• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024
mewo_2022
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Platforma SEA-INNOVATE HUB wyrazem współpracy międzynarodowej uczelni związanych z morzem

Ruszyła platforma SEA-INNOVATE HUB, oferująca liczne kursy, okazje do nawiązania współpracy międzynarodowej oraz szansę na realizację projektów naukowo-badawczych, projektów B+R czy komercjalizację badań. To wynik wspólnych działań sześciu europejskich uniwersytetów nadmorskich SEA-EU w ramach projektu ReSEArch-EU.

13.03.2024, 10:28
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Tłumy Włochów spędzają zimę... na plaży

Dziesiątki tysięcy mieszkańców Rzymu, Neapolu i innych włoskich miast opanowały w niedzielę nadmorskie plaże, korzystając z wysokich temperatur, sięgających 20 stopni Celsjusza. W niektórych miejscowościach na południu tłok nad morzem był niemal taki, jak latem.

18.02.2024, 21:27
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

[WIDEO] Prom bliski przewrócenia się. Rzucało nim jak zabawką

O dużym pechu może mówić 120 osób na pokładzie włoskiego promu Quirino, który w weekend płynął na trasie Formia – Ponza. Potężny wiatr rzucał jednostką tak, że była bliska przewrócenia się na bok.

24.01.2024, 10:16
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

System Aegis Ashore w Redzikowie przekazany Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych

System obrony przeciwrakietowej Aegis Ashore w Redzikowie został przekazany amerykańskiej marynarce wojennej - poinformowało w piątek w komunikacie dowództwo Sił Morskich USA w Europie (NAVEUR). Po przejściu modernizacji systemów komputerowych Aegis Ashore ma trafić do dyspozycji NATO w połowie 2024 r.

16.12.2023, 13:20
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Tragiczne skutki sztormów na Morzu Czarnym i Śródziemnym. Fale rzucały statkami jak zabawkami

Służby greckie, rosyjskie włoskie, tureckie, i innych państw donoszą o ogromnych problemach z żeglugą w związku z najsilniejszymi od lat burzami na akwenach morskich. Służby SAR musiały wielokrotnie interweniować, aby pomóc statkom i ich załogom, którym groziło nawet zatopienie z powodu wysokich fal. W związku z tym wiele jednostek zawróciło do portów, bądź w ogóle opóźniały ich opuszczenie, do czasu poprawy pogody.

28.11.2023, 11:14
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Szef włoskiej mafii oddał swoją wyspę w Dubaju

Boss narkotykowy neapolitańskiej mafii - kamorry, Raffaele Imperiale oddał władzom Włoch swoją wyspę, która znajduje się w archipelagu naprzeciwko wybrzeża Dubaju - poinformował w poniedziałek prokurator podczas procesu około 20 mafiosów. Jednym z nich jest Imperiale, który podjął współpracę z włoskim wymiarem sprawiedliwości.

27.11.2023, 13:29
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

W Salerno demonstranci blokowali wjazd do portu ciężarówkom izraelskiej firmy Zim

Aktywiści propalestyńscy i liczni dokerzy blokowali w piątek bramę wjazdową do portu w Salerno. Uniemożliwiali wjazd izraelskich ciężarówek na pokład kontenerowca Tyrrhenian, który ma popłynąć do Hajfy – podały włoskie media.

17.11.2023, 21:38
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

USA. Pierwsza kobieta - admirał Lisa Franchetti dowódcą amerykańskiej marynarki wojennej

Senat USA zatwierdził nominację adm. Lisy Franchetti na Szefa Operacji Morskich, najwyższego rangą oficera w amerykańskiej marynarce wojennej. Jest ona pierwszą kobietą na tym stanowisku i pierwszą kobietą w Kolegium Połączonych Szefów Sztabów, skupiającym dowódców każdego rodzaju sił zbrojnych.

03.11.2023, 08:10
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Morski spektakl "A statek płynie" Federica Felliniego na deskach Teatru Muzycznego Capitol

"A statek płynie" – musical na podstawie filmu Federica Felliniego z 1983 r. – to najnowszy spektakl wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol. Premiera sztuki w reżyserii Wojciecha Kościelniaka odbędzie się w sobotę na Dużej Scenie.

05.10.2023, 10:37
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Plaże w Neapolu otwarte do końca października

Rada miasta Neapolu zatwierdziła przedłużenie otwarcia plaż aglomeracji do 31 października. Na plażach pozostanie cała infrastruktura: parasole, leżaki, boiska do gry w siatkówkę, otwarte bary, będą też ratownicy - napisał w niedzielę portal NapoliTime.it.

02.10.2023, 09:38
nauta_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.