• <

Wynik wyszukiwania - "Grupa Wyszehradzka " - Wiadomości

Spotkanie ministrów transportu V4 zakończone - w planach udrożnienie żeglugi na Odrze

Zakończyło się dwudniowe spotkanie ministrów ds. transportu państw Grupy Wyszehradzkiej. Odbyło się ono w Krakowie. Ministrowie odnieśli się do najważniejszych wspólnych wyzwań w obszarze infrastruktury i transportu.
18.06.2021

Orban: kraje Grupy Wyszehradzkiej stanowią jądro Europy Środkowej

Grupa Wyszehradzka po 30 latach może popatrzeć na siebie, w roli członków NATO, jako na najdynamiczniej rozwijający się obszar UE; bezsprzecznie kraje V4 stanowią jądro Europy Środowej - napisał premier Węgier Viktor Orban w liście opublikowanym w środę przez portal Interia.pl.
17.02.2021

PIE: kraje Grupy Wyszehradzkiej 6. siłą gospodarczą i 3. rynkiem konsumenckim Europy

Kraje Grupy Wyszehradzkiej są szóstą siłą gospodarczą i trzecim rynkiem konsumenckim w Europie - wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Dodano, że na tle państw regionu Polskę wyróżnia dynamika wzrostu.
15.02.2021

Szczyt V4 w Juracie. W środę uroczystości rocznicy zaślubin Polski z morzem

Grupa Wyszehradzka jest istotnym, o ile nie najistotniejszym, czynnikiem katalizującym współpracę regionalną w Europie Środkowej, ale także wnoszącym znaczący wkład we współpracę i procesy dotyczące polityki unijnej i NATO-wskiej - powiedział we wtorek w Juracie prezydent Andrzej Duda.
09.02.2021

Premier Słowacji: Wstrzymanie Nord Stream 2 pokazałoby siłę Europy

„Wstrzymanie gazociągu Nord Stream 2 pokazałoby siłę Europy” - stwierdził premier Słowacji Igor Matovic w poniedziałek w wywiadzie dla dziennika „Le Monde”. Matovic apeluje również o większą spójność UE w stosunkach z Rosją i Chinami.
08.02.2021

Przedstawiciele grupy V4 rozmawiali o kształcie wspólnej polityki migracyjnej UE

Przedstawiciele państw Grupy Wyszehradzkiej rozmawiali w piątek o kształcie wspólnej polityki migracyjnej UE - poinformował resort spraw wewnętrznych i administracji. Wideokonferencja odbyła się w ramach polskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej z inicjatywy wiceministra Bartosza Grodeckiego.
04.12.2020

Konsulowie V-4 o promocji biznesu, pandemii i współpracy z Nowym Jorkiem

Promocja biznesu krajów Grupy Wyszehradzkiej, strategia marketingowa, zacieśnianie współpracy z Nowym Jorkiem, a także pandemia były przedmiotem wczorajszego spotkania w konsulacie RP. Wzięła w nim udział miejska komisarz ds. międzynarodowych.
02.10.2020

Żegluga śródlądowa w Grupie Wyszehradzkiej

Grupa Wyszehradzka (V4) jest zrzeszeniem państw Europy Środkowej – Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Grupa Wyszehradzka została powołana w celu pogłębienia współpracy między krajami oraz integrację europejską.
23.09.2020

Czaputowicz: spotkanie V4 pokazuje, że nadajemy ton współpracy w wychodzeniu z kryzysu

Spotkanie ministrów spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej w Wadowicach pokazuje, że nadajemy ton współpracy bezpośredniej w okresie wychodzenia z kryzysu – ocenił we wtorek szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz po rozmowach z szefami dyplomacji Czech, Słowacji i Węgier.
07.07.2020

Budżet UE, współpraca regionu po pandemii tematami inauguracji polskiego przewodnictwa w V4

Unijny budżet na lata 2021-2027, współpraca regionu po pandemii koronawirusa i priorytety Grupy Wyszehradzkiej zdominowały inaugurujące polskie przewodnictwo w V4 rozmowy premierów Polski, Węgier, Czech i Słowacji w piątek w Warszawie.
03.07.2020

Müller: przyjęcie dobrego budżetu UE jest teraz najważniejszym celem Grupy Wyszehradzkiej

Przyjęcie dobrego budżetu UE jest teraz najważniejszym celem Grupy Wyszehradzkiej - zapewnił w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller w kontekście rozpoczynającej się prezydencji Polski w V4.
02.07.2020

W Brukseli inauguracja prezydencji Polski w Grupie Wyszehradzkiej

1 lipca Polska przejmie od Czech prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej. Z tej okazji Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE w Brukseli planuje zorganizować w ciągu półrocza ponad 300 wydarzeń politycznych, gospodarczych i kulturalnych.
24.06.2020

Prezydent: Europie trzeba dać nowy impuls do rozwoju gospodarczego

Europie trzeba dać nowy impuls do rozwoju gospodarczego; kryzys będący efektem epidemii jest porównywalny z największymi, jakie dotąd dotknęły świat- mówił podczas czwartkowego briefingu prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że nasz kontynent na nowo powinien stać się "wielkim warsztatem produkcyjnym".
28.05.2020

Podzieleni przywódcy UE rozpoczynają wideoszczyt w sprawie odpowiedzi na kryzys

Przywódcy państw i rządów krajów UE rozpoczęli w czwartek kolejny szczyt w formie wideokonferencji, by naradzać się nad odpowiedzią na kryzys wywołany przez pandemię. Między stolicami cały czas utrzymują się duże różnice.
23.04.2020

Szymański: Polska za bezzwrotnymi instrumentami UE na obudowę gospodarki

Fundusz na rzecz ożywienia gospodarczego musi być otwarty dla wszystkich krajów UE; potrzebne są instrumenty bezzwrotne - takie stanowisko przekazał dzień przed nadzwyczajnym szczytem UE minister ds. europejskich Konrad Szymański.
22.04.2020

Morawiecki: Relacje polsko-czeskie są w bardzo dobrym stanie we wszystkich obszarach

Relacje polsko-czeskie są w bardzo dobrym stanie rozwoju, właściwie we wszystkich kluczowych obszarach - mówił w środę premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu polsko-czeskich konsultacji międzyrządowych. Wyniki Polski i Czech są wzorem dla innych krajów europejskich - podkreślał premier Andrej Babisz.
28.08.2019

Morawiecki i Babisz zapowiedzieli rozmowy Grupy Wyszechradzkiej, żeby uniknąć „twardego” Brexitu

Premier Mateusz Morawiecki i prezydent Czech Andrej Babisz zapowiedzieli, że Grupa Wyszehradzka będzie prowadzić konsultacje z premierem Borisem Johnsonem ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Na środowym spotkaniu w Warszawie byli zgodni, że trzeba uniknąć "twardego" Brexitu.
28.08.2019

Karczewski: Zagrożenie ze strony Rosji czyni utrzymanie jedności państw NATO żywotnym interesem państw wschodniej flanki

Zagrożenie ze strony Rosji czyni utrzymanie jedności transatlantyckiej żywotnym interesem państw wschodniej flanki NATO - powiedział w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski podczas obrad IV Szczytu Przewodniczących Parlamentów Państw Europy Środkowej i Wschodniej.
06.06.2019

Piąte Polsko-Słowackie Forum Dyskusyjne w Bratysławie

Nowy cykl instytucjonalny otwiera możliwości jeszcze lepszego promowania interesów Polski i Słowacji, ale także całego regionu Europy Środkowo w ramach nowej Agendy Strategicznej – powiedział sekretarz stanu ds. europejskich Konrad Szymański podczas piątej edycji Polsko-Słowackiego Forum Dyskusyjnego, które odbyło się 22 maja w Bratysławie.
23.05.2019

Premier: Deklaracja ws. przyszłości UE jest dobra, warto pamiętać o deklaracji warszawskiej

