• <

Włochy. Afgańska dziennikarka wśród ofiar katastrofy łodzi z migrantami w Kalabrii

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Włochy. Afgańska dziennikarka wśród ofiar katastrofy łodzi z migrantami w Kalabrii

Partnerzy portalu

Fot. Twitter

Wśród dziesiątek ofiar katastrofy łodzi z migrantami, która rozbiła się u brzegów Kalabrii we Włoszech, była zmuszona do ucieczki z rządzonego przez talibów Afganistanu dziennikarka Torpekai Amarkhel - podały włoskie media powołując się na jej siostrę. Razem z 42-letnią reporterką zginął jej mąż i dwoje dzieci. 7-letnia córka jest wśród zaginionych.

Siostra 42-letniej dziennikarki Mida przyjechała do Crotone w Kalabrii z Rotterdamu. Przypuszcza się, że tam chciała dotrzeć uciekająca z Afganistanu kobieta z rodziną.

Agencja Ansa odnotowuje, ze afgańska dziennikarka przez lata współpracowała w Kabulu z ONZ. Dokumentowała ostatnio na zdjęciach sytuację kobiet w Afganistanie, co jest zabronione przez talibów. Z drobnymi wyjątkami kobiety nie mogą tam pracować.

Dotychczasowy bilans katastrofy łodzi z migrantami, do której doszło w miejscowości Cutro, koło Crotone, 26 lutego to 71 ofiar śmiertelnych, w tym kilkanaścioro dzieci i ponad 40 osób zaginionych. Łódź wypłynęła z Turcji.

W czwartek w Cutro odbędą się nadzwyczajne obrady rządu Włoch.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

sw/ jm/

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.