• <

Wynik wyszukiwania - "Hel" - Wiadomości

Pamięć o obrońcach Helu. Upamiętnienie z udziałem marynarzy

W asyście kompanii honorowej MW odbyły się, 2 października, uroczystości upamiętniające 84. rocznicę kapitulacji obrońców Helu, którzy poddali się po 32 dniach walki, będąc jednym z najdłużej funkcjonujących punktów oporu. W ten sposób uczczono pamięć o bohaterstwie polskich żołnierzy walczących w obronie polskiego wybrzeża w kampanii wrześniowej 1939.
04.10.2023

Rząd planuje przyjąć plan zagospodarowania dla portu morskiego w Helu

W czwartym kwartale br. rząd planuje przyjąć plan zagospodarowania i użytkowania obszarów morskich na terenie portu morskiego w Helu - wynika z informacji opublikowanej w wykazie prac legislacyjnych rządu.
27.07.2023

Domy Dobrej Energii. Błękitna Szkoła z wizytą w Helu

Grupa podopiecznych domów dziecka z Ustki i Kłanina, w ramach projektu Domy Dobrej Energii, wzięła udział w tzw. Błękitnej Szkole organizowanej w Stacji Morskiej w Helu. Dzieci uczestniczyły w rejsie badawczym po Bałtyku oraz w zajęciach w fokarium.
20.07.2023

Wernisaż wystawy kolekcji pocztówek w Muzeum Rybołówstwa w Helu

W helskim muzeum otwarto nową wystawę czasową pt. „Wykąpałem się, zwiedziłem, ale deszcz pada…”, w której zaprezentowano polskie i niemieckie pocztówki prezentujące obraz turystycznego życia Helu pod koniec XIX i w początkach XX wieku.
28.06.2023

Muzeum Rybołówstwa w Helu prezentuje wystawę unikalnych pocztówek z XIX-XX wieku

W helskiej placówce muzealnej zaplanowano na 27 czerwca wernisaż wystawy pt. „Wykąpałem się, zwiedziłem, ale deszcz pada…”, w trakcie której uczestnicy będą mogli zapoznać się z bogatym zbiorem polskich i niemieckich pocztówek prezentujących tematykę lokalną i morską.
20.06.2023

O krok od tragedii na Zatoce Gdańskiej. Osoba na dmuchanej zabawce zaczęła oddalać się od lądu

W środę, 7 czerwca służby w Helu dostały informację o osobie oddalającej się od brzegu na Małej Plaży. Znajdowała się ona na dmuchanej zabawce, którą wiatr znosił w przeciwnym kierunku, przez co nie mogła samodzielnie wrócić.
07.06.2023

Ponad 130 ostróg umocniło brzeg Półwyspu Helskiego

We wtorek odbyło się oficjalne zakończenie projektu "Ochrona brzegów morskich w rejonie Półwyspu Helskiego". Prace prowadzone od 2018 roku obejmowały m.in. odbudowę umocnienia brzegu w Kuźnicy i budowę 135 ostróg między Władysławowem a Kuźnicą.
30.05.2023

Kolejne foki wracają do Bałtyku

Stacja Morska im. prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego poinformowała za pomocą swoich mediów społecznościowych, że do morza wypuszczane zostają kolejne młode foki.
26.05.2023

Koniec projektu „Ochrona brzegów morskich w rejonie Półwyspu Helskiego”

Urząd Morski finiszuje projekt „Ochrona brzegów morskich w rejonie Półwyspu Helskiego" został pomyślnie zakończony.
26.05.2023

Nietypowy gość nieopodal Motławy. Młoda foka znaleziona daleko od morza

Takie spotkania nie zdarzają się często. W pobliżu Odpływu Motławy w Gdańsku spacerowicz zauważył przy miejskiej ławce... młodą fokę szarą. Natychmiast wezwał na pomoc Straż Miejską, która skontaktowała się z Błękitnym Patrolem WWF celem pomocy malcowi.
30.03.2023

Akt oskarżenia przeciwko kapitanowi, który motorówką SAR uderzył w falochron na Helu

Prokuratura Rejonowa w Pucku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 50-letniemu kapitanowi, który w lipcu ub.r. w Helu (woj. pomorskie) prowadząc motorówkę ratowniczą spowodował wypadek. W wyniku uderzenia jednostki w falochron poszkodowane zostały trzy osoby.
20.02.2023

Fokarium rekrutuje wolontariuszy

Ośrodek Rehabilitacji Fok prowadzony przez Stację Morską im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu zaprasza osoby zainteresowane pomocą w ratowaniu fok na wolontariat podczas sezonu rehabilitacji dzikich szczeniąt fok szarych (marzec-maj).
23.01.2023

"Moda na bursztyn". Zobacz prace Mariusza Gliwińskiego w Muzeum Rybołówstwa w Helu [ZDJĘCIA]

