We wtorek, 23 marca br., żołnierze 9. Dywizjonu Przeciwlotniczego (9. dplot) z Ustki we współdziałaniu z jednostkami wojskowymi 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej (16. PDZ) realizowali strzelania bojowe na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce.
Przeciwlotnicy 3. Flotylli Okrętów regularnie odbywają szkolenia na nadmorskim poligonie w Ustce. Wczoraj przeprowadzili wspólne ćwiczenia z 16. PDZ, podczas których 9. dplot realizował strzelania rakietowe z PPZR GROM a 16. PDZ z samobieżnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych POPRAD.
Celem wspólnego szkolenia było przede wszystkim sprawdzenie umiejętności w zakresie kierowania ogniem i zwalczania celów powietrznych, utrwalenie wypracowanych procedur i nawyków przy realizacji zadań bojowych a także wymiana doświadczeń szkoleniowych z przeciwlotnikami Wojsk Lądowych.
Szkolących się żołnierzy wizytowali dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej generał dywizji Krzysztof Radomski oraz dowódca 3. Flotylli Okrętów kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec.


Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty