• <
mewo_2022
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Polska energetyka zmierza na północ. Wydarzenie PARP w ramach Baltexpo

Podczas drugiego dnia targów Baltexpo, na targach odbywało się także całodniowe wydarzenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Innovation Norway zatytułowane „Technologie zeroemisyjne w gospodarce morskiej”. Swoją prezentację „Polska energetyka zwraca się w kierunku morza” przedstawił w jego ramach wydawca i redaktor naczelny portalu GospodarkaMorska.pl Mateusz Kowalewski.

13.10.2023, 22:27
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

CMA CGM otwiera nowy serwis oceaniczny do Portu Gdańsk

Dzięki nowemu serwisowi, Port Gdańsk uzyska bezpośrednie połączenie z Busan, największym portem kontenerowym Korei Południowej i 6. największym na świecie. Pierwsze zawinięcie kontenerowca armatora CMA CGM do terminalu Baltic Hub już 15 sierpnia. Od października, statki w ramach serwisu FAL1, będą zwijały do Gdańska regularnie w cyklu cotygodniowym.

03.08.2023, 22:04
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Koreański biznes napędza również polską gospodarkę

Polska jest coraz częściej postrzegana jako dobre miejsce na lokowanie biznesu, jako atrakcyjny i solidny partner biznesowy. Również przez firmy koreańskie. Świetną okazją do budowania i zacieśniania relacji biznesowych między polskimi i koreańskimi przedsiębiorstwami był zorganizowany przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. Business Mixer 2023, międzynarodowa konferencja, która miała miejsce w Seulu w dniach 27-28 kwietnia. Patronat nad nią objęło Ministerstwo Infrastruktury.

10.05.2023, 11:57
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Knut Ørbeck-Nilssen, CEO Maritime DNV: Dekarbonizacja wymaga partnerstwa

Postęp w dekarbonizacji jest godny uznania, ale należy go przyspieszyć. Armatorzy muszą współpracować z innymi branżami i zainteresowanymi stronami, jeśli oczekujemy osiągnięcia bardziej ambitnych celów dekarbonizacji – podkreśla Knut Ørbeck-Nilssen, CEO Maritime, DNV w rozmowie z Sidsel Norvik, dyrektorką Nor-Shipping.

15.02.2023, 12:34
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

PARP ogłasza wydarzenia wspierające blue growth

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała, że wraz z Innovation Norway planuje organizację dwóch wydarzeń, które będą wspierać zrównoważone wykorzystanie wód morskich, śródlądowych i obszarów przybrzeżnych. Odbędą się w norweskim Lillestrøm i w Atenach.

28.01.2022, 10:54
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Port Gdańsk szuka w Singapurze inwestorów dla Portu Centralnego

Port Gdańsk aktywnie szuka inwestorów, m. in. w Singapurze, dla mającego powstać w Gdańsku Portu Centralnego. W Singapurze trwa polska misja gospodarcza - poinformował PAP wiceprezes Portu Gdańsk Marcin Osowski.

02.11.2019, 11:10
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

W Singapurze odsłonięto pamiątkowy dzwon „Dar Młodzieży”

W dniach 27-30 października minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk odbył wizytę do Singapuru, gdzie wraz z ministrem transportu Singapuru Khaw Boon Wan wziął udział w uroczystości odsłonięcia pamiątkowego dzwonu z żaglowca „Dar Młodzieży”. Dzwon został podarowany przez Polskę w rocznicę pobytu żaglowca w Singapurze z okazji Rejsu Niepodległości.

31.10.2019, 12:17
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Port Gdańsk w Singapurze zapowiada inwestycję na międzynarodową skalę

Port Gdańsk przewodniczy polskiej delegacji podczas wizyty wysokiego szczebla z okazji 50-tej rocznicy ustanowienia stosunków dyplomatycznych między Polską, a Singapurem. Celem wizyty jest budowanie dwustronnych relacji handlowych między krajami i omówienie ogromnej inwestycji w Porcie Centralnym opartej na partnerstwie publiczno-prywatnym o wartości 3,1 mld dolarów.

29.10.2019, 19:34
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Ambasada RP w Singapurze: dzwon Daru Młodzieży darem w 50. rocznicę stosunków dyplomatycznych

29 października minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz minister transportu Singapuru, minister koordynujący ds. infrastruktury Khaw Boon Wan dokonają uroczystego odsłonięcia pamiątkowego dzwonu z żaglowca "Dar Młodzieży", podarowanego przez Polskę w rocznicę pobytu żaglowca w Singapurze w trakcie Rejsu Niepodległości.

23.10.2019, 06:52
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Baltexpo 2017: Polska będzie jedną z największych gospodarek morskich

To jedno z ważniejszych stwierdzeń, jakie padło podczas pierwszego dnia targów Baltexpo 2017. Wypowiedział je J.E. Peter S. Gontha, ambasador Indonezji na debacie otwarcia poświęconej transnarodowej synergii w rozwoju przemysłów morskich.

11.09.2017, 12:20
nauta_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.