• <

Wynik wyszukiwania - "erasmus" - Wiadomości

Duże zainteresowanie Dniem Otwartym na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Ponad 1500 zainteresowanych z całej Polski, ciekawe wykłady i warsztaty tematyczne, studenckie koła naukowe, zwiedzanie symulatorów, rozmowy ze studentami. Tak wyglądał Dzień Otwarty Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.
13.03.2024

Platforma SEA-INNOVATE HUB wyrazem współpracy międzynarodowej uczelni związanych z morzem

Ruszyła platforma SEA-INNOVATE HUB, oferująca liczne kursy, okazje do nawiązania współpracy międzynarodowej oraz szansę na realizację projektów naukowo-badawczych, projektów B+R czy komercjalizację badań. To wynik wspólnych działań sześciu europejskich uniwersytetów nadmorskich SEA-EU w ramach projektu ReSEArch-EU.
13.03.2024

Rotterdamu energetyczna transformacja. Miasto i port jak jeden organizm

Rotterdam, miasto i port położone nad Morzem Północnym, wykorzystuje swoje położenie do kreowania połączeń morskich, logistycznych i biznesowych Europy Północnej ze światem. Port i działające w nim klastry przemysłowe są miejscem tworzenia przewagi konkurencyjnej w oparciu o innowacje.
17.12.2023

PGE Wielki Finał eSailing wyłoni najlepszych wirtualnych żeglarzy!

Już w sobotę 9 grudnia odbędą się regaty PGE Wielki Finał eSailing. Zmagania wirtualnych żeglarzy będą zwieńczeniem tegorocznego cyklu PGE eSailing 2023. Na liście startowej 10 najlepszych w Polsce specjalistów od eSailingu, a wśród nich zawodnicy, którzy plasują się w czołówce światowego rankingu. Transmisję na żywo przeprowadzi Polska Liga Esportowa. Warto oglądać i przekonać się, że eSailing może być nie tylko pasjonujący, ale też świetnie uzupełniać tradycyjne żeglarstwo.
08.12.2023

Dni Otwarte na UMG. Morska uczelnia z ofertą dla licealistów

Tegoroczne Dni Otwarte Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbyły się w dniach 20-21 kwietnia 2023 roku w godzinach 9:00 – 14:00. Po raz pierwszy w historii uczelni było to wydarzenie dwudniowe. W je murach gościły zarówno zorganizowane grupy, jak i osoby indywidualne. W sumie ponad 800 maturzystów z całej Polski wzięło udział w warsztatach, wykładach i zwiedzaniu laboratoriów podczas tego wydarzenia.
26.04.2023

Doktorzy z uniwersytetów wypływają na szerokie wody gospodarki morskiej

Absolwenci studiów doktoranckich są coraz bardziej potrzebni nie tylko na uczelniach ale również w przemysłach morskich, administracji, instytucjach otoczenia biznesu i kultury. 8 marca tego roku, w czasie spotkania na Wydziale Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, przedstawiciele uczelni podsumowali wyniki badań na temat pozauczelnianej aktywności absolwentów studiów doktoranckich. Badania przeprowadzili polscy naukowcy w ramach projektu SEA-EU-DOC.
12.03.2023

Kurs na port w Maladze. Erasmus + w Zespole Szkół Morskich w Gdańsku

W Zespole Szkół Morskich w Gdańsku zakończyła się kolejna zagraniczna praktyka w ramach projektu Erasmus+. Edycja pod nazwą Kurs na port w Maladze to ogromny sukces zespołu projektowego, opiekunów, ale przede wszystkim uczniów.
20.02.2023

Erasmus+ w Zespole Szkół Morskich w Gdańsku

Praktyki zagraniczne to duża szansa dla młodych ludzi, którzy w najbliższym czasie będą zasilać rynek pracy. Umiejętności i wymagania, jakie obecnie są stawiane przed pracownikami, nie zawsze można zweryfikować w szkolnych murach. Dlatego Zespół Szkół Morskich w Gdańsku kładzie duży nacisk na praktyki nie tylko w Polsce.
19.01.2023

Studenci programu "Erasmus" AMW w Gdyni oglądali jednostki 3. Flotylli Okrętów

Podchorążowie z Bułgarii, Rumunii i Włoch przyjrzeli się z bliska jednostkom należącym do gdyńskiej 3. Flotylli Okrętów. Na co dzień studiują w ramach wymiany międzynarodowej „Erasmus+” na Akademii Marynarki Wojennej.
23.11.2021

Jest porozumienie w sprawie budżetu UE i funduszu odbudowy

Negocjatorzy Rady oraz Parlamentu Europejskiego osiągnęli we wtorek porozumienie polityczne w sprawie przyszłego budżetu UE i funduszu odbudowy. Zakłada większe środki na naukę, edukację i ochronę zdrowia.
10.11.2020

PZŻ pozyskał grant z programu Erasmus+ Sport na rozwój wolontariatu

45 775 euro – tyle wynosi wysokość grantu pozyskanego przez Polski Związek Żeglarski z programu Erasmus+ Sport. Wyniki konkursu ogłosiła Komisja Europejska, a projekt, który zyskał uznanie i zdobył grant dotyczy rozwoju wolontariatu na szczeblu międzynarodowym.
22.10.2020

Razem dla Wody na 16. Dniu Ryby w Helu

Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego im. prof. Krzysztofa Skóry, Klub Gaja i MSC Polska zapraszają na Dzień Ryby w Helu 25 lipca 2020 roku. W ramach wydarzenia Klub Gaja na stoisku edukacyjnym podsumuje projekt realizowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ „WoW - Written on Water: new models of work-based learning for promoting European scientific career”.
22.07.2020

Kierunek studiów? Woda!

W czasach, gdy dookoła rozbrzmiewa hasło: „kryzys klimatyczny”, a umiejętne gospodarowanie wodami stało się jednym z najważniejszych wyzwań – nie tylko gospodarczych, przyrodniczych, ale i społecznych – studia na kierunkach zajmujących się wodą, zdają się być świetnym pomysłem... Sprawdziliśmy jak to wygląda w praktyce i na początek dobra wiadomość – absolwenci kierunków wodnych nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia, bo „ekspertów od wody” ciągle na rynku brakuje.
15.07.2020

Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny - cała naprzód. Kurs na projekty i innowacje

22 czerwca odbyło się walne zebrania członków Bałtyckiego Klastra Morskiego i Kosmicznego. Członkowie Klastra jednomyślnie udzielili absolutorium Zarządowi Bałtyckiego Klastra Morskiego, akceptując sprawozdanie finansowe i merytoryczne oraz zatwierdzając budżet, plan działania na 2019 r., w którym do głównych punktów należało uczestniczenie w projektach międzynarodowych, do których zaproszony został Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny.
30.06.2020

Przegląd aktywności morskich na rynkach globalnych w trzecim tygodniu maja 2020

Obserwując aktualny stan gospodarki morskiej w ujęciu globalnym często wskazuje się na już zauważalne skutki epidemii. Mimo, że na pełne opisanie rozmiaru zniszczeń i dokładnego obrazu gospodarki morskiej w momencie zakończenia epidemii jest za wcześnie, przedstawiane są dane obrazujące zmiany w wolumenie transportu morskiego, ilości i wartości produkcji i remontów, czy wreszcie opisujące dynamikę zmian w odniesieniu do portfela zamówień.
28.05.2020

Von der Leyen: musimy przyspieszyć w kierunku zielonej i cyfrowej przyszłości

Musimy bardzo przyspieszyć w kierunku zielonej, cyfrowej i odpornej na kryzysy przyszłości - oświadczyła w środę w Parlamencie Europejskim przewodnicząca KE Ursula von der Leyen, prezentując założenia planu obudowy gospodarczej po pandemii koronawirusa.
27.05.2020

Akademia Marynarki Wojennej - studia z potencjałem (wywiad)

Wywiad z Dziekanem Wydziału Mechaniczno – Elektrycznego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, komandorem dr hab. inż. Grzegorzem Grzeczką, profesorem AMW.
13.05.2020

Podpisanie porozumienia pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim a Uniwersytetem Islandzkim na pokładzie Oceanografa (foto, wideo)

