• <
Baltexpo2023_duży

Włochy. Straż Przybrzeżna uratowała ponad 750 migrantów

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Włochy. Straż Przybrzeżna uratowała ponad 750 migrantów

Partnerzy portalu

uchodźcy
Fot. Pixabay

Włoska Straż Przybrzeżna uratowała w czwartek około 750 migrantów płynących w stronę wybrzeży Sycylii i Kalabrii - podała Ansa. Od początku roku przybyło do Włoch już ponad 20 tysięcy migrantów.

Po południu włoskie służby przyszły z pomocą około 450 migrantom na pokładzie kutra znajdującego się w odległości około stu mil morskich od Syrakuz na Sycylii. Migrantów uratowały jednostki Straży Przybrzeżnej, trzy statki handlowe i łódź patrolowa unijnej agencji Frontex.

Kilka godzin wcześniej Straż Przybrzeżna wyruszyła na pomoc prawie 300 migrantom na kutrze, który dryfował około 90 mil od brzegów Kalabrii.

Również w Kalabrii znaleziono ciało 89. ofiary katastrofy łodzi w rejonie miejscowości Cutro, do której doszło pod koniec lutego.

Premier Włoch Giorgia Meloni po przybyciu do Brukseli na szczyt UE oświadczyła, że oczekuje podjęcia "kroków naprzód" w kwestii migracji. Jej rząd zapowiedział wcześniej stanowczą walkę z przemytem ludzi.

sw/ mms/

Dziękujemy za wysłane grafiki.