Prawie 820 migrantów przybyło w ciągu doby na włoską wyspę Lampedusa na pokładzie 21 łodzi - podała w poniedziałek agencja Ansa za lokalnymi władzami. Znów przepełniony jest tamtejszy ośrodek rejestracji i identyfikacji.
Migrantów z dryfujących łodzi i pontonów zabrały na ląd jednostki kapitanatu portu i włoskiej Gwardii Finansowej.
Nowa fala migracyjna przybrała na sile po czterech dniach przerwy, spowodowanej przez złe warunki pogodowe na morzu.
W ośrodku na Lampedusie przebywa obecnie około 1100 osób, podczas gdy miejsc jest 400.
Na pokładzie 21 łodzi, które odpłynęły z portowego miasta Safakis w Tunezji, przybyli migranci z Wybrzeża Kości Słoniowej, Gambii, Ghany, Gwinei, Senegalu, Sierra Leone, Nigerii, Burkiny Faso oraz ogarniętego walkami Sudanu.
Fot. Depositphotos
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami