• <

Wynik wyszukiwania - "chorwacja" - Wiadomości

Chorwacki jacht, który ukradli rosyjscy turyści, odnaleziony u wybrzeży Brazylii

Ukradziony przez rosyjskich turystów w lipcu br. jacht, należący do firmy chorwackiej, został odnaleziony u wybrzeży Brazylii - powiadomił w niedzielę chorwacki dziennik "Jutarnji list".
26.11.2023

Węgierskie MSZ oskarża UE, Bułgarię i Chorwację o blokowanie dywersyfikacji dostaw gazu z Rosji

Unia Europejska, Bułgaria i Chorwacja uniemożliwiają Węgrom dywersyfikację dostaw gazu z Rosji – oświadczył minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto, cytowany przez dziennik „Nepszava”.
02.11.2023

Ukraina wykorzystuje chorwackie porty

Ukraina eksportuje zboże z wykorzystaniem morskich portów w Chorwacji.
08.09.2023

Ruszył eksport ukraińskiego zboża przez porty Chorwacji

"Ukraińskie zboże zaczęło być eksportowane przez porty Chorwacji", poinformowała w czwartek minister gospodarki Ukrainy Julia Swyrydenko w Bukareszcie podczas szczytu Inicjatywy Trójmorza. Swyrydenko spotkała się z premierem Chorwacji Andrejem Plenkoviciem.
07.09.2023

Chorwacja. Media: niebezpieczne meduzy terroryzują odpoczywających nad Adriatykiem turystów

Meduzy świecące terroryzują turystów odpoczywających nad chorwackim wybrzeżem Adriatyku; kontakt z nimi wywołuje silny ból i rany, które mogą zostawić na ciele blizny - ostrzega w środę dziennik "Jutarnji list".
23.08.2023

Chorwacja chce pomóc w eksporcie ukraińskiego zboża

Chorwacja jest gotowa do pomocy w eksporcie ukraińskiego zbóż - oznajmił w poniedziałek przebywający w Kijowie Frano Matuszić, sekretarz stanu w chorwackim ministerstwie spraw zagranicznych, cytowany przez agencję Reutera.
31.07.2023

Policjanci z Polski bohaterami w Chorwacji, uratowali z morza kobietę i mężczyznę

Dwaj polscy policjanci zostali bohaterami położonej w południowo-wschodniej Chorwacji Makarskiej - pisze w środę dziennik "Jutarnji list".
19.07.2023

Polscy policjanci pomagają turystom na chorwackim wybrzeżu Adriatyku

Polscy policjanci już kolejny raz asystują chorwackim kolegom, ale przede wszystkim pomagają polskim turystom, którzy jak co roku licznie odpoczywają w Chorwacji.
04.07.2023

Do portu w Splicie zawinął największy na świecie lotniskowiec - USS Gerald R. Ford

Do portu w Splicie w Chorwacji zawinął w poniedziałek największy na świecie lotniskowiec, USS Gerald R. Ford - poinformowała telewizja HRT.
26.06.2023

Na dnie morza odnaleziono drogę, która ma 7 tys. lat

Liczącą 7 tys. lat drogę znaleźli archeologowie podczas podwodnych badań na wyspie Korcula w południowej Dalmacji – poinformował Uniwersytet w Zadarze (Chorwacja).
09.05.2023

Silne trzęsienie ziemi w Chorwacji

W czwartek w okolicach wyspy Krk w Chorwacji odnotowano trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,5 - poinformowało Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne. Chorwackie służby sejsmologiczne oceniły następnie magnitudę wstrząsów na 4,8 w skali Richtera.
16.02.2023

Chorwackie FSRU otrzymało pierwszą dostawę z Mozambiku

Pierwsza dostawa LNG dotarła do nowego pływającego terminalu Krk w Chorwacji. Skroplony gaz z Mozambiku przypłynęła brytyjskim tankowcem 23 stycznia.
30.01.2023

"Financial Times": Chorwacja zabiega o rolę energetycznego centrum dla Europy Wschodniej

Chorwacja, starając się zapełnić regionalną lukę po rezygnacji z surowców rosyjskich, zabiega o rolę energetycznego centrum dla Europy Wschodniej - ocenił w poniedziałek brytyjski dziennik "Financial Times".
17.10.2022

Od grudnia Serbia bez ropy z Rosji. Ruszy budowa gazociągu serbsko-węgierskiego

Prezydent Serbii Aleksandar Vuczić i premier Węgier Viktor Orban uzgodnili budowę rurociągu naftowego łączącego oba kraje - napisał w poniedziałek na Twitterze rzecznik węgierskiego rządu Zoltan Kovacs.
10.10.2022

Most połączył kontynentalną część Chorwacji z półwyspem Pelješac

Most Pelješac połączył kontynentalną część Chorwacji z półwyspem o tej samej nazwie, na lądzie oddzielonym od reszty kraju przez terytorium Bośni i Hercegowiny.
23.08.2021

LNG Croatia kończy pierwszy przeładunek skroplonego gazu ziemnego na chorwackiej wyspie Krk

Chorwacki terminal importowy skroplonego gazu ziemnego (LNG), znajdujący się na wyspie Krk, zakończył pierwszą operację przeładunku na małą skalę.
25.05.2021

Poważne trzęsienie ziemi w Chorwacji

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,4 nawiedziło we wtorek Chorwację. Ognisko wstrząsów znalazło się niedaleko Zagrzebia, na głębokości 10 km - wynika z danych niemieckiego ośrodka geologicznego GFZ. Jak dotąd nie ma informacji o ofiarach.
29.12.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.