Dziś rano, na pokładzie jednego z najnowocześniejszych statków naukowo-badawczych, r/v Oceanograf podpisane zostało porozumienie pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim a Uniwersytetem Islandzkim. Zakłada ono m.in. wymianę pracowników naukowych i studentów oraz współpracę w zakresie wspólnych przedsięwzięć badawczych i organizacyjnych. Porozumienie o współpracy (Memorandum of Understanding) zostało podpisane w ramach wizyty Prezydenta Islandii w Gdańsku.
05.03.2020

Studentki z Shanghai Maritime University w UMG

Od 1 października 2019 w Uniwersytecie Morskim w Gdyni przebywały cztery studentki z wymiany z Shanghai Maritime University po raz pierwszy w historii współpracy obu uczelni. W semestrze zimowym roku akademickiego 2019/2020 podjęły jednosemestralne studia na Wydziale Elektrycznym i na Wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa.
05.02.2020

Uniwersytet Gdański w elitarnym konsorcjum Europejskich Uniwersytetów Nadmorskich SEA-EU

Uniwersytet Gdański znalazł się w elitarnym konsorcjum Europejskiego Uniwersytetu Nadmorskiego (European University of the Seas - SEA-EU). UG wraz z partnerami: Uniwersytetem w Kadyksie (Hiszpania), Uniwersytetem w Splicie (Chorwacja), Uniwersytetem Zachodniej Bretanii (Francja), Uniwersytetem Christiana-Albrechta w Kilonii (Niemcy) i Uniwersytetem Maltańskim (Malta) otrzyma do 5 milionów euro w ciągu najbliższych 3 lat. Grant jest przeznaczony na rozwój współpracy m.in. w dziedzinie kształcenia, badań i wymiany akademickie
27.11.2019

PE i kraje członkowskie porozumiały się w sprawie unijnego budżetu na 2020 r.

Parlament Europejski i kraje członkowskie reprezentowane w Radzie UE porozumiały się w poniedziałek późnym wieczorem ws. unijnego budżetu na 2020 r. Zwiększono środki na działania na rzecz klimatu, badania naukowe, na małe i średnie firmy oraz na młodzież.
19.11.2019

PIE: Polska znajdzie się w gronie państw UE najsilniej dotkniętych brexitem

Polska znajdzie się w gronie państw UE najsilniej dotkniętych potencjalnym brexitem, bez względu na to, czy byłby to tzw. twardy brexit, czy brexit z umową - ostrzega Polski Instytut Ekonomiczny w najnowszym wydaniu Tygodnika Gospodarczego PIE.
22.10.2019

Rejsy po Morzu Śródziemnym dla wychowanków domów dziecka

39 podopiecznych domów dziecka z trzech województw wyruszy w rejsy po Morzu Śródziemnym. Poznańska Fundacja SieDzieje organizuje dla młodzieży żeglarskie wyprawy do Chorwacji, Włoch i do Hiszpanii.
12.10.2019

Brexit: Plan działania awaryjnego na wypadek braku porozumienia

Wyjście Wielkiej Brytanii z UE bez porozumienia wpłynie znacznie na mieszkańców i przedsiębiorców w całej Europie. UE przewidziała tymczasowe środki mające na celu złagodzenie skutków Brexitu.
29.07.2019

KE przedstawiła projekt budżetu UE na 2020 r.

Komisja Europejska przyjęła w środę projekt budżetu na 2020 r., który ma opiewać na 168,3 mld euro. To siódmy i ostatni plan wydatków w ramach obecnej, wieloletniej perspektywy.
05.06.2019

Liberadzki: Za 3-4 lata 1 000 euro pensji minimalnej dla wszystkich państw członkowskich UE

Za 3-4 lata 1000 euro pensji minimalnej dla wszystkich państw członkowskich UE to jest to, co będziemy chcieli w PE osiągnąć jako uniwersalny standard – powiedział w środę w Koszalinie europoseł prof. Bogusław Liberadzki, który jest jedynką KE do PE w okręgu 13.
23.05.2019

Szefowie MSZ państw V4 za dalszą współpracą w ramach Partnerstwa Wschodniego

Szefowie MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej na spotkaniu z przedstawicielami krajów Partnerstwa Wschodniego (PW) oraz KE w Bratysławie opowiedzieli się w poniedziałek za dalszą współpracą w sferze bezpieczeństwa, kontaktów międzyludzkich, infrastruktury i gospodarki.
07.05.2019