Przyjęta w Sybinie deklaracja w sprawie przyszłości UE jest dobra - ocenił w czwartek premier Mateusz Morawiecki po nieformalnym szczycie szefów państw i rządów UE w Rumunii. Dodał, że warto ponadto pamiętać o deklaracji warszawskiej.
09.05.2019

Czaputowicz: najważniejsze fora współpracy regionalnej - V4 i Inicjatywa Trójmorza

Ważnym elementem procesu integracji europejskiej jest rozwój współpracy regionalnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Najważniejsze fora współpracy regionalnej to Grupa Wyszehradzka, Inicjatywa Trójmorza i Bukareszteńska Dziewiątka - mówił w czwartek w Sejmie szef MSZ Jacek Czaputowicz.
14.03.2019

Merkel o Nord Stream 2: musimy Ukrainie zapewnić, by była krajem tranzytowym

Państwa Grupy Wyszehradzkiej i Niemcy przygotują projekty pomocy dla Maroka, który miałby pomóc rozwiązywać zewnętrzne przyczyny migracji - poinformował po spotkaniu szefów rządów Grupy Wyszehradzkiej i Niemiec premier Słowacji Peter Pellegrini.
07.02.2019

Adamczyk: Polska przeciwna niekorzystnym przepisom ws. transportu międzynarodowego

Walka z niekorzystnym dla Polski i innych krajów UE projektem unijnych przepisów ws. transportu międzynarodowego trwa. Będziemy teraz zabiegać w PE o korzystne stanowisko, a potem także podczas negocjacji między europarlamentem a Radą UE – mówi w rozmowie z PAP minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
05.12.2018

Słowacja: Chorwacja zaproszona do Grupy Bojowej V4

W Tatrzańskiej Łomnicy zakończyły się w czwartek rozmowy ministrów obrony państw V4. Minister Mariusz Błaszczak, który na spotkanie dotarł bezpośrednio z Waszyngtonu, podkreślał, że kraje V4 chcą dalszego zacieśniania współpracy. Służyć ma temu m.in. wspólna grupa bojowa.
16.11.2018

Szef MSZ: „Pokusa protekcjonizmu” jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla spójności UE

Kluczowym wyzwaniem dla UE jest zapewnienie jedności państw członkowskich a jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla unijnej spójności jest „pokusa protekcjonizmu" - mówił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz podczas debaty dot. przyszłości UE.
30.10.2018

Babisz: V4 powinna składać swoje propozycje dot. systemowych rozwiązań ws. migracji

Grupa Wyszehradzka powinna składać swoje propozycje dotyczące systemowych rozwiązań ws. migracji - powiedział premier Czech Andrej Babisz po spotkaniu w Warszawie z premierem Mateuszem Morawieckim. Wskazał na konieczność walki z przemytnikami ludzi.
15.10.2018

Szczerski: pozostałe kraje V4 wspierają nasze krytyczne stanowisko ws Nord Stream 2

Prezydenci państw V4 podczas szczytu na Słowacji podkreślali, że jednym z mankamentów integracji europejskiej jest nadmierna ingerencja instytucji UE w politykę wewnętrzną państw członkowskich, m.in. Polski i Węgier - powiedział w czwartek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
11.10.2018

Słowacja: Rozpoczął się szczyt prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej

W Szczyrbskim Jeziorze na Słowacji rozpoczął się w czwartek dwudniowy szczyt prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej (V4). Tematami rozmów będą m.in. wyzwania stojące przed Europą, odpowiedzialna polityka społeczna oraz postęp technologiczny.
11.10.2018

Prezydent: Polska potrzebuje dalekosiężnej i odważnej wizji

Polska potrzebuje dalekosiężnej wizji, wykraczającej poza doraźny interes, uwzgledniającej różne scenariusze i punkty widzenia – napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii w Lublinie.
20.09.2018

Słowacja: Premierzy Słowacji i Czech nie chcą wzmocnienia Frontexu

Podczas wspólnego poniedziałkowego posiedzenia rządów Słowacji i Czech w słowackich Koszycach premierzy Peter Pellegrini i Andrej Babisz skrytykowali plany Komisji Europejskiej zakładające wzmocnienie unijnej agencji Frontex.
17.09.2018

„FT”: Grupa Wyszehradzka mierzy się ze zmianą modelu rozwoju gospodarczego

"Financial Times" opublikował w poniedziałek analizę modelu gospodarczego krajów Grupy Wyszehradzkiej, zwracając uwagę na rosnące problemy pracodawców ze znalezieniem pracowników, rosnące pensje i konieczność wprowadzania zmian technologicznych.
27.08.2018

Komisarz UE ds. migracji: Pomożemy Włochom

Unia Europejska pomoże Włochom w zmaganiu się z napływem migrantów - zapewnił unijny komisarz ds. migracji Dimitris Avramopoulos. W opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla dziennika "La Repubblica" zaapelował do wszystkich stolic europejskich o solidarność.
22.07.2018

Węgry/Szijjarto: Ośrodki dla migrantów powinny być poza granicami UE

Ochrona granic zewnętrznych Unii Europejskiej nie może być pełna, jeśli ośrodki przyjmowania migrantów nie zostaną utworzone poza jej terytorium – oznajmił we wtorek w telewizji M1 minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto.
04.07.2018

Kuź: Wszystkim zależało na kompromisie ws. migracji

Wszystkim na szczcie UE zależało na kompromisie ws. migracji, bo kryzys migracyjny skrajnie destabilizuje politykę europejską, a nikomu nie zależy żeby dochodziło w niej do gwałtownych zmian – ocenił dr Michał Kuź z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
30.06.2018

Morawiecki: Nie należymy do klubu przyjaciół relokacji uchodźców

Nie należymy do klubu przyjaciół relokacji uchodźców i nie zamierzamy w tym procesie brać udziału - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki w Budapeszcie. Premier Węgier Viktor Orban poinformował, że szefowie rządów V4 nie będą uczestniczyć w niedzielnym spotkaniu w Brukseli w sprawie migracji.
22.06.2018

Prezydenci Duda i Zeman: Tylko działając wspólnie jako V4 będziemy liczyć się w innych gremiach

Potrzebna jest jak największa spójność Grupy Wyszehradzkiej, bo tylko działając wspólnie będziemy liczyć się w gremiach, takich jak UE i będziemy w stanie forsować wspólne interesy - mówili w czwartek w Warszawie prezydenci Polski i Czech Andrzej Duda i Milosz Zeman.
11.05.2018

Morawiecki: Polska i Słowacja myślą identycznie ws. budżetu UE

Premier Mateusz Morawiecki po środowym spotkaniu z premierem Słowacji Peterem Pellegrinim podkreślił, że oba kraje myślą "praktycznie identycznie" w kwestii wieloletnich ram finansowych UE. Pellegrini zaznaczył, że Słowacja i Polska deklarują chęć podniesienia wpłat do unijnego budżetu.
25.04.2018

Premierzy V4 o znaczeniu Grupy Wyszehradzkiej i swojej wizji UE

Premierzy krajów Grupy Wyszehradzkiej mówili w piątek podczas panelu w Budapeszcie, że kraje V4 wiele wnoszą do Unii Europejskiej i należy słuchać głosów państw członkowskich. Mateusz Morawiecki opowiedział się za silną Europą suwerennych państw.
27.01.2018

Waszczykowski: Chcemy przekierować współpracę Grupy Wyszehradzkiej na gospodarkę

Po środowym spotkaniu premierów Polski i Węgier są konkluzje, że chcemy mocno przekierować współpracę Grupy Wyszehradzkiej na współpracę gospodarczą; pod koniec stycznia odbędzie się spotkanie V4 na poziomie premierów, gdzie padną konkretne propozycje - zapowiedział szef MSZ Witold Waszczykowski.
04.01.2018

Orban: Widzę dużo możliwości w Inicjatywie Trójmorza

Procedura wszczęta przez Komisję Europejską wobec Polski nie ma podstaw i samo postępowanie jest nieprawidłowe; wspólnota losu Europy Środkowej nakazuje Węgrom stanąć przy boku Polski - ocenił premier Węgier Viktor Orban. Dodał, że nie można łączyć kwestii budżetu UE z kwestią praworządności.
04.01.2018

Morawiecki rozmowa z premierem Węgier m.in. o kwestiach energetycznych

Nie zmieniamy naszej polityki względem migracji - powiedział w środę po spotkaniu z premierem Węgier Viktorem Orbanem szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki. Orban ocenił, że dotychczasowa polityka migracyjna UE "poniosła fiasko".
03.01.2018

Spotkanie ministra Adamczyka z ambasadorem Republiki Czeskiej

Współpraca w ramach Grupy Wyszehradzkiej, w tym w pracach nad Pakietem Mobilności, połączenia drogowe i kolejowe, a także kandydatura Czech na organizatora Światowego Kongresu Drogowego w 2023 r. były głównymi tematami rozmów między ministrem infrastruktury i budownictwa Andrzejem Adamczykiem i nowo mianowanym ambasadorem Republiki Czeskiej w Polsce Ivanem Jestřabem. Spotkanie odbyło się 30 listopada 2017 r. w siedzibie MIB.
04.12.2017

Nowoczesna: Polska polityka zagraniczna okazała się fiaskiem

Polska polityka zagraniczna, która nie zabezpiecza polskich pracowników okazała się fiaskiem - podkreśliła szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer odnosząc się do stanowiska Rady UE ws. pracowników delegowanych.
25.10.2017

Andrzej Duda od piątku na szczycie prezydentów V4 na Węgrzech

Prezydent Andrzej Duda w piątek i sobotę będzie uczestniczyć w szczycie prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej w węgierskim mieście Szekszard. Tematami szczytu będzie m.in. euroatlantycka integracja krajów bałkańskich i jednolity rynek UE. Dojdzie też do dwustronnych rozmów w kuluarach.
11.10.2017

Słowenia zadeklarowała poparcie Polski w staraniach o organizację Expo 2022

Poparcie Polski w staraniach o organizację Expo 2022 w Łodzi zadeklarował we wtorek w Lublanie wicepremier i minister spraw zagranicznych Słowenii Karl Erjavec w rozmowie z szefem polskiej dyplomacji Witoldem Waszczykowskim - wynika z komunikatu MSZ.
27.09.2017

Bochenek: Chcemy bronić interesu polskich pracowników i pracodawców

Premierzy Węgier i Polski są zgodni co do tego, że nie możemy pozwolić na takie zmiany i zaostrzenie kursu, które proponuje Francja ws. pracowników delegowanych - podkreślił rzecznik rządu Rafał Bochenek. Zapowiedział, że polski rząd będzie bronił pracowników i pracodawców.
23.09.2017

Premierzy Polski i Węgier: droga, którą obraliśmy ws. migracji okazała się słuszna

Droga obrana przez rządy Polski i Węgier w kwestii nielegalnej migracji, okazała się słuszna - powiedziała premier Beata Szydło. Zdaniem premiera Węgier Viktora Orbana, przyszłość Europy zależy od tego, jak w UE dogadają się kraje imigranckie i nieimigranckie.
22.09.2017

Szydło: liczymy na kompromisowe rozwiązania ws. pracowników delegowanych

W sprawie dyrektywy o delegowaniu pracowników, liczymy na osiągnięcie kompromisowych rozwiązań, uwzględniających interesy przedsiębiorców z naszego regionu - powiedziała w piątek premier Beata Szydło na wspólnej konferencji z premierem Węgier Viktorem Orbanem.
22.09.2017

Szydło: Polska będzie szukać kompromisu ws. pracowników delegowanych

Polska będzie szukać kompromisu w sprawie pracowników delegowanych; Grupa Wyszehradzka złożyła swoją propozycję rozwiązań, trwa też dyskusja o tym, co przygotowała prezydencja estońska w Radzie UE - mówiła w środę w Sofii premier Beata Szydło.
20.09.2017

Szef MSZ: minister pracy Francji zaprosiła Rafalską na konsultacje ws. pracowników delegowanych

