• <

Wynik wyszukiwania - "GIPL" - Wiadomości

Gaz-System ma komplet pozwoleń dla części lądowej terminala FSRU

Gaz-System ma kompletu pozwoleń administracyjnych dla części lądowej morskiego terminala regazyfikującego FSRU - poinformowała spółka w piątek. Oznacza to, że wszystkie trzy gazociągi lądowe FSRU są gotowe do budowy, która ma ruszyć w 2024 roku.
28.07.2023

Lato z Portem Gdańsk i Baltic Hub. Plaża, sport i kino pod gwiazdami

W piątek Port Gdańsk i Baltic Hub inaugurują sezon letnich atrakcji! Na początek odbędzie się seans kina plenerowego, podczas którego wyświetlony zostanie film "Był sobie pies". Widzowie, usadowieni na wygodnych leżakach i okryci miękkimi kocykami, będą mogli przeżyć wzruszającą historię czworonoga, który odnajduje sens swojego istnienia w kolejnym psim wcieleniu.
27.07.2023

Zdaniem władz konsekwentna polityka dywersyfikacyjna zapewniła Polsce bezpieczeństwo

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa powiedziała powiedziała "Kurierowi Lubelskiemu", że konsekwentna polityka dywersyfikacyjna zapewniła Polsce bezpieczeństwo pod względem możliwości dostaw, pomimo całkowitego wstrzymania przesyłu gazu z Rosji przez Białoruś i Ukrainę.
12.05.2023

Gazociągi na linii ognia. Nord Stream a sprawa polska

Podejrzenie sabotażu w uszkodzonych gazociągach Nord Stream 1 i Nord Stream 2 po raz kolejny wskazuje na konieczność dywersyfikacji źródeł energetycznych. Jak w kontekście uszkodzonych gazociągów prezentuje się Polska, z nowo oddanym Baltic Pipe i Terminalem LNG w Świnoujściu?
09.10.2022

Budowa Baltic Pipe: podwodne konstrukcje, przewierty, setki kilometrów rur na dnie morza

Budowa Baltic Pipe wymagała m.in. zatopienia na dnie morza 200-tonowej konstrukcji, przewiercania się pod morskimi brzegami, przekroczenia cieśniny Mały Bełt. Gazociąg oficjalnie otwarto we wtorek, w sobotę 1 października ma się zacząć planowe tłoczenie gazu.
27.09.2022

PGNiG odebrało w terminalu w Kłajpedzie 90 mln m sześc. gazu ziemnego

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) odebrało w terminalu w Kłajpedzie na Litwie 90 mln m sześc. gazu ziemnego. Była to szósta w tym roku dostawa do tego terminalu - poinformowała spółka w poniedziałek.
26.09.2022

Gaz-System: ruszyła pierwsza aukcja przepustowości gazociągów do Danii oraz na Litwę i Słowację

W poniedziałek ruszyła pierwsza w historii aukcja przepustowości połączeń gazociągowych z Danią, Litwą i Słowacją, które umożliwiają sprowadzanie do Polski gazu z różnych kierunków - poinformował w poniedziałek krajowy operator przesyłowy Gaz-System.
04.07.2022

Gaz-System: 4 lipca aukcje roczne dla interkonektorów z Danią, Litwą i Słowacją

4 lipca po raz pierwszy przepustowości nowych interkonektorów gazowych z Danią, Litwą i Słowacją zostaną wystawione na aukcji produktów rocznych - poinformował w poniedziałek operator gazociągów przesyłowych Gaz-System.
13.06.2022

Finlandia i Estonia łączą siły w projekcie pływającego terminala LNG

W środę 5 maja 2022 roku przedstawiciele operator systemów gazowych Elering i Gasgrid Finland podpisali umowę o współpracy w zakresie wspólnej dzierżawy i zarządzania pływającym terminalem LNG (FSRU). Dwa kraje łączą siły na rzecz bezpieczeństwa dostaw gazu w Estonii i Finlandii poprzez rezygnację z importu rosyjskich gazociągów. Prywatna firma Alexela złożyła zaskakującą ofertę Eleringowi, który nie ukrywa zaskoczenia. Ostatecznie strona rządowa i prywatne firmy doszły do porozumienia.
20.05.2022

Pierwszy transport LNG dla PGNiG dotarł do Kłajpedy

Do terminala LNG w Kłajpedzie na Litwie dotarł pierwszy ładunek skroplonego gazu, kupionego przez PGNiG w USA. Jak poinformowała w piątek spółka, to 65 tys. ton LNG - co odpowiada 90 mln m sześc. gazu - z Freeport w Teksasie. Gaz trafi częściowo do Polski.
06.05.2022

Gaz-System gotowy przyspieszyć prace nad pływającym terminalem LNG w Gdańsku

Operator gazociągów przesyłowych Gaz-System jest gotowy przyspieszyć prace nad projektem pływającego terminala LNG w Gdańsku, o ile zapadną strategiczne decyzje i spełnione zostaną pewne warunki - poinformował w czwartek prezes spółki Tomasz Stępień.
05.05.2022

PGNiG zarezerwowało przepustowość terminalu LNG w Kłajpedzie dla sześciu statków

PGNiG zarezerwowało przepustowość terminalu skroplonego gazu ziemnego (LNG) w litewskiej Kłajpedzie dla sześciu statków – poinformował w czwartek w wywiadzie dla nadawcy publicznego LRT litewski minister energii Dainius Kreivys.
05.05.2022

Otwarcie interkonektora gazowego Polska-Litwa. Komentarze

W czwartek prezydenci Polski, Litwy i Łotwy oraz unijna komisarz ds. energii w miejscowości Jauniunai na Litwie uroczyście otworzyli interkonektor gazowy Polska-Litwa. Inwestycja jest gotową odpowiedzią na kolejną rosyjską próbę szantażu gazowego – mówił polski prezydent Andrzej Duda.
05.05.2022

Prezydent Duda otworzył dziś nowe połączenie gazowe między Litwą a Polską

Dzięki nowemu połączeniu gazowemu z Litwą Polska zyskuje dostęp do terminala w Kłajpedzie, co wzmacnia poziom bezpieczeństwa dostaw gazu do polskich odbiorców - stwierdził pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski, cytowany w czwartkowym komunikacie Gaz-Systemu.
05.05.2022

Ekspertka: połączenie gazowe Polski z Litwą przyczyni się do poprawy konkurencyjności regionu

Nowe połączenie gazowe Polski z Litwą przyczyni się do poprawy konkurencyjności regionu i umożliwi zastępowania paliw stałych paliwem gazowym o niższej intensywności emisji - oceniła w rozmowie z PAP Magdalena Maj z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
05.05.2022

Gazociąg GIPL już działa. Od dzisiaj gaz z Litwy płynie do Polski

W niedzielę, zgodnie z zapowiedziami, został uruchomiony polsko-litewski gazociąg GIPL. "Zgodnie z planem od dzisiaj gaz z Litwy płynie do Polski" - napisała na Twitterze minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
01.05.2022

W maju z Litwy do Polski może popłynąć 2 mln m sześc. gazu dziennie

W maju gazociągiem GIPL może z Litwy do Polski popłynąć do 2 mln m sześc. gazu dziennie - wynika z rezultatów aukcji przepustowości dla punktu połączenia polskiego i litewskiego systemów przesyłowych gazu.
28.04.2022

Sasin: gazociąg Baltic Pipe zostanie oddany w terminie

Balic Pipe zostanie oddany w terminie – zapewnił w czwartek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Dodał, że pełna przepustowość tego gazociągu będzie dostępna dopiero w przyszłym roku.
28.04.2022

LNG, solidarność z Polską i czekanie na Baltic Pipe. Takie jest stanowisko Litwy

„Jeżeli Polska będzie potrzebowała gazu, to do Polski on popłynie”, oznajmił w środę litewski minister energetyki Dainius Kreivys w reakcji na działania rosyjskiego Gazpromu, który całkowicie wstrzymał dostawy gazu dla Polski i Bułgarii.
28.04.2022

PGNiG czarteruje metanowce i będzie wykorzystywać gazoport w Kłajpedzie

PGNiG wyczarterowało na 2022 r. trzy metanowce do transportu LNG, zamierza maksymalnie wykorzystać przepustowość terminala w Świnoujściu, ale także używać gazoportu w litewskiej Kłajpedzie - poinformował w czwartek prezes spółki Paweł Majewski.
24.03.2022

Prezes PGNiG: planujemy udział w aukcjach na przepustowość gazociągu GIPL

PGNiG planuje start w aukcjach na przepustowość gazociągu GIPL, łączącego systemy gazowe Polski i Litwy - poinformował we wtorek prezes PGNiG Paweł Majewski. Przesył gazu przez GIPL ma ruszyć 1 maja, pierwsze aukcje są planowane na kwiecień.
15.03.2022

Budowa gazociągu GIPL na finiszu. Gazociąg Polska-Litwa udostępniony od 1 maja 2022 roku

Gazowy interkonektor Polska-Litwa (GIPL) zostanie udostępniony do przesyłu gazu 1 maja 2022 r. - poinformowali w poniedziałek operatorzy przesyłowi gazu z obydwu krajów: Gaz-System i Amber Grid. Pełną przepustowość gazociąg osiągnie 1 października.
28.02.2022

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

Naimski: Gazociąg Baltic Pipe do końca 2022 roku uzyska pełną przepustowość

Gazociąg Baltic Pipe ruszy w terminie, na początku z przepustowością odpowiadającą 2-3 mld m sześc. rocznie, pełną przepustowość uzyska do końca 2022 roku - oświadczył w poniedziałek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
30.08.2021

Litwa rozpocznie dostawę gazu ziemnego do Polski

W przyszłym roku litewska państwowa spółka energetyczna Ignitis Group, ma rozpocząć dostawy ciekłego gazu ziemnego do Polski. Informacja została podana w poniedziałek (1 marca) przez prezesa zarządu Dariusa Maikštėnas.
03.03.2021

Rusza niewiążące badanie zainteresowania rynku gazociągiem Polska-Litwa

Operatorzy przesyłowi gazu z Polski i Litwy - Gaz-System i Amber Grid, rozpoczęli niewiążącą procedurę badania rynku pod kątem uruchomienia gazociągu GIPL, który połączy systemy gazowe Polski i krajów bałtyckich.
04.11.2020

Uczestnicy konferencji Gazterm: biometan to szansa dla Polski

Biometan to szansa dla polskiej gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego kraju – wskazywali dziś uczestnicy drugiego dnia konferencji Gazterm, która odbywa się w Międzyzdrojach.
29.09.2020

ISR: Energetyczna ofensywa państw bałtyckich

W przyszłym tygodniu w Szczecinie podpisana będzie „Deklaracja Bałtycka” służąca wzmocnieniu współpracy w zakresie planowania przestrzennego obszarów morskich, zwłaszcza pod katem budowy farm wiatrowych. Towarzyszy jej seria wspólnych projektów energetycznych inicjowanych przez kraje regionu.
21.09.2020

Wkrótce Deklaracja Bałtycka na rzecz Morskiej Energetyki Wiatrowej

30 września w Szczecinie ma zostać podpisana Deklaracja Bałtycka na rzecz Morskiej Energetyki Wiatrowej - poinformował w czwartek resort klimatu. Krajowy sektor offshore w 2040 r. ma zapewnić ponad 20 gigawatów mocy.
17.09.2020

GAZ-SYSTEM ma komplet wykonawców dla gazociągu Polska – Litwa

W lipcu spółka podpisała ostatnie dwie umowy na wykonanie robót budowlanych na południowym odcinku interkonektora Polska – Litwa (GIPL). Zakontraktowane zostały także dostawy rur i armatury. GIPL na całym odcinku wchodzi w fazę budowlaną.
03.08.2020

Litwa zaprosiła Polskę do udziału w bałtyckim rynku energii elektrycznej i gazu

Litwa zaprosiła Polskę do aktywnego uczestnictwa w bałtyckim rynku energii elektrycznej i gazu - poinformował w środę w komunikacie szef litewskiego resortu energetyki Żygimantas Vaicziunas.
15.07.2020

MK: Polsko-litewskie rozmowy o bezpieczeństwie energetycznym

Bezpieczeństwo dostaw gazu ziemnego, synchronizacja systemów państw bałtyckich z systemem Europy kontynentalnej oraz rozwój offshore w regionie Morza Bałtyckiego to główne tematy rozmowy ministra klimatu Michała Kurtyki z ministrem energii Litwy Žygimantasem Vaičiunasem. To pierwsze bezpośrednie spotkanie Ministra Klimatu z partnerem zagranicznym od początku pandemii odbyło się 14 lipca 2020 r. w Warszawie.
15.07.2020

MSZ: Wzmocnienie współpracy Polski z Estonią, Litwą i Łotwą

Dzisiejsze spotkanie w Wilnie ministra Jacka Czaputowicza z szefami dyplomacji Estonii, Litwy i Łotwy (spotkanie w formacie B3+1) oraz dwustronne rozmowy polsko-litewskie potwierdzają bliską współpracę Polski z krajami regionu.
15.06.2020

Gaz-System podpisał umowę na dostawę rur dla części GIPL

Operator przesyłowy gazu Gaz-System poinformował w poniedziałek o podpisaniu „umowy częściowej” na dostawę rur osłonowych dla południowego odcinka gazociągu Polska-Litwa (GIPL). Wartość umowy wynosi ponad 2,6 mln zł.
08.06.2020

Gaz-System: komplet wykonawców północnej części gazociągu Polska – Litwa

Gaz-System wybrał wszystkich wykonawców północnej części gazociągu Polska – Litwa - poinformowała w piątek spółka. W najbliższych tygodniach operator planuje wybrać wykonawców dla dwóch odcinków południowej części interkonektora - dodano.
16.05.2020

Kolejna umowa wykonawcza dla gazociągu Polska - Litwa

GAZ-SYSTEM zawarł umowę na wykonanie robót budowlanych związanych z drugą częścią północnego odcinka interkonektora gazowego Polska-Litwa.
14.04.2020

Północna część połączenia gazowego Polska-Litwa bliżej realizacji

GAZ-SYSTEM zawarł dwie umowy dotyczące północnego odcinka interkonektora gazowego Polska-Litwa (GIPL). Pierwsza dotyczy nadzoru inwestorskiego na tym fragmencie inwestycji. Drugą z umów spółka podpisała z wykonawcą robót budowlanych na jednej z części odcinka północnego. To kolejny krok ku budowie tego ważnego dla Europy gazociągu.
24.03.2020

Najważniejsze projekty Gaz-System przyjęte w Parlamencie Europejskim

Baltic Pipe, gazowe połączenie Polska - Litwa, pływający terminal w Gdańsku, czyli kluczowe projekty operatora polskiego systemu przesyłu gazu Gaz-Systemu znalazły się na tzw. czwartej liście projektów wspólnego zainteresowania, którą przyjął Parlament Europejski - podał w środę Gaz-System.
12.02.2020

Baltic Pipe: tłocznia Gustorzyn z pozwoleniem na budowę

Wojewoda kujawsko-pomorski 5 lutego br. wydał pozwolenie na budowę tłoczni gazu w Gustorzynie. Nowy obiekt będzie jedyną tłocznią wybudowaną od podstaw przez GAZ-SYSTEM w polskiej części Baltic Pipe.
10.02.2020

Litwa rozpoczyna budowę swojego odcinka gazociągu GIPL

Rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy litewskiego odcinka interkonektora gazowego z Polską GIPL; organizowany jest już przewóz wyprodukowanych w Polsce rur – poinformował w czwartek litewski operator przesyłowy Amber Grid.
02.01.2020

Gazociąg Polska – Litwa z kompletem pozwoleń na budowę

GAZ-SYSTEM uzyskał wszystkie decyzje lokalizacyjne oraz pozwolenia na budowę dla 343 km transgranicznego połączenia gazowego z Litwą (GIPL), wraz z rozbudową tłoczni w Hołowczycach. Oznacza to zielone światło dla rozpoczęcia budowy tak ważnej dla państw bałtyckich inwestycji.
20.11.2019

Wszystkie tłocznie w Baltic Pipe z decyzjami lokalizacyjnymi

Wojewoda wielkopolski 25 lipca wydał decyzję o ustaleniu lokalizacji dla rozbudowy Tłoczni Gazu Odolanów. Inwestycja ta będzie zlokalizowana w województwie wielkopolskim, powiecie ostrowskim, gminie Odolanów. Uzyskanie przez GAZ-SYSTEM decyzji lokalizacyjnej dla ostatniego takiego obiektu po polskiej stronie w projekcie Baltic Pipe, oznacza przejście do etapu uzyskiwania pozwoleń na budowę dla wszystkich trzech tłoczni.
29.07.2019

Woźniak: Wschodnia rubież Bałtyku wybija się na niepodległość energetyczną

Wygląda na to, że wschodnia rubież Bałtyku wybija się na niepodległość energetyczną – ocenił prezes PGNiG Piotr Woźniak, nawiązując do inwestycji uniezależniających region od dostaw gazu z Rosji. W tym kontekście wymienił m.in. budowę "Baltic Pipe".
08.05.2019

Gaz-System: przetarg na budowę części gazociągu na Litwę - w drugiej połowie roku

Gaz-System planuje ogłoszenie przetargu na budowę południowej części gazociągu GIPL, który połączy Polskę i Litwę, w drugiej połowie tego roku - poinformował w środę operator polskiego systemu przesyłowego gazu.
24.04.2019

Litwa: 21 i 22 lutego państwowa wizyta prezydent Grybauskaite w Polsce

Kwestie wzmacniania polsko-litewskiego partnerstwa strategicznego, a także współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony będą tematami rozmów podczas państwowej wizyty prezydent Litwy Dalii Grybauskaite w Polsce 21 i 22 lutego - poinformował w czwartek jej urząd.
14.02.2019

Kommiersant o Baltic Pipe: Gazprom wypierany z Polski

Warszawa poczyniła najbardziej realny w swej historii krok w kierunku zmniejszenia zależności od gazu rosyjskiego - pisze w poniedziałek rosyjski dziennik "Kommiersant", komentując podjęte przez Polskę i Danię decyzje inwestycyjne w projekcie Baltic Pipe.
03.12.2018

Litwa/Vaicziunas: Połączenie gazowe GIPL otwiera nowe możliwości

Po zrealizowaniu projektu połączenia systemów przesyłowych gazu ziemnego Polski i Litwy GIPL otworzą się nowe możliwości współpracy – powiedział we wtorek minister energetyki Litwy Żigimantas Vaicziunas podczas odbywającej się w Wilnie konferencji nt. rynku gazu.
07.11.2018

Prezes GAZ-SYSTEM Tomasz Stępień o nowych wyzwaniach i rozwoju rynku gazu w Polsce na IV Kongresie Energetycznym

– W ciągu najbliższych lat priorytetem dla Spółki będzie dywersyfikacja kierunków oraz źródeł dostaw gazu poprzez budowę nowych połączeń transgranicznych m.in. z Litwą, Słowacją czy Danią – powiedział prezes GAZ-SYSTEM Tomasz Stępień 20 września 2018 r. podczas IV Kongresu Energetycznego we Wrocławiu.
21.09.2018

Litwa ma nową Narodową Strategię Niezależności Energetycznej

Sejm Litwy zatwierdził w czwartek nową Narodową Strategię Niezależności Energetycznej (NENS), która przewiduje, że w 2050 roku cała zużywana energia będzie produkowana w kraju, a większość jej będzie pochodziła ze źródeł odnawialnych.
22.06.2018

Finlandia: Oficjalne rozpoczęcie budowy gazociągu przez Zatokę Fińską

Budowę gazociągu Balticconnector między Finlandią a Estonią pod Zatoką Fińską oficjalnie rozpoczęto w piątek w Inkoo (ok. 60 km na zachód od Helsinek), gdzie wmurowano kamień węgielny w obecności przedstawicieli władz fińskich, estońskich oraz UE.
09.06.2018

Naimski: harmonogram Baltic Pipe nie jest zagrożony

Harmonogram budowy gazociągu Baltic Pipe nie jest w żaden sposób zagrożony - oświadczył pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Można oczekiwać ustalenia trasy podmorskiej części gazociągu w czerwcu - dodał.
30.05.2018

Pozytywne decyzje inwestycyjne ws. gazowego połączenia Polska - Słowacja

Operatorzy systemów przesyłowych gazu z Polski i Słowacji podpisali umowę o realizacji projektu gazowego interkonektora Polska - Słowacja. Na jej podstawie obie spółki podjęły pozytywne decyzje inwestycyjne.
02.05.2018

Jakóbik: gazociąg Polska-Litwa wpisuje się w unijne plany łączenia rynków gazu

Gazociąg Polska-Litwa wpisuje się w unijne plany łączenia rynków gazu, wspiera bezpieczeństwo energetyczne i pozwala rozwijać regionalny rynek gazu – powiedział PAP naczelny portalu BiznesAlert Wojciech Jakóbik.
14.03.2018

Minister Tchórzewski: początek budowy gazociągu GIPL w 2019 roku

Budowa gazociągu GIPL łączącego Polskę i Litwę ma się rozpocząć w 2019 roku – poinformował w piątek goszczący w Wilnie polski minister energii Krzysztof Tchórzewski.
09.03.2018

Rozpoczęło się spotkanie premiera Morawieckiego z szefem rządu Litwy

W Wilnie rozpoczęło się w piątek rano spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z szefem litewskiego rządu Sauliusem Skvernelisem; wśród tematów jakie poruszą politycy ma być bezpieczeństwo regionu, w tym energetyczne, oraz sytuacja Polaków na Litwie.
09.03.2018

Kancelaria prezydent Litwy o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Wilnie

Prezydenci Polski i Litwy, Andrzej Duda i Dalia Grybauskaite podczas spotkania w Wilnie będą rozmawiali o współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa, gospodarki, energetyki, transportu – poinformowało w środę biuro prasowe prezydent Litwy.
14.02.2018

Naimski: prace związane z budową Baltic Pipe posuwają się bardzo dobrze

Prace związane z budową gazociągu Baltic Pipe posuwają się bardzo dobrze - mówił pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Zapewnił, że inwestycja ruszy przed 1 października 2022 r. W efekcie m.in. tej inwestycji Polska będzie mogła sprowadzić ok. 16 mld m sześc. gazu.
31.01.2018

Orban: Węgrzy chcą infrastruktury, która zapewni im dostęp do polskiego terminala LNG

Dla Węgrów "kwestią życia i śmierci" jest taka infrastruktura gazowa, za pomocą której uzyskają dostęp do polskiego terminala LNG i do gazu nierosyjskiego - mówił podczas środowego wywiadu dla TVP Info premier Węgier Wiktor Orban.
04.01.2018

Będzie nowe połączenie gazowe Polski ze Słowacją

Jest trójstronna umowa na dofinansowanie międzysystemowego połączenia gazowego między Polską a Słowacją - poinformował w środę pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
20.12.2017

Estonia i Finlandia podpisały umowę ws. konektora pod Bałtykiem

Estonia i Finlandia podpisały w piątek umowę w sprawie konektora gazowego pod Morzem Bałtyckim. Inwestycja ma przełamać izolację energetyczną Finlandii, uzależnionej od dostaw rosyjskiego gazu, i połączyć kraje leżące nad wschodnim Bałtykiem z resztą UE.
21.10.2016

KE: 187,5 mln euro na budowę bałtyckiego konektora gazowego

Komisja Europejska przeznaczyła w środę 187,5 mln euro na budowę bałtyckiego konektora gazowego między Estonią a Finlandią. Inwestycja połączy Finlandię z rynkiem gazu i przyczyni się do rozwoju regionalnego rynku błękitnego paliwa - podała KE.
11.08.2016

Dziękujemy za wysłane grafiki.