• <
smartre_2023

Wind Catching Systems - multiturbinowy katalizator morskiej energii wiatrowej

zk

24.10.2022 17:02
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Wind Catching Systems - multiturbinowy katalizator morskiej energii wiatrowej

Partnerzy portalu

Wind Catching Systems - multiturbinowy katalizator morskiej energii wiatrowej - GospodarkaMorska.pl

Firma Wind Catching Systems otrzymała od rządowego przedsiębiorstwa Enova grant na rozwój technologii w wysokości ok. 2,1 mln USD, w celu wsparcia projektu, budowy i testowania morskiej turbiny wiatrowej, którą firma planuje zainstalować w swojej pływającej konstrukcji wieloturbinowej o nazwie Windcatcher.

Pilotażowy projekt ma zostać zainstalowany w parku wiatrowym Mehuken na zachodnim wybrzeżu Norwegii w 2023 roku. W fazie rozwoju, Wind Catching Systems będzie współpracować z takimi firmami jak Zephyr, Aibel, The Institute for Energy Technology (IFE) oraz DNV.

- Grant z ENOVA w połączeniu z kapitałem pozyskanym od naszych inwestorów GM Ventures, Ferd i North Energy, w pełni sfinansuje nasz program rozwoju turbin - powiedział Ole Heggheim, CEO Wind Catching Systems.

- Jest to ważny krok w kierunku osiągnięcia naszych ambicji ustanowienia systemów floating, jako zrównoważonego i konkurencyjnego źródła energii poprzez oferowanie najbardziej wydajnej technologii - dodał Heggheim.

Norweska firma opracowuje multiturbinową pływającą elektrownię wiatrową, której celem jest zmaksymalizowanie produkcji energii na strukturę pływającą, a jednocześnie umożliwienie samodzielnego systemu konserwacji eliminującego potrzebę specjalistycznych statków do obsługi operacji serwisowych na morzu.

Oczekuje się, że technologia ta zmniejszy wykorzystanie powierzchni o ponad 80 procent i znacznie zwiększy wydajność w porównaniu do konwencjonalnych pływających morskich farm wiatrowych.

Przewiduje się, że technologia Wind Catching Systems będzie miała 50-letnią żywotność, a jej utrzymanie powinno kosztować znacznie mniej niż w przypadku konwencjonalnych pływających morskich farm wiatrowych.

Oczekuje się, że jedna jednostka Wind Catching będzie miała taką samą roczną produkcję jak pięć konwencjonalnych morskich turbin wiatrowych o mocy 15 MW.

Niedawno amerykańska międzynarodowa korporacja motoryzacyjna General Motors (GM) zdecydowała się zainwestować do 10 mln USD w Wind Catching Systems, która jest w większości własnością Ferd i North Energy.

GM poprowadził rundę inwestycyjną serii A, aby pomóc w finansowaniu rozwoju i komercjalizacji technologii.


Źródło: offshorewindbiz.com

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.