Podjęliśmy rozmowy ze stroną francuską i uzyskaliśmy zaproszenie francuskiej minister pracy dla szefowej MRPiPS Elżbiety Rafalskiej, aby podjąć konsultacje z Polską ws. pracowników delegowanych - powiedział we wtorek szef MSZ Witold Waszczykowski.
05.09.2017

Minister Witold Waszczykowski na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego w Budapeszcie

Nieustannie liczymy na rozwój infrastruktury łączącej kraje Partnerstwa Wschodniego z UE, zarówno energetycznej, jak i transportowej oraz zwiększenie mobilności i szans ludzi młodych. Są to realne i przede wszystkim widoczne więzy pomiędzy naszymi krajami. Jest to niewątpliwie jedno z naszych głównych zadań do realizacji po zbliżającym się Szczycie – powiedział minister Witold Waszczykowski w Budapeszcie.
01.09.2017

Premier: Nie zmienimy swojego stanowiska ws. pracowników delegowanych

Nie zmienimy swojego stanowiska w sprawie pracowników delegowanych - oświadczyła w czwartek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Beata Szydło. Będziemy bronili do końca naszego stanowiska, ponieważ ono jest w interesie polskich pracowników - podkreśliła.
25.08.2017

Węgry: Szydło na spotkaniu szefów rządów V4 z prezydentem Egiptu

Premier Beata Szydło wzięła we wtorek udział w spotkaniu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) z prezydentem Egiptu Abd el-Fatahem es-Sisim. Jak podkreśliła, Egipt pozostaje ważnym partnerem w zakresie monitorowania i kontroli nielegalnej migracji.
04.07.2017

We wtorek premier Szydło w Budapeszcie na szczycie V4 z prezydentem Egiptu

We wtorek w Budapeszcie premier Beata Szydło weźmie udział w szczycie V4 i spotkaniu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej z prezydentem Egiptu Abd el-Fatahem es-Sisim. Jak poinformował PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek omówione zostaną m.in. decyzje czerwcowego szczytu UE.
04.07.2017

Chorąży: Klastry wprowadzają zdrową równowagę między konkurencją i współpracą

Klastry wprowadzają zdrową równowagę między konkurencją i współpracą, dlatego należy wspierać ich rozwój - uważa wiceminister rozwoju Paweł Chorąży. Według niego pożądane i możliwe jest wsparcie nie tylko na poziomie lokalnym, ale także ponadnarodowym.
30.06.2017

Duda: celem Polski członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ i dostęp do złóż gazu

Bardzo ważnym celem dla Polski w tym roku jest uzyskanie niestałego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Polska zabiega też o dostęp do nowych złóż gazu – powiedział w czwartek w Sejmie prezydent Andrzej Duda. Podkreślił też wagę współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej.
09.02.2017

Ministrowe państw Grupy Wyszehradzkiej o żegludze śródlądowej

We wtorek, 31 stycznia w Warszawie odbędzie się spotkanie przedstawicieli państw Grupy Wyszehradzkiej. Spotkanie będące elementem Prezydencji RP w grupie V4 jest organizowane z inicjatywy Marka Gróbarczyka, ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Tematem rozmów będą doświadczenia i perspektywy rozwoju żeglugi śródlądowej w państwach V4. Zagadnienie przywrócenia żeglowności w tych krajach jest jednym z priorytetów Prezydencji RP.
29.01.2017

Zakończyło się spotkanie prezydentów V4 - przeciwni budowie Nord Stream 2

Plan budowy gazociągu Nord Stream 2 nie ma uzasadnienia ekonomicznego, inwestycja ma charakter polityczny, a jej realizacja zaburzy możliwość budowania sprawnej unii energetycznej w Europie – powiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentami krajów grupy V4.
15.10.2016

Grupa Wyszehradzka przeciwko gazociągowi Nord Stream 2

Kraje Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Słowacja, Czechy i Węgry) chcą interwencji w sprawie budowy gazociągu Nord Stream 2. Do Komisji Europejskiej trafił list w tej sprawie podpisany przez przywódców państw.
16.03.2016

Dziękujemy za wysłane grafiki.