• <
escort_980x120_gif_2020

Wewnątrz C144s ACE: Historyczny super jacht ze stoczni Conrad [DUŻO ZDJĘĆ]

jb

23.02.2023 16:03
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Wewnątrz C144s ACE: Historyczny super jacht ze stoczni Conrad [DUŻO ZDJĘĆ]

Partnerzy portalu

Wewnątrz C144s ACE: Historyczny super jacht ze stoczni Conrad [DUŻO ZDJĘĆ] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Conrad Shipyard

Każdy nowy projekt super jachtu powinien priorytetyzować zapewnienie właścicielom niezrównanego komfortu i zachwycającego otoczenia, a jednocześnie bezkompromisową prywatność oraz spokój. Dzięki wykończeniu najwyższej jakości, 44,5-metrowa jednostka ACE wyznacza nowe standardy w każdym aspekcie. 

ACE to pierwszy w pełni personalizowany super jacht zbudowany dla doświadczonego szwajcarskiego Armatora. Jednostka została zwodowana w październiku 2022 roku w stoczni Conrad, stając się największym jachtem motorowym w historii firmy, ale także w Polsce. Odzwierciedlając nowoczesny, a zarazem ponadczasowy stylowy design, ACE jest pierwszym kadłubem z linii C144S, do którego dołączą kolejne w nadchodzących latach. 

Inny świat


Praca nad konstrukcją ACE ponownie połączyła firmy Conrad, Reymond Langton i Diana Yacht Design – ten sam zespół, który pracował nad 40-metrowym super jachtem Viatoris, zwodowanym w 2018 roku. O wystrój wnętrza jachtu zadbała mediolańska firma M2 Atelier, komponując prawdziwie szyte na miarę projekty z włoską duszą. ACE jest dużym krokiem naprzód pod względem złożoności i wielkości (ACE ma 497 GT, w porównaniu do Viatoris 393 GT). "Jacht jest wspaniałym połączeniem harmonii, elegancji i wyrafinowanego rzemiosła. To zupełnie inny świat wewnątrz i na zewnątrz. Dzieło sztuki i ponadczasowa rzeźba – powiedziałem z dumą, gdy po raz pierwszy zobaczyłem ACE na wodzie”, opowiada Mikołaj Król, Prezes Conrad S.A. 

Śmiały projekt 44,5-metrowego superjachtu odzwierciedla jego potężną oraz dynamiczną sylwetkę na wodzie. Linie i detale konstrukcji zewnętrznej są przemyślane pod każdym kątem. „Biały kadłub i nadbudówka kontrastują z błyszczącą czernią pokładów i zewnętrznych okien, a także z wyrazistym prostym dziobem ACE, sprawiając imponujące wrażenie charakterystycznej linii typu rolling wave, która na nadbudówce odbija niebo powyżej i wodę poniżej, jednocześnie rzucając urzekające cienie na pokłady, gdy słońce przesuwa się po niebie" – opisuje studio projektowe Reymond Langton, odpowiedzialne za zewnętrzną architekturę jachtu. Zewnętrzne pokłady zostały zaprojektowane w taki sposób, aby harmonijnie łączyć się z wnętrzami, wnosząc odświeżające i unikalne podejście do obszernych przestrzeni.

Mniej znaczy więcej


Spełniając najwyższe wymagania względem jakości, ACE gwarantuje najwyższy poziom luksusu z wnętrzem szytym na miarę i stworzonym przez M2 Atelier. "Mniej znaczy więcej" – to filozofia bliska włoskim projektantom, stojąca za koncepcją super jachtu. Dzięki otwartemu dialogowi nawiązanemu z klientem, możliwe było przyjęcie bardziej nieformalnej idei dla jego jachtu. Prawdziwa wizja tego podejścia jest widoczna w głównym salonie, gdzie otwartość i przejrzystość spotykają się, tworząc dużą zachęcającą przestrzeń. 

Większość elementów wyposażenia zostało zaprojektowanych tak, aby sprawiały wrażenie zawieszonych nad ziemią, podkreślając poczucie swobodnej ciągłości i koncepcji "pływającego domu". Duże okna rozciągające się od podłogi do sufitu dodają naturalnego światła i zwiewnej elegancji salonowi, oferując majestatyczny widok na krajobraz oceanu.

W salonie na górnym pokładzie znajduje się bardzo nieformalna, asymetryczna część wypoczynkowa z regałem skrywającym za panelem wielki telewizor oraz z wygodną sofą w kształcie litery L, która rozciąga się pod rzędem panoramicznych okien.

Super jacht może wygodnie pomieścić do 10 gości w 5 pięknie urządzonych kabinach. Projektanci przewidzieli również 4 podwójne kajuty oraz kwaterę kapitana na mostku dla łącznie 9 osobowej załogi. Kabina armatorska ACE jest kwintesencją zamysłu rozszerzenia i maksymalizacji wnętrz. "Przestrzenie pozwoliły nam na eksperymenty i przesunięcie granic. Każdy zakątek łodzi został zaprojektowany, aby stworzyć pomieszczenia przypominające te, które można znaleźć na znacznie większych jednostkach", wyjaśniają Marco Bonelli i Marijana Radovic z M2 Atelier.

Wyjątkowy charakter kabiny armatora tworzą przestronne okna, sofa, łóżko typu king-size oraz szafki nocne ustawione i zawieszone w idealnie lekkiej równowadze. Formacje lustrzanego szkła wbudowane w sufit powiększają optycznie całą strefