• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024
mewo_2022
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

W Gdyni powołano Polską Izbę Morskiej Energetyki Wiatrowej (PIMEW)

11 stycznia w Gdyni odbyło się Walne Zgromadzenie Założycielskie Polskiej Izby Morskiej Energetyki Wiatrowej (PIMEW). Statut nowopowstającego organu samorządu gospodarczego sygnowało 127 przedstawicieli przedsiębiorstw prowadzących lub planujących działalność w zakresie produkcji komponentów, świadczenia usług, handlu lub budownictwa dla sektora morskiej energetyki wiatrowej na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Nowo powołana Izba będzie pierwszym w Polsce samorządem gospodarczym dla sektora morskiej energetyki wiatrowej.

15.01.2024, 22:57
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Thordon Bearings i Wärtsilä utworzyły sojusz Blue Ocean w celu opracowania statku bez łożyska stewowego

W inicjatywie mającej rewolucyjne znaczenie dla projektowania statków i ochrony oceanów przed zanieczyszczeniem, Thordon Bearings i Wärtsilä ogłosiły utworzenie Sojuszu Blue Ocean w celu opracowania i promocji rewolucyjnej koncepcji statku bez łożyska sterowego.

04.12.2023, 11:35
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Rejs z GospodarkaMorska.pl, panel IV: banki i ubezpieczyciele również uczą się offshore, ale największy ryzyko jest na poziomie politycznym [RELACJA]

Drugi wieczór konferencji Rejs z GospodarkaMorska.pl otworzył panel, poświęcony jednemu z najtrudniejszych, ale i najważniejszych zagadnień: ubezepieczeń i instrumentów finansowych przeznaczonych dla przedsiębiorstw sektora morskiego.

02.10.2023, 23:50
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

ESG – moda czy konieczność? Żegluga, porty, offshore i stocznie pod presją innowatorów

Latem tego roku opublikowano poradnik ESG dla żeglugi. Wdrożenie strategii ESG w żegludze ma swoje konsekwencje w całym łańcuchu dostaw i eksploatacji statków, od projektowania poprzez produkcję, eksploatację i obsługę w portach.

02.08.2023, 14:31
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Morska energetyka wiatrowa w Polsce - szanse i zagrożenia. Eksperci w senacie o offshore wind

Polskie przedsiębiorstwa dopiero zaczynają zdobywać doświadczenie w sektorze energetyki wiatrowej offshore, co utrudnia im pozyskanie finansowania na działalność w tej branży. Dla inwestorów, którzy chcieliby współpracować z rodzimymi wykonawcami, stanowi to wyzwanie. Eksperci podczas wtorkowej debaty w Senacie zauważyli potrzebę opracowania strategii, która usprawni sytuację.

26.07.2023, 09:44
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Eksperci: potrzebna strategia, która ułatwi polskim firmom walkę o kontrakty w energetyce wiatrowej

Polskie firmy dopiero zdobywają doświadczenie w sektorze offshore, co utrudnia im pozyskanie finasowania na działalność w tej branży. To problem dla inwestorów chcących współpracować z rodzimymi wykonawcami. Potrzebna jest strategia, która to usprawni - ocenili eksperci podczas wtorkowej debaty w Senacie.

25.07.2023, 20:48
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Damen dostarcza nowy holownik pługowy Mohoma do TNPA

Damen Shipyards Cape Town (DSCT) z powodzeniem dostarczył nowy holownik pługowy do Transnet National Ports Authority (TNPA). Holownik pługowy o nazwie Mohoma to wszechstronna, pełnomorska łódź robocza przeznaczona zarówno do usług portowych, jak i przybrzeżnych.

15.06.2023, 20:05
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Kongres Polskie Porty 2030: offshore lokuje się u dużych i małych

Powstająca w Polsce morska energetyka wiatrowa będzie potrzebować wielu zasobów i wykorzysta zarówno te największe porty, jak i te małe, a pewnie sięgnie także za granicę. O wykorzystaniu polskich portów dla offshore rozmawiali uczestnicy jednego z paneli dyskusyjnych podczas drugiego dnia Kongresu Polskie Porty 2030.

04.06.2023, 23:40
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Autonomiczny pojazd do badań sejsmicznych firmy BOSS podsumowuje próby morskie

Blue Ocean Seismic Services (BOSS) zakończył próby morskie swojej testowej i prototypowej wersji podwodnego pojazdu autonomicznego do morskich badań sejsmicznych.

11.05.2021, 12:11
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Biznes w kolorze blue

1,5 biliona dolarów generuje biznes związany z eksploatacją i eksploracją oceanów i mórz. Setki milionów osób o różnych specjalnościach pracuje w logistyce morskiej, turystyce, górnictwie, rybołówstwie i przetwórstwie ryb, żegludze oraz w morskiej energetyce odnawialnej.

19.04.2021, 18:00
nauta_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.