• <

Wynik wyszukiwania - "kanał" - Wiadomości

W Wenecji turyści w gondoli tak się z niej wychylali, że łódź przewróciła się, a oni wpadli do wody

Grupa turystów płynąca gondolą w Wenecji, chcąc zrobić zdjęcia, tak bardzo się z niej wychyliła, że łódź przewróciła się, a oni wpadli do wody. Sceny, którym towarzyszyły wrzaski, wołanie o pomoc i próba wejścia do gondoli, pokazały w poniedziałek włoskie media na swoich stronach internetowych.
04.12.2023

Wkrótce doraźny remont mostu obrotowego w Giżycku, bez niego statki nie mogą spłynąć na miejsce zimowania

Wkrótce rozpocznie się doraźny remont mostu obrotowego w Giżycku, który ma pozwolić na otwarcie przęsła mostu. To z kolei pozwoli spłynąć statkom Żeglugi Mazurskiej na miejsce zimowania, bo na razie jednostki stoją w giżyckim porcie.
05.11.2023

System zapór "Mojżesz" w Wenecji uratował miasto przed zalaniem

System zapór o nazwie Mose ("Mojżesz") w Wenecji uratował to miasto przed powodzią. Tamtejsze służby podały, że w nocy z poniedziałku na wtorek acqua alta, wielka woda, w rejonie Lido osiągnęła poziom 154 centymetrów. Gdyby woda wlała się do miasta, konsekwencje powodzi byłyby bardzo poważne.
31.10.2023

Ministerstwo Infrastruktury podsumowuje rok istnienia przekopu Mierzei Wiślanej

Postępy, wyzwania i perspektywy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną oraz wzrost aktywności żeglugowej w pierwszym roku funkcjonowania tej inwestycji były głównymi tematami konferencji prasowej, w której 18 września 2023 r. na terenie Kapitanatu Portu Nowy Świat wziął udział wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.
19.09.2023

Statki płacą ponad 700 tys. dolarów za możliwość przepłynięcia Kanału Panamskiego z pominięciem kolejki

Ponad 700 tys. dolarów płacą statki na aukcjach, organizowanych przez administrację Kanału Panamskiego (ACP), aby nie czekać w długiej kolejce na tranzyt i uniknąć opóźnień w dostarczeniu towaru.
28.08.2023

Trwają prace nad rozładowaniem "największego korka świata" w Kanale Panamskim

Zarząd Kanału Panamskiego, rozładowujący "największy korek świata", powiadomił w środę, że na wejście do kanału czeka obecnie 131 statków, o 45 proc. więcej niż średnio, ale mniej niż w kolejce, która oczekiwała na przeprawę w ubiegłym miesiącu, liczącej 165 jednostek.
23.08.2023

Senat za uchwałą w 200. rocznicę podjęcia prac nad koncepcją Kanału Augustowskiego

Senat Rzeczypospolitej Polskiej w 200. rocznicę zainicjowania prac nad projektem Kanału Augustowskiego docenia wkład jego twórców i projektantów w rozwój polskiej myśli inżynierii hydrotechnicznej - głosi uchwała przyjęta przez izbę wyższą.
14.07.2023

Wydano kartkę pocztową z okazji 250. rocznicy rozpoczęcia budowy Kanału Bydgoskiego

Poczta Polska w sobotę wprowadziła do obiegu okolicznościową kartkę poświęconą 250. rocznicy rozpoczęcia budowy Kanału Bydgoskiego, łączącego Wisłę i Odrę przez ich dopływy - Brdę, Noteć i Wartę. Na kartce przedstawiono m.in. jedną ze śluz.
28.05.2023

Wenecja. "Parę ładnych kopów" dla mężczyzny, który skoczył do kanału z dachu

Władze Wenecji wraz z siłami porządkowymi poszukują sprawcy kolejnego wybryku, zarejestrowanego i opublikowanego w mediach społecznościowych. Młody mężczyzna skoczył do weneckiego kanału z dachu trzypiętrowego domu. Burmistrz miasta Luigi Brugnaro zapowiedział, że "skoczek" zostanie ukarany.
24.03.2023

Rekordowo niski poziom wody w Wenecji. Na wielu kanałach niemożliwa jest żegluga

Centrum morskie przy zarządzie miasta poinformowało, że pomiary wskazują na minus 70 cm poniżej poziomu morza. W wielu kanałach wody jest tak mało, że przepłynięcie przez nie jest niemożliwe.
20.02.2023

