinary wear and tear excepted” [NYPE 93, Kl. 10, linie 130 do 136; SHELTIME 4, Kl. 16, linie 308-310; BALTIME 1939; Kl. 7, linie 93-100].
11.04.2022

Wodorowy zbiornikowiec pokonał Pacyfik. W Kobe będzie w połowie lutego

Suiso Frontier, japoński zbiornikowiec do przewozu skroplonego wodoru otrzymał certyfikat biura klasyfikacyjnego Nippon Kaiji Kyokai. Pierwszy na świecie zbiornikowiec do transportu skroplonego wodoru powstał w Kawasaki Heavy Industries.
02.02.2022

Polacy mistrzami świata juniorów w olimpijskiej klasie 49er.

Wspaniały sukces odnieśli Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch – żeglarze AZS AWFiS Gdańsk w znakomitym stylu zostali w Gdyni mistrzami świata juniorów w olimpijskiej klasie 49er. – To pierwszy medal mistrzostw świata zdobyty w tej klasie przez biało-czerwonych – podkreślił trener Dominik Buksak.
11.07.2021

Kawasaki Heavy Industries zbudowało pierwszy na świecie terminal do przeładunku płynnego wodoru

Kawasaki Heavy Industries zakończyło budowę Kobe LH2 Terminal, pierwszego importowego terminala skroplonego wodoru. Obiekt powstał dla bezemisyjnej Hydrogen Energy Supply-chain Technology Research Association (HySTRA).
25.01.2021

Rozładunek uszkodzonych kontenerów na ONE Apus potrwa jeszcze dłużej

Inspektorzy zatrudnieni w celu sprawdzenia uszkodzonego ładunku i kontenerów na ONE Apus twierdzą, że operacje rozładunku prawdopodobnie potrwają jeszcze kilka tygodni.
12.01.2021

Trzy lata Wód Polskich. „Nie zwalniamy tempa” – mówi w wywiadzie Prezes Przemysław Daca

O początkach działania, zrealizowanych inwestycjach oraz wyzwaniach, jakie stoją przed Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie, rozmawiamy z Prezesem Wód Polskich Przemysławem Dacą.
03.01.2021

ONE Apus już w porcie. Wcześniej stracił 1816 kontenerów na Pacyfiku

Kontenerowiec ONE Apus, który w zeszłym tygodniu w drodze do Japonii trafił na ogromne fale a z jego pokładu spadło 1816 kontenerów, zacumował w japońskim porcie Kobe. Jak poinformował "Daily Mail" była to największa liczba straconych kontenerów w historii morskiego transportu spowodowaną przez pogodę.
13.12.2020

W Japonii zaprezentowano nowy okręt podwodny

W stoczni w Kobe na zachodzie Japonii zaprezentowano w środę 3000-tonowy okręt podwodny Taigei, najnowszą jednostkę tego typu w kraju – podała agencja Kyodo, wpisując to w rozwój potencjału obronnego na morzu w obliczu rosnącej aktywności Chin.
15.10.2020

Kierunek studiów? Woda!

W czasach, gdy dookoła rozbrzmiewa hasło: „kryzys klimatyczny”, a umiejętne gospodarowanie wodami stało się jednym z najważniejszych wyzwań – nie tylko gospodarczych, przyrodniczych, ale i społecznych – studia na kierunkach zajmujących się wodą, zdają się być świetnym pomysłem... Sprawdziliśmy jak to wygląda w praktyce i na początek dobra wiadomość – absolwenci kierunków wodnych nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia, bo „ekspertów od wody” ciągle na rynku brakuje.
15.07.2020

Epidemia koronawirusa doprowadziła jednego z japońskich armatorów do bankructwa

Jedna z japońskich linii wycieczkowych została zmuszona ogłosić bankructwo, po tym, jak wybuch epidemii koronawirusa pogrążył finanse armatora, które już wcześniej znajdowały się w opłakanym stanie.
04.03.2020

NYK Cruises odwołuje marcowe rejsy z powodu epidemii koronawirusa

NYK Cruises, firma z Grupy NYK, anuluje wszystkie marcowe rejsy wycieczkowca Asuka II w odpowiedzi na wybuch koronawirusa. Zbudowana w 1990 roku jednostka oferuje krótkie japońskie rejsy z Jokohamy i Kobe.
26.02.2020

Jak wygląda rynek LNG w światowej żegludze i portach? (raport)

Według najnowszych danych koalicji SEA/LNG na świecie eksploatuje się obecnie 175 jednostek napędzanych na LNG. Armatorzy zamówili 203 jednostki, a 141 oczekuje na zamówienia.
18.02.2020

Nadano imię pierwszemu japońskiemu zbiornikowcowi na skroplony wodór [WIDEO]

Suiso Frontier - najnowsze dziecko japońskiej Kawasaki Heavy Industries zostało zbudowane i oddane do eksploatacji w stoczni Kobe Works.
11.12.2019

Transporty project cargo do Japonii – Fracht FWO dostarczył 48-tonową prasę i 40-metrowe skrzydła do elektrowni wiatrowej

Daleki Wschód jest dziś jednym z najważniejszych kierunków rozwoju polskich przedsiębiorstw. Jest również jednym z kluczowych rynków, obok Ameryki Południowej i Północnej, w obsłudze których specjalizuje się Fracht FWO Polska, wiodący operator logistyczny dla przemysłu. To jedna z niewielu firm logistycznych w Polsce o tak dużym doświadczeniu w transporcie maszyn i urządzeń do krajów wschodnioazjatyckich. Właśnie pochwaliła się kolejną dostawą – 48-tonowej prasy i 40-metrowych skrzydeł elektrowni wiatrowych do Japonii.
10.07.2019

Wiceminister energii: Polityka Energetyczna Państwa do 2040 r. w lipcu na Radzie Ministrów

Wiceminister energii Tadeusz Skobel zapowiedział w czwartek w rozmowie z PAP, że Polityka Energetyczna Państwa do 2040 r. w lipcu będzie przedstawiona na Radzie Ministrów. Dodał, że dokument jest teraz korygowany.
12.04.2019

W piątek wchodzi w życie umowa handlowa między UE a Japonią

W piątek wejdzie w życie umowa o partnerstwie gospodarczym między UE a Japonią. Przedsiębiorstwa i konsumenci we Wspólnocie i w Japonii będą mogli czerpać korzyści z największej strefy wolnego handlu na świecie.
01.02.2019

Ministerstwo Energii przedstawiło projekt polityki energetycznej do 2040 r.

60 proc. prądu z węgla w 2030 r. i poniżej 30 proc. w 2040 r., energia jądrowa od 2033 r., gaz jako paliwo przejściowe, rezygnacja z rozbudowy wiatraków na lądzie i budowa ich na morzu - to główne założenia projektu Polityki Energetycznej Państwa do 2040 r.
24.11.2018

Wyjątkowy statek w kolorze magenta po raz pierwszy w Hamburgu

Nie jest to jednostka ani specjalnie duża (pojemnośc 8 102 TEU), ani specjalnie nowa (została wybudowana w 2008 roku). Ale to jej kolor sprawia, że nie sposób nie zwrócić na nią uwagi. W ostatnim tygodniu, do portu w Hamburgu po raz pierwszy przypłynęła jednostka ONE Continuity, należąca do armatora Ocen Network Express (ONE), w wyjątkowym kolorze magenta.
30.10.2018

Japonia zwodowała pierwszy napędzany po części elektrycznie okręt podwodny

Japonia w czwartek, 4 października, zwodowała pierwszy okręt podwodny klasy Soryu, wyróżniający się napędem hybrydowym. To pierwsza jednostka tego typu na świecie, który wykorzystuje wytrzymałe akumulatory litowo-jonowe.
09.10.2018