Od setek lat bursztyn, jako niezwykle interesujący materiał, wykorzystywany jest w zdobnictwie i medycynie ludowej. Jest inspiracją dla wielu artystów i stanowi element polskiej kultury. W Muzeum Rybołówstwa w Helu prezentowane są prace Mariusza Gliwińskiego, który w branży bursztynniczej działa od końca lat 70. Ten znany i ceniony na całym świecie projektant biżuterii prezentuje swój dorobek artystyczny z lat 1982–2022.
12.06.2022

Muzeum Rybołówstwa w Helu ma 50 lat. Już w ten weekend zwiedzanie za złotówkę

Dokładnie 50 lat temu, 6 maja 1972 roku ówczesne Muzeum Morskie w Gdańsku oficjalnie otworzyło swój pierwszy oddział poza granicami miasta – Muzeum Rybołówstwa w Helu. Usytuowane w niezwykłym miejscu, łączącym dawną przestrzeń sakralną z nieszablonową aranżacją wystawienniczą, muzeum już od pół wieku prezentuje historię Helu, tradycyjnego helskiego rybołówstwa i rzemiosła szkutniczego Kaszubów. W 50. rocznicę powstania przypominamy, jak wyglądały początki tego niezwykłego miejsca.
05.05.2022

Protest rybaków rekreacyjnych we Władysławowie - zablokowana droga na Hel

Armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego blokują w sobotę od rana drogę na wyjeździe z Władysławowa (Pomorskie) na Półwysep Helski. Rybaków wspierają rolnicy zrzeszeni w Agrounii. To już trzeci protest armatorów rybołówstwa rekreacyjnego na wybrzeżu w ciągu ostatnich tygodni.
24.07.2021

Foki kochają spokój - plażowicze są dla nich realnym zagrożeniem

Dwie pierwsze, młode foki już trafiły do helskiego ośrodka rehabilitacji. Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego niesie pomoc zwierzętom potrzebującym opieki i leczenia. Jej pacjenci to głównie focze szczenięta. Pamiętajmy, że dzikie zwierzęta nie są ani atrakcjami turystycznymi, ani kompanami do zdjęć. Niestety ich obecność na plażach często budzi wśród ludzi sensację. Dlatego fokarium alarmuje: traktujmy foki z odpowiednim dystansem, nie straszmy ich i nie róbmy...
31.03.2021

OSR: około 40 mln zł ma kosztować remont w porcie Hel-Zachód

Około 40 mln zł ma kosztować remont i przebudowa falochronów i nabrzeży w porcie Hel -Zachód - wynika z Oceny Skutków Regulacji (OSR) do projektu rozporządzenia ministra infrastruktury w sprawie granicy portu morskiego Hel-Zachód.
15.03.2021

Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN.
02.03.2021

Hel – port z potencjałem. 200 tys. turystów morskich rocznie

Historia Miasta Hel zaczyna się ponad X wieków temu. Można przypuszczać z dużą dozą pewności, że życie mieszkańców od zawsze związane było z morzem i uzależnione od jego zmiennych „humorów”.
22.02.2021

Wizyta parlamentarzystów w Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii UG w Helu

W dniu 21 września br. Stacja Morska im. Prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego gościła grupę parlamentarzystów, którzy w tym dniu odwiedzili Hel w związku ze spotkaniami konsultacyjnymi z samorządowcami z powiatu puckiego.
25.09.2020

„Polskie plaże bez plastiku” – z helskich plaż w weekend sprzątnięto niemal tonę śmieci

Finał wspólnego przedsięwzięcia Procter & Gamble, Lidl Polska i Fundacji Nasza Ziemia za nami. W efekcie akcji sprzątania plaż i przylegających do nich terenów na Półwyspie Helskim zebrano 918 kg śmieci, w tym odpadów z tworzyw sztucznych. Projekt „Polskie plaże bez plastiku” jest częścią 27. edycji kampanii Sprzątania świata-Polska, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Hasło przyświecające tegorocznej jej odsłonie to „Plastik? Redukuję. Rezygnuję. Segreguję.”.
15.09.2020

Z Gdyni na Hel drogą morską

Jak się dostać z Gdyni na Hel bez korków, a przy okazji pobyć chwilę na morzu i ogrzać się w letnim słońcu? Wystarczy na gdyńskim skwerze Kościuszki kupić bilet na statek.
26.06.2020

Finnlines Polska Sp.z o.o.

Jesteśmy wiodącym operatorem żeglugowym statków ro-ro i ro-pax na M.Bałtyckim
serwis promowy ,transport morski ,operator promowy ,finnlines ,promy ,transport intermodalny ,Finlandia ,podróże ,prom Gdynia ,prom pasażerski ,promy pasażerskie ,przewozy pasażerskie ,przewóz ładunków ciężkich ,transport ładunków ,turystyka ,żegluga ,żegluga Helsinki ,żegluga morska ,żegluga Skandynawia

Wędkarstwo morskie - Łukasz Dettlaff

Przygoda z dorszem na Bałtyku!!
wędkarstwo morskie,wędkowanie morskie na Bałtyku,wędkarstwo morskie,połowy dorsza,wyprawy na dorsza,wyprawy na dorsza,rejs na dorsza,rejsy na dorsza,rejsy wędkarskie Jastarnia,rejsy wędkarskie,rejs wędkarski Hel,wędkowanie nad morzem,dorsze,wędkowanie nad morzem,połowy dorsza na Bałtyku,wędkarstwo morskie

Harvard Business Review Polska

Biuro Regionalne w Gdańsku
hbrp,wydawnictwa,ICAN Institute,szkolenia,konferencje,szkolenia managerskie,szkolenia menedżerskie,wydawnictwo harvard,szkolenia harvard,konferencje harvard,steve.w.martin,linda richardson,dee jacobs,dave ultich,fred reichheld prenumerata harvard,letnia szkoła liderów,podnoszenie kwalifikacji zawodowych,first time manager,management,akademia strategicznego przywództwa,letnia szkoła liderów,akademia strategicznego przywództwa

Koga Maris Sp. z o.o.

ryby świeże,ryby mrożone,kutry hel,szproty,śledzie,dorsze,przetwórstwo rybne,połowy ryb,port rybacki,koga maris,koga-maris,anchovis helskie,filety śledziowe,szprot bałtycki,śledź bałtycki,ryby bałtyckie

CFP CENTRUM FARB PRZEMYSŁOWYCH

farby alkidowe,farby morskie,farby okrętowe,antykorozja,powłoki antykorozyjne,farby,farby dla offshore,farby akrylowe,farby winylowe,farby epoksydowe,farby poliuretanowe,farby winyloestrowe,farby silikonowe,farby wodorozcieńczalne (Norsok),farby etylokrzemianowe,farby ochrony czasowej,farby antykorozyjne,farby morskie,farby do jachtów,farby dla przemysłu offshore,farby przemysłowe,farby antykorozyjne,farby przeciwporostowe,farby do zbiorników,farby do ładowni,grunty do czasowej ochrony,petrochemia,konstrukcje stalowe,wieże wiatrowe,energetyka,mosty,kontenery,farby dekoracyjne,kleje,hempel,helios,jotun,international,sigma,ameron,chugoku,baril,carboline,oliva,tikkurila

PPUH SAGA Małgorzata Huzar, Krystyna Gardecka Spółka Jawna

Pompy do wody morskiej.
pompy,pompy do wody morskiej,Pompy dozujące,saga,Pompy głębinowe Pompy higieniczne,spożywcze Pompy helikoidalne Pompy hydrauliczne wysokociśnieniowe Pompy hydroforowe Pompy kolanowe Pompy krzywkowe Pompy liniowe Inline Pompy magnetyczne Pompy membranowe Pompy monoblokowe (blokowe) Pompy normalnie ssące Pompy normowe Pompy nurnikowe

CENTRUM FARB PRZEMYSŁOWYCH

farby przemysłowe,farby antykorozyjne,farby przeciwporostowe,farby do zbiorników,farby do ładowni,grunty do czasowej ochrony,petrochemia,konstrukcje stalowe,wieże wiatrowe,energetyka,mosty,kontenery,hempel,helios,jotun,international,sigma,ameron,chugoku,

Marine Center Sp. z o.o./ EVAC

Ballast Water Treatment Systems, Marine Grow Prevention, Impressed Current Cathodic Protection, Sanitary and Waste Treatment Systems, Pumps, Heat Exchangers, Fresh Water Makers – reverse osmosis, Steering gears and deck equipment, Propulsion, Oil separators, Racor Filters,Wytwornice wody pitnej i użytkowej,Klimatyzacje wody lodowe,Agregaty grzewcze,dysze korta,EVAC,parker,ZF,blokland,cirkor,cathelco,RWO VEOLIA

Rekordowy kontenerowiec Hella w Porcie Gdynia. Debiut połączenia oceanicznego do USA [WIDEO, ZDJĘCIA]

W poniedziałek 23 sierpnia, przy Nabrzeżu Bułgarskim w Porcie Gdynia zacumowała Hella, największy pod względem pojemności statek bandery portugalskiej. 
24.08.2021

Do Gdańska po raz pierwszy przypłynęła amerykańska ropa dla LOTOS-u

Historyczny zakup Grupy LOTOS. W czwartek rano do Naftoportu przypłynęła pierwsza dostawa ropy ze Stanów Zjednoczonych dla tej spółki. To ładunek ważny dla całej Europy Środkowej i Wschodniej.
09.11.2017

Niemiecki okręt z wizytą w gdyńskim porcie

FGS Helmsand w Gdyni. Niemiecki okręt pomocniczy zacumował w piątek przy Nabrzeżu Pomorskim. Pozostanie tam do soboty.
21.07.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.