Czechy zrezygnowały z budowy kanału Dunaj-Odra-Łaba

Rząd Czech w środę podjął decyzje o rezygnacji z ochrony terenów wzdłuż planowanej od lat inwestycji kanału Dunaj-Odra-Łaba. Tym samym tereny mogą być wykorzystywane w innych projektach inwestycyjnych, o co apelowały samorządy, a idea wybudowania kanału definitywnie została pogrzebana.
08.02.2023

Remont Kanału Łuczańskiego rozpocznie się 23 stycznia

Już w następnym tygodniu rozpoczną się prace przy remoncie Kanału Łuczańskiego w Giżycku (woj. warmińsko-mazurskie). Przedsięwzięcie ma kosztować blisko 68 mln zł, a remont ma się zakończyć pod koniec roku.
16.01.2023

Ruch przez Bosfor wstrzymany przez statek płynący z Ukrainy

Statek towarowy MKK 1, płynący z Ukrainy do Turcji, osiadł w poniedziałek rano na mieliźnie w Cieśninie Bosfor, ruch przez cieśninę został wstrzymany - poinformował spedytor morski Tribeca.
16.01.2023

Przez Kanał Żeglugowy na Mierzei Wiślanej przeprawiło się 467 jednostek

Jak poinformował Urząd Morski w Gdyni, od 18 września do 14 grudnia przez kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej przeprawiło się 467 jednostek, w tym 11 jednostek innej niż polska bandery.
26.12.2022

Nikaragua. Delegacja Chin omówiła z rządem Ortegi projekt budowy kanału interoceanicznego

Dziesięć lat po decyzji podjętej przez rząd dyktatora Nikaragui Daniela Ortegi w sprawie budowy interoceanicznego kanału, który ma być "trzy razy większy niż Kanał Panamski" i połączyć Morze Karaibskie z Pacyfikiem, postanowiono powierzyć realizację tego przedsięwzięcia inwestorowi z Chin - zakomunikował w środę nikaraguański MSZ.
29.09.2022

Turcja rośnie w siłę na morzu. Ceny za Bosfor w górę, budowa Kanału Stambulskiego postępuje

Turcja chce funkcjonować jako węzeł komunikacyjny i transportowy o globalnym znaczeniu. Kryzys w Ukrainie zwiększył jej wagę na morzu.
12.09.2022

[WIDEO] Wielki superjacht transportowany wąskimi kanałami

Luksusowy jacht Viva został musiał przepłynąć wąskimi kanałami i wcisnąć się pod niskimi mostami, by dopłynąć do Rotterdamu, a stamtąd na pełne morze. Cały proces transportu jednostki został uwieczniony na wideo.
04.07.2022

W. Brytania. W czasie, gdy nie udało się odesłać 7 imigrantów, przypłynęło 444 kolejnych

We wtorek, w dniu w którym brytyjski rząd zamierzał deportować do Rwandy 7 nielegalnych imigrantów - do czego ostatecznie nie doszło po interwencji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka - do brzegów Wielkiej Brytanii przypłynęło 444 kolejnych - podano w środę.
15.06.2022

Nowe tereny inwestycyjne w porcie Szczecin

W porcie Szczecin w Kanale Dębickim powstają dwa nowe nabrzeża – Norweskie i Duńskie, a istniejące Czeskie i Słowackie przechodzą gruntowną modernizację. Poszerzany jest także sam Kanał Dębicki. Wszystko to w ramach inwestycji „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Kanału Dębickiego”. Celem tych działań jest podwojenie ilości obsługiwanych ładunków oraz poprawa jakości ich obsługi.
15.06.2022

Kowalczyk: wielkim wyzwaniem jest zapewnienie stabilnej wymiany towarowej z Ukrainą

Wielkim wyzwaniem jest zapewnienie stabilnej wymiany towarowej z Ukrainą m.in. w zakresie tworzenia nowych kanałów dystrybucyjnych — powiedział w Toruniu wicepremier Henryk Kowalczyk. Ocenił, że świat musi znaleźć odpowiedź w sprawie bezpieczeństwa żywnościowego Afryki Płn. i Bliskiego Wschodu.
30.05.2022

Forum Wizja Rozwoju: przekop Mierzei Wiślanej uniezależni kanały żeglugi od Rosji

