• <
mewo_2022
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Kiedy złożyć wniosek o upadłość przedsiębiorstwa?

Pandemia oraz okoliczności wojny na Ukrainie niewątpliwie spowodowały pogorszenie się sytuacji gospodarczej w kraju dotkniętym wciąż wysokim poziomem inflacji. Kryzys dotyczy przede wszystkim małych i średnich przedsiębiorstw, które w związku z rosnącymi kosztami prowadzenia firmy czy niewypłacalnością kontrahentów coraz częściej zmuszone są sięgać po narzędzia prawne mające pomóc przywrócić płynność finansową (np. restrukturyzacja).

24.10.2023, 15:08
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Gdynia. Wręczono Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza

Program Niebieska Szkoła oraz kapitan Krzysztof Baranowski zostali laureatami Nagrody im. kpt. Leszka Wiktorowicza za 2022 rok.

29.05.2023, 15:21
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Nagroda Wiktorowicza czeka na kandydatów

Rozpoczęło się przyjmowanie nominacji do dziesiątej edycji Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza - wybitnego człowieka morza, budowniczego i wieloletniego komendanta „Daru Młodzieży” oraz wychowawcy pokoleń polskich marynarzy.

13.01.2021, 13:49
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Uwaga! Od 1.08.2020 r. nowe zasady rejestracji jachtów!

Pomimo utrudnień wywołanych wirusem Sars-CoV-2 sezon żeglarski powraca na normalne tory.

28.06.2020, 22:45
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Czy zagraniczny przedsiębiorca może skorzystać z rozwiązań polskiej Tarczy Antykryzysowej?

Epidemia wirusa SARS-CoV-2, potocznie określanego koronawirusem, drastycznie wpłynęła nie tylko na życie prywatne milionów ludzi na całym świecie, ale również ma ogromne znaczenie dla gospodarki - tej międzynarodowej, jak i gospodarki każdego państwa dotkniętego epidemią. Już teraz szereg przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia działalności gospodarczej i wielkości zakładu, odczuwa skutki wprowadzonych przez władze ograniczeń i zakazów w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa.

15.05.2020, 10:49
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Zgłoś kandydata do nagrody Wiktorowicza

Do 27 stycznia trwa przyjmowanie nominacji do dziewiątej edycji Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza - wybitnego człowieka morza, budowniczego i wieloletniego komendanta „Daru Młodzieży”, wychowawcy pokoleń polskich marynarzy. Kto tym razem otrzyma nagrodę za wyróżniające się dokonania żeglarskie? Przekonamy się już 6 lutego.

22.01.2020, 12:13
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Pozorna „aktywizacja” polskiego sektora stoczniowego w świetle aktualnych przepisów prawnych

Po kilkunastoletnim okresie stagnacji polskiego przemysłu stoczniowego, przechodzącym epizodycznie w etap zapaści, postępującym stopniowo po roku 2005, który okazał się być jednym z rekordowych, jeżeli idzie o liczbę wyprodukowanych w Polsce statków (28 jednostek o pojemności brutto dochodzącej do blisko 750 tysięcy GT), w ostatnich latach podjęto szereg działań ukierunkowanych na, szeroko rozumianą, odbudowę tej właśnie gałęzi przemysłu, starając się również – przynajmniej w teorii - przypomnieć o jej ekonomicznym i wizerunkowym

06.09.2019, 08:30
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Prezydent podpisał ustawę o Instytucie Europy Środkowej

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Instytucie Europy Środkowej - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta RP. Nowo powołany instytut będzie działał jako państwowa osoba prawna pod nadzorem premiera.

01.12.2018, 13:53
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Rząd proponuje rozszerzenie kompetencji premiera w zarządzaniu spółkami Skarbu Państwa

Rozszerzenie kompetencji premiera do koordynowania wykonywania uprawnień przysługujących Skarbowi Państwa w spółkach - m.in. takie rozwiązanie zakłada projekt ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym, przyjęty we wtorek przez rząd.

27.11.2018, 17:55
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Senat za powołaniem Instytutu Europy Środkowej

W Lublinie w miejsce Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej (IEŚW) powstanie Instytut Europy Środkowej - zakłada ustawa, którą w piątek w nocy przyjął Senat. Nadzór nad Instytutem będzie sprawował premier.

24.11.2018, 03:45
nauta_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.