Wiceminister Skobel: Import węgla naturalny, nie ma możliwości jego blokowania

Import węgla do Polski jest naturalny, a jego wzrost w ostatnim czasie świadczy o zapotrzebowaniu polskiego rynku i dowodzi jego atrakcyjności – mówił w czwartek w Sejmie wiceminister energii Tadeusz Skobel. Podkreślił, że unijne prawo wyklucza możliwość zablokowania importu np. z Rosji czy Ukrainy.
13.09.2018

Japonia: Już 11 ofiar śmiertelnych tajfunu Jebi

Do 11 zabitych i ponad 600 rannych wzrósł w środę bilans ofiar tajfunu Jebi, który szaleje nad zachodnią Japonią. Żywioł doprowadził m.in. do chaosu na międzynarodowym lotnisku Kansai w pobliżu Osaki.
05.09.2018

Japonia: Co najmniej dziewięć ofiar śmiertelnych tajfunu Jebi (wideo)

Do co najmniej dziewięciu wzrosła w zachodniej Japonii liczba ofiar śmiertelnych tajfunu Jebi; ponad 340 osób zostało rannych - poinformowały w środę japońskie media. Prądu pozbawionych jest około 2,3 mln gospodarstw domowych i innych budynków.
05.09.2018

Japonia: Jeden zabity i pięciu rannych w wyniku nadejścia tajfunu

Jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych w wyniku nadejścia tajfunu Jebi, który uderzył we wtorek w południowo-zachodnią Japonię. Z powodu silnych wiatrów i wysokich fal zamknięto międzynarodowe lotnisko Kansai, a w zatoce Osaka tankowiec uderzył w most.
04.09.2018

Pierwsza magenta w drodze do Ameryki Północnej

Pierwsza magenta w drodze do Ameryki Północnej. Trwa dziewiczy rejs kontenerowca One Commitment, pierwszego we flocie nowego przewoźnika kontenerowego ONE (One Network Express). Statek w charakterystycznym kolorze magenta rejs rozpoczął 15 maja w Singapurze. Będzie pływał w ramach serwisu PN2, łączącego Azję z Ameryką Północną.
02.06.2018

Lodołamacz Nanuk już na wodzie

Nanuk już na wodzie. Wodowanie lodołamacza odbyło się w piątek w szczecińskiej stoczni Hullkon. Jednostka powstaje dla niemieckiego Urzędu Gospodarki Wodnej i Żeglugowej.
05.05.2018

Ustka chce przejąć okręt podwodny ORP “Kondor” i stworzyć muzeum

Jak informuje portal ustka24.info, Ustka zabiega o przejęcie okrętu podwodnego typu Koben ORP “Kondor”. Na jego bazie w usteckim porcie powstałoby muzeum. Jednostka jest już wycofana ze służby wojskowej.
01.02.2018

Dar Młodzieży przejdzie przegląd klasy i remont

- Statek czeka potężny remont. Pięcioletni przegląd klasy to okazja do wykonania remontu. Dokonane zostanie także doposażenie – mówił na antenie Radia Gdańsk prof. Henryk Śniegocki, prorektor ds. morskich Akademii Morskiej w Gdyni. Później żaglowiec wypłynie w rejs dookoła świata.
15.11.2017

Tłok przy nabrzeżach. Remontowa nie może narzekać na brak pracy

Przy nabrzeżach i w dokach pływających stoczni Remontowa zrobiło się w ostatnim czasie tłoczno. Wśród statków przybyłych tu na modernizację czy remont znajduje się m.in. prom Finneagle.
16.05.2017

Poznajmy największe porty i terminale kontenerowe z każdego kontynentu: Ameryka Północna

Wraz z rozwojem popularności przewozu drobnicy w kontenerach na świecie pojawiło się mnóstwo terminali przeznaczonych tylko do obsługi tych ładunków. Dziś przyjrzymy się bliżej obiektom położonym w Ameryce Północnej. Nie dziwi fakt, że wszystkie pochodzą ze Stanów Zjednoczonych – jednej z najważniejszych gospodarek świata.
09.02.2017

Czołowy armator znów podnosi swoje stawki

Maersk Line, największy na świecie przewoźnik kontenerowy, od 1 listopada ponownie podniesie swoje stawki przewozu drobnicy na rynku spotowym (umów krótkoterminowych).
20.10.2016

Rekordowa jednostka w Szczecinie

Od połowy listopada stocznia Hullkon prowadzi remont ogromnego pontonu. - W Szczecinie jeszcze nie było jeszcze tak wielkiej konstrukcji pływającej. To jest potężna bryła stali – mówi Tomasz Szczepanik, prezes stoczni Hullkon.
11.01.2016

Peace Boat z hibakusha przypłynie do Gdańska

Globalna organizacja pozarządowa „Peace Boat” od 7 lat organizuje światowe rejsy przeciwko stosowaniu broni jądrowej. Hibakusha to osoby, które przeżyły ataki w Hiroszimie i Nagasaki 6 i 9 sierpnia 1945 r. Pod koniec miesiąca statek pokoju zawinie do Gdańska.
22.05.2015

W Świnoujściu zacumował groźny masowiec

Nordic Olimpic przypłynął do portu 13 kwietnia br. podczas swojego dziwiczego rejsu.Jednostka przewozi z Kanady 60 tys. ton węgla, który po wyładunku w Świnoujściu trafi na Słowację.
14.04.2015

Podsumowanie tegorocznych targów Wiatr i Woda z perspektywy firmy Marine Works.

Wojciech Ziółkowski- specjalista od części zamiennych w firmie Marine Works opowiada jak ocenia tegoroczne targi Wiatr i Woda , które odbyły się w dniach 12-15 lutego.
09.03.2015

2M połączy Göteborg z Japonią

Szwedzki port Göteborg zyskał nowe połączenie z Japonią poprzez utworzony niedawno sojusz dwóch największych przewoźników kontenerowych: Swiss Mediteranean Shipping Company (MSC) i Danish Maersk Line.
09.02.2015

Buduje jacht z siatkobetonu

W przydomowej stoczni w Ślesinie, koło Konina (woj. wielkopolskie) powstaje jacht pełnomorski. Zaskakujące jest nie tylko miejsce w jakim jest on budowany, ale także materiał z jakiego jest konstruowany - siatkobetonu.
06.05.2013

Porty kontra gazociąg

- Zarząd Morskich Portów w Szczecinie i Świnoujściu odwołał się do sądu od decyzji niemieckiego urzędu, który odrzucił polskie zastrzeżenia w sprawie głębokości ułożenia Gazociągu Północnego - poinformował w poniedziałek (4 bm.) prezes portów Jarosław Siergiej. Odwołanie trafiło 23 marca do sądu administracyjnego w Hamburgu.
05.04.2011

DCT Gdańsk wyróżniony w konkursie „Pomorski Pracodawca 2010”

W dniu 11 stycznia 2011 roku terminal DCT Gdańsk otrzymał szczególne wyróżnienie w konkursie na najlepszego pomorskiego pracodawcę roku 2010.
18.01.2011

DCT Gdańsk wita 2010 rok stając się nowym hubem dla całego regionu Morza Bałtyckiego

W dniu 4 stycznia 2010 r. do DCT Gdańsk zawinął największy kontenerowiec, jaki kiedykolwiek gościł w polskich portach. Statek Maersk Taikung (8200 TEU, długość 332 m, szerokość 43,2 m, zanurzenie 14,5 m) przybył tu bezpośrednio z Dalekiego Wschodu. Od stycznia 2010 r., statki klasy post-Panamax obsługujące serwis AE10 Maersk Line z Chin będą zawijały do DCT Gdańsk w każdy poniedziałek przywożąc tu ładunki na rynek polski, rosyjski i fiński.
19.01.2010

DCT GDAŃSK

DCT Gdańsk staje się hubem dla całego regionu Morza Bałtyckiego
07.12.2009

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.