Jednym z tematów, który towarzyszy Forum Wizja Rozwoju już od ubiegłorocznej edycji jest przekop Mierzei Wiślanej. W czerwcu odbędzie się V edycja tej konferencji. Nie zabraknie na niej dyskusji na temat przyszłości żeglugi morskiej na powstałym kanale.
11.05.2022

Awaria systemu w Kanale Kilońskim. „To nie był atak hakerów”

W niedzielę doszło do problemów w przeprawach przez Kanał Kiloński spowodowanych awarią systemu IT. Rzecznik prasowy zarządu kanału poinformował, że nie był to atak hakerów, a po prostu błąd.
23.03.2022

Remont kanału łączącego jezioro Dauby z Jeziorakiem

Rozpoczął się remont odgałęzienia Kanału Elbląskiego łączącego jezioro Dauby z Jeziorakiem (woj. warmińsko-mazurskie) - poinformowały Wody Polskie. Prace będą kosztowały około 2,5 mln zł i mają zakończyć się w październiku.
18.02.2022

Polski frachtowiec z kłopotami w Kanale Kilońskim

Jak donoszą media, polski frachtowiec Tarzan zarządzany przez Żeglugę Gdańską miał problemy w Kanale Kilońskim.
20.01.2022

Senator: przekop Mierzei to same korzyści

Senator Koalicji Obywatelskiej Jerzy Wcisła uważa, że przekop Mierzei Wiślanej przyniesie korzyści wszystkim: zarówno miastu i portowi w Elblągu, regionowi, jak i Portowi Gdańsk oraz środowisku.
12.12.2021

Port Szczecin zwiększa wydajność nabrzeży w Kanale Dębickim [WIDEO]

Zwiększenie wydajności istniejących nabrzeży, budowa nowych i poprawa jakości obsługi ładunków w porcie Szczecin to cele inwestycji „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Kanału Dębickiego”.
01.12.2021

IDS-BUD S.A.: Budowa centralnego kolektora kanalizacji w Olsztynie zakończona

W Olsztynie przy ul. Leśnej zakończyła się budowa centralnego kolektora kanalizacji. Uruchomienie kanału przyczyni się do istotnej poprawy bezpieczeństwa sanitarnego stolicy Warmii i Mazur.
26.07.2021

Mierzeja Wiślana. Prace kafarowe na sztucznej wyspie na finiszu [WIDEO]

181 hektarów – taką wielkość będzie miała sztuczna wsypa, która powstaje przy okazji przekopu na Mierzei Wiślanej. Roboty kafarowe w tym rejonie właśnie dobiegają końca. Aby zamknąć obwód, do wykonania zostaje już tylko przepona oraz wrota techniczne w wyspie.
18.06.2021

Turcja zapowiada projekt budowy kanału przez Stambuł

Minister środowiska Turcji Murat Kurum potwierdził, że kraj zatwierdził plany rozwoju ogromnego kanału równoległego do Bosforu, zwanego Kanałem Stambulskim (Kanal Istanbul).
02.04.2021

Wysuszone kanały we włoskiej Wenecji

Wenecja, której mieszkańcy przyzwyczaili się do tzw. wysokiej wody, może też zadziwić przeciwnym zjawiskiem - wody tak niskiej, że wyschła tam większość kanałów. Canal Grande odsłonił zaś swoje brzegi.
26.02.2021

CLIMAREM Sp. z o.o. - wcześniej PBUCH S.A.

Wyspecjalizowana kadra projektowa i produkcyjna
pbuch,instalacje chłodnicze,klimatyzacja,komory chłodnicze,chłodnictwo przemysłowe,klimatyzacja przemysłowa,klimatyzator,komory hiperbaryczne,wymiennik płaszczowo-rurowy,skraplacz,parownik,zbiornik ciśnieniowy,chłodnica,komora dekompresyjna,agregat chłodniczy,chiller,urządzenia chłodnicze w wykonaniu morskim,zespoły do chłodzenia wody,climarem,kanały wentylacyjne,chłodnia

wwtech

mobilna obróbka skrawaniem
wwtech,mobilna obróbka skrawaniem,mobilne planowanie,mobilne wytaczanie otworów i czopów,mobilne frezoanie,mobilna obróbka kołnierzy,mobilne wytaczanie / toczenie,mobilne frezowanie,mobilna obróbka przylg,mobilna obróbka zaworów,obróbka otworów stożkowych,regeneracja kanałków,tulejowanie maszyn,obróbka stacjonarna,dorabianie tulei / sworzni

Technoinstal Sp. z o.o.

izolacje rurociągów wraz z wszelkiego typu armaturą,izolacje zbiorników,izolacje kotłów,izolacje kanałów i szybów wentylacyjnych,termoizolacja,szyby spalinowe,chłodnie,instalacje klimatyzacyjne,instalacje ciepłownicze,stolarka okrętowa,dostawa i montaż mebli okrętowych,budowa,remonty i wyposażenie kabin oraz pomieszczeń na statkach,prace ślusarsko-blacharskie,prace izolacyjne,prace ogólno budowlane,remonty i rozruch siłowni okrętowych,montaż i demontaż okrętowych urządzeń pokładowych,montaż i demontaż maszyn i urządzeń siłowni okrętowych,remonty maszyn i urządzeń okrętowych,centrowanie układów napędowych,maszyn i urządzeń,prace ślusarsko-spawalnicze

Intelimare Sp. z o.o.

Elektryka,elektrotechnika Generatory prądu Napęd Linia wału Osprzęt silnika Przekładnie Silniki morskie Śruby napędowe Pompy Systemy ciśnieniowe Systemy wentylacyjne Akcesoria wentylacyjne Elementy pomocnicze Elementy rewizyjne Filtry powietrza Galanteria wentylacyjna Kanały i kształtki okrągłe Kanały prefabrykowane Klapy przeciwpożarowe Nagrzewnice kanałowe Przepustnice Przewody antybakteryjne/antyalergiczne Przewody elastyczne System izolowany Tłumiki wentylacyjne Wentylatory Układ sterowania Uncategorized Węże techniczne

NAVIMOR-INVEST S.A.

wykonawstwo gotowych obiektów,remonty,modernizacje,specjalistyczne usługi podwykonawstwa,budownictwo hydrotechniczne,budowa,modernizacja i remonty śluz żeglugowych,jazów,progów piętrzących,remonty nabrzeży,remonty terminali portowych,budowa obiektów związanych z turystyką i sportami wodnymi,budowa portów i przystani żeglarskich,marin,budowa pomostów spacerowych,budowa dalb cumowniczych,remonty elektrowni wodnych,regulacja potoków,rzek i kanałów (stopnie,progi itp.),umocnienia brzegów,czyszczenie koryt,budowa i remonty zabezpieczeń przeciwpowodziowych,usuwanie szkód powodziowych,inwestycje związane z infrastrukturą (ulice,budownictwo przemysłowe),budowa placów składowych,montażowych (np. stoczniowych),manewrowych,budowa ścianek szczelnych,roboty kafarowe (przy pomocy posiadanych wibromłotów),inne usługi sprzętowe,usługi wykonywane z wody.

SINKOS Sp. z o.o.

zbiorniki przemysłowe,konstrukcje stalowe,rurociągi technologiczne,kanały,cyklony,urządzenia związane z ochroną środowiska,cięcie na przecinarce laserowej,wymienniki ciepła

ICE-K Krzysztof Ebertowski

czyszczenie suchym lodem,usługi czyszczenia,czyszczenie przemysłowe,przemysł papierniczy,drukarnia,stocznia,platforma wiertnicza,platforma morska,czyszczenie kanałów,kuchnia,okap,okapy,agregaty

Mierzeja Wiślana. Rozpoczęło się pogłębianie kanału - cz. 2 [WIDEO, ZDJĘCIA]

Rozpoczęło się pogłębianie kanału żeglugowego, który połączy Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym. Prace wykonuje jedna z najnowocześniejszych w Europie pogłębiarek. Nie mniej dzieje się w rejonie sztucznej wyspy, której obwód został już zamknięty. Zintensyfikowano także prace na lądzie.
02.08.2021

Podpisano umowę ws. budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną

Umowę w sprawie budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną podpisano w piątek w Elblągu. Nową drogę wodną, łączącą Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym, wybuduje za 992 mln zł polsko-belgijskie konsorcjum NDI i Besix.
06.10.2019

Kaczyński: Jest „kwestią kilku tygodni” uzyskanie dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną

Jest „kwestią kilku tygodni” uzyskanie dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną – powiedział we wtorek Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, w miejscu planowanego przekopu Mierzei Wiślanej. Oświadczył, że kiedy budowa już się rozpocznie, „będzie można powiedzieć, że klamka zapadła, że ten kanał powstanie”. Przekop przez Mierzeję Wiślaną ma połączyć Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym.
16.10.2018

Dziękujemy za wysłane grafiki.