Wielka Brytania: Parlament pracuje nad ustawą dot. opóźnienia brexitu

Brytyjska Izba Gmin przyjęła w środę projekt ustawy zmuszającej premier Theresę May do ubiegania się o opóźnienie wyjścia kraju z UE, aby uniknąć bezumownego opuszczenia Wspólnoty w terminie 12 kwietnia. Proponowana legislacja trafi teraz do Izby Lordów.
04.04.2019

Brytyjski rząd: „Konstruktywne” rozmowy z opozycją ws. brexitu

Rozmowy brytyjskiej premier Theresy May z liderem Partii Pracy Jeremym Corbynem ws. znalezienia kompromisu w kwestii brexitu były "konstruktywne" i planowana jest ich kontynuacja - poinformowały obie strony negocjacji. Wciąż jednak nie doszło do przełomu.
04.04.2019

Wielka Brytania: May liczy na wypracowanie z Corbynem kompromisu ws. brexitu

Brytyjska premier Theresa May powiedziała w środę, że liczy na wypracowanie wraz z liderem opozycyjnej Partii Pracy Jeremym Corbynem "propozycji, która będzie mogła liczyć na większość głosów w Izbie Gmin i zrealizuje wynik referendum" ws. wyjścia z UE.
04.04.2019

Wielka Brytania: May zapowiada opóźnienie brexitu i rozmowy z opozycją

Brytyjska premier Theresa May zapowiedziała we wtorek, że rząd będzie potrzebował dalszego przedłużenia procesu wyjścia z UE, aby wypracować ponadpartyjne porozumienie ws. brexitu, planując konsultację z liderem opozycyjnej Partii Pracy Jeremym Corbynem.
03.04.2019

UE/KE: Coraz bardziej prawdopodobne wyjście Wielkiej Brytanii bez porozumienia

Jest coraz bardziej prawdopodobne, że 12 kwietnia Wielka Brytania opuści UE bez porozumienia - oceniła w poniedziałek KE informując, że zakończyła właśnie przygotowania na wypadek bezumownego brexitu. Bruksela ostrzegła przed konsekwencjami twardego wyjścia.
25.03.2019

UE przyjęła awaryjne rozwiązania prawne na wypadek twardego brexitu

Państwa UE przyjęły we wtorek awaryjne rozwiązania prawne na wypadek wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez umowy. Chodzi o przepisy dotyczące przewoźników, studentów i innych korzystających z programu Erasmus, a także pracowników.
20.03.2019

Emilewicz liczy na podwojenie wymiany handlowej miedzy Polską a Turcją

Mam nadzieję na podwojenie wymiany handlowej między Polską a Turcją w ciągu czterech lat do 10 mld dol. - mówiła w czwartek minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
08.03.2019

UE: Państwa członkowskie poparły porozumienie ws. budżetu na 2019 r.

Kraje członkowskie poparły we wtorek w Brukseli porozumienie dotyczące przyszłorocznego budżetu UE. Unijne płatności mają wynieść w 2019 r. 148 mld euro, czyli 2,4 proc. więcej niż w 2018 r., natomiast zobowiązania 165,8 mld euro, co oznacza wzrost o 3,2 proc.
11.12.2018

W.Brytania/May: Negocjacje ws. Brexitu są w krytycznym punkcie

Brytyjska premier Theresa May oceniła w czwartek, że negocjacje ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej znalazły się w "krytycznym punkcie", i wezwała unijnych przywódców do skupienia się na finalizacji porozumienia podczas niedzielnej Rady Europejskiej.
23.11.2018

Międzynarodowa Konferencja na temat Ludzi Morza i ich karier zawodowych

W czwartek 25 października w Audytorium AMW (Budynek Biblioteki Głównej, wejście od ul. Grudzińskiego), o godz. 0930 odbędzie się Międzynarodowa Konferencja na temat Ludzi Morza i ich karier zawodowych: „Gdynia International Conference on Seafarers and Seafaring Careers”.
22.10.2018

Jedyny Uniwersytet Morski w Polsce – wywiad z prof. Januszem Zarębskim

Od 1 września Akademia Morska jest już Uniwersytetem Morskim w Gdyni. Jest to zmiana prestiżowa, podnosząca rangę uczelni w światowych i europejskich rankingach. Uroczystość związana ze zmianą nazwy odbyła się 5 października w Teatrze Muzycznym w Gdyni, a rektor uczelni, prof. Janusz Zarębski, opowiedział nam o tym, co oznacza ta zmiana oraz jakie wyzwania stawia przyszłość przed Uniwersytetem Morskim.
10.10.2018

KE: Wzmacnianie gospodarki i bezpieczeństwo w budżecie UE na 2019 r.

Komisja Europejska przedstawiła w środę projekt budżetu na 2019 r. 166 mld euro zostanie przeznaczone głównie na wzmocnienie gospodarki i promowanie solidarności i bezpieczeństwa zarówno w samej UE, jak i poza jej granicami.
23.05.2018

Włochy: Pierwsza plaża tylko dla młodzieży

Plaża dozwolona tylko od lat 16 do 29 otwarta będzie we włoskiej miejscowości Bellarna-Igea Marina nad Adriatykiem. Tzw. studencka plaża zaprasza tych, którzy chcą spędzać czas nad morzem w sposób, jaki nie zawsze wszystkim odpowiada: głośno i na zabawie.
19.05.2018

Dni otwarte w Zespole Szkół Morskich

Gimnazjalistów, którzy chcieliby w przyszłości związać się z gospodarką morską i nie tylko zapraszamy na dni otwarte, podczas których będzie można poznać ofertę edukacyjną szkoły, w tym atrakcyjny program praktyk, a także ofertę przyszłych pracodawców oraz dalsze możliwości nauki na uczelniach wyższych.
16.05.2018

Kwieciński: Polska prawdopodobnie pozostanie największym beneficjentem z budżetu unijnego 2021-2027

Polska prawdopodobnie pozostanie największym beneficjentem z budżetu unijnego na lata 2021-2027 r. ze względu na wielkość kraju i ze względu na to, że będzie silnie korzystała z polityki spójności i z polityki rolnej - powiedział w środę minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
02.05.2018

W Madrycie odbyły się rozmowy szefów MSZ Polski i Hiszpanii

Rozwój stosunków dwustronnych oraz aktualne kwestie dotyczące UE i bezpieczeństwa międzynarodowego omawiali w piątek podczas spotkania w Madrycie minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz i szef hiszpańskiej dyplomacji Alfonso Dastis.
06.04.2018

Delegacja z Iranu na PG

Czteroosobowa delegacja Amirkabir University of Technology (AUT) 19 lutego złożyła wizytę na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa PG. Znajdujący się w Teheranie AUT uważany jest za jeden z najbardziej prestiżowych irańskich uniwersytetów. Politechnika Gdańska w ub. roku podpisała porozumienie z AUTm celem współpracy dydaktyczno-naukowej.
02.03.2018

UE/ Kraje bałtyckie dołączają do domagających się większego budżetu po 2020 r.

Litwa, Łotwa i Estonia dołączają do państw Wyszehradu oraz Chorwacji, Rumunii i Słowenii, domagając się wyższych składek do przyszłego wieloletniego budżetu UE. Z najbogatszych krajów UE słychać nieoficjalne głosy o potrzebie zmniejszenia wspólnej kasy.
16.02.2018

Fach w ręku to za mało. Szkoły branżowe stawiają na naukę języków za granicą

Kształcenie zawodowe daje młodym ludziom możliwość szybkiego wejścia w rynek pracy. Szkoły borykają się jednak z problemami finansowymi i utartą przez lata opinią, że technikum jest czymś gorszym od liceum. Pomóc może program Erasmus+.
15.02.2018

Nagrody dla najlepszych studentów z Pomorza

Najlepsi studenci z województwa pomorskiego odebrali wyróżnienie podczas uroczystej gali 24 stycznia 2018 roku. Z ramienia Akademii Morskiej w Gdyni w gali uczestniczył Prorektor ds. Kształcenia - dr hab. inż. Mirosław Czechowski prof. nadzw. AMG. Nagrodzeni żacy kształcą się m.in. na Uniwersytecie Gdańskim, Akademii Morskiej w Gdyni, ale także na uniwersytetach w Toruniu czy w Olsztynie.
25.01.2018

Uczniowie polskich szkół zawodowych liderem wśród korzystających z programu Erasmus+

W Polsce z programów stypendialnych Erasmus+ skorzystało dotychczas 180 tys. osób. Co roku na takie stypendium za granicę wyjeżdża średnio 14 tys. Polaków. Decydują się na to nie tylko studenci, lecz także uczniowie czy nauczyciele. W sektorze kształcenia zawodowego jesteśmy liderem – polscy uczniowie stanowią ponad 15 proc. wyjeżdżających. Możliwość odbycia stażu za granicą wzbogaca naukę zawodu, rozwija kompetencje miękkie i zwiększa szansę na znalezienie lepszej pracy.
17.01.2018

Zalewska: W marcu kongres dot. szkolnictwa zawodowego

Pod hasłem "dobry zawód" planowany jest w marcu kongres dot. szkolnictwa zawodowego z udziałem m.in. pracodawców i samorządowców - zapowiedziała w piątek szefowa MEN Anna Zalewska.
12.01.2018

Juncker: UE potrzebuje nowej dyrektywy ws. umów o pracę

Unia Europejska potrzebuje nowej dyrektywy ws. umów o pracę - powiedział w piątek na konferencji prasowej szef KE Jean-Claude Juncker. Wyraził też zadowolenie z wyników europejskiego szczytu społecznego w Goeteborgu. Dodał, że liczy na jego efekty w 2018 r.
18.11.2017

KE przedstawia wizję ws. edukacji w UE do 2025 r.

Poprawa nauczania języków, by każdy po skończeniu liceum czy technikum znał przynajmniej dwa języki obce, unijna karta studenta, dążenie do wzajemnego uznawania dyplomów - to niektóre z propozycji w dziedzinie edukacji przedstawionych we wtorek przez KE.
15.11.2017

Akademicki Trener Biznesu – nowy „gatunek” edukatora na uczelniach wsparty środkami programu Erasmus+

Narodowa Agencja Programu Erasmus + 4 sierpnia ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych do Akcji 2: Partnerstwa Strategiczne w sektorze Szkolnictwa Wyższego w programie Erasmus+ w roku 2017 – partnerstwa strategiczne na rzecz innowacji. Projekt o nazwie „Academic Business Coach – MELES 2.0”, którego liderem jest Akademia Morska w Szczecinie, został zatwierdzony do finansowania w tym konkursie, jako jeden z 13 na 64 złożone projekty. ABC – Academic Business Coach to brakujące ogniwo komercjalizacji na polskich uczelniach. To n
07.11.2017

KE proponuje unijne standardy dotyczące praktyk zawodowych

KE przedstawiła w czwartek propozycje "europejskich ram" dotyczących jakości i skuteczności programów przygotowania zawodowego. Chce, by państwa członkowskie wykorzystywały przygotowane przez nią kryteria dotyczące opracowania programów praktyk.
05.10.2017

PE chce więcej pieniędzy na walkę z bezrobociem w budżecie UE na 2018 r.

Komisja ds. budżetu PE proponuje, by budżet UE wyniósł w 2018 r. 161,8 mld euro, o 2,3 mld euro więcej, niż zaproponowała KE. Polityczne priorytety PE w budżecie to wzrost, bezpieczeństwo i zatrudnienie - oświadczył w środę sprawozdawca komisji Siegfried Muresan.
27.09.2017

Politechnika Gdańska podpisała umowy o współpracy z uczelniami ze Lwowa

Władze Politechniki Gdańskiej podpisały w poniedziałek umowy o współpracy z przedstawicielami Politechniki Lwowskiej oraz Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego. Uczelnie liczą m.in. na realizację wspólnych projektów naukowych w ramach programu Horyzont 2020.
25.09.2017

Chcesz zostać oficerem MW – masz już tylko 10 dni

Pozostało już tylko 10 dni na złożenie wniosków na studia wojskowe w Akademii Marynarki Wojennej. Rekrutacja rozpoczyna się dużo wcześniej niż na studia cywilne. Do końca marca należy zarejestrować się elektronicznie i złożyć wniosek o przyjęcie na studia. W tym roku uczelnia otwiera nowy kierunek studiów wojskowych: systemy informacyjne w bezpieczeństwie oraz nową specjalność na kierunku mechatronika: prace podwodne. AMW to jedyna w kraju uczelnia, która kształci przyszłych oficerów Marynarki Wojennej: nawigatorów, mechaników, d
20.03.2017

Minister Chorwacji odwiedził Akademię Morską w Gdyni

Gościem rektora Akademii Morskiej w Gdyni prof. dra hab. inż. Janusza Zarębskiego był Oleg Butković, minister ds. morskich, infrastruktury i transportu Chorwacji. Spotkanie poświęcone było omówieniu bieżącej aktywności Akademii Morskiej w Gdyni w zakresie współpracy z uczelniami Chorwacji oraz możliwości poszerzenia tej współpracy poprzez szerszą wymianę studentów, wzmocnienie wymiany kadry uniwersyteckiej oraz inicjowanie projektów i programów badawczych.
11.01.2017

Polska gospodarka morska jest konkurencyjna, innowacyjna i ma potencjał - konkluzje MARE FORUM

Polska gospodarka morska jest konkurencyjna, innowacyjna i ma potencjał wiedzy, a Polski Klaster Morski ma szanse na rozszerzenie swojej aktywności w Unii Europejskiej i na globalnym rynku przemysłu i usług morskich – to konkluzja pierwszej w Polsce konferencji MARE FORUM.
24.09.2016

Z Uniwersytetu Gdańskiego na południe Afryki

W trakcie planowanego na 25 czerwca Zjazdu Absolwentów z okazji 70-lecia Sopockiego Ośrodka Nauk Ekonomicznych przewidziany jest panel absolwentów, który będzie okazją do prezentacji ciekawych sylwetek i osiągnięć ludzi biznesu, nauki, emigracji i polityki, którzy studiowali w sopockich uczelniach ekonomicznych. Będzie wśród nich Roman Kinda, którego studia na Wydziale Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego zaprowadziły z malowniczo położonego pomiędzy jeziorem i lasami Więcborka na surową, angolańską pustynię. Firma
04.05.2016

Współpraca z uczelnią w Warnie

Akademia Morska w Szczecinie podpisała porozumienie o współpracy z Politechniką w Warnie. Profil kształcenia inżynierów na bułgarskiej uczelni pozwoli na podjęcie wspólnych działań zarówno wśród pracowników naukowych, jak i studentów.
16.04.2015

Erasmusgracht ratuje uchodźców podczas rejsu do Polski

Statek Erasmusgracht należący do holenderskiego armatora Spliethoff uratował prawie 400 uchodźców na wodach Morza Śródziemnego.
09.12.2014

Akademia Morska w Gdyni – Hochschule Bremerhaven 35 LAT WSPÓŁPRACY

Z okazji rocznicy wizytę w Hochschule Bremerhaven złożyli: rektor Akademii Morskiej w Gdyni prof. dr hab. Piotr Jędrzejowicz, prorektor ds. nauki prof. dr hab. Janusz Mindykowski oraz prorektor ds. morskich, prof. AMG, kpt.ż.w. Henryk Śniegocki. W porcie cumował także „Dar Młodzieży”, odbywający praktykę żeglarską ze studentami Akademii Morskich w Gdyni i Szczecinie.
03.06.2013

Akademia Morska w Szczecinie rozszerza współpracę w ramach programu Erasmus

Akademia Morska nawiązała współpracę z dwiema nowymi Uczelniami w ramach programu Erasmus tj. Fontys University of Applied Sciences z Holandii oraz Okan University z Turcji.
16.04.2013

Już tylko 2 tygodnie na decyzję

Pozostały już tylko dwa tygodnie na złożenie wniosków na studia wojskowe w Akademii Marynarki Wojennej. Tyle czasu zostało na decyzję, aby zostać oficerem Marynarki Wojennej!
20.03.2012

Podchorążowie Akademii Marynarki Wojennej mistrzami świata

Reprezentacja Akademii Marynarki Wojennej zajęła pierwsze miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata Morskich Uczelni Wojskowych w Turcji. Polscy podchorążowie (studenci wojskowi) rywalizowali z dwunastoma reprezentacjami w wieloboju morskim. To złożona dyscyplina, na którą składają się: żeglarstwo, pływanie, ratownictwo oraz prace bosmańskie.
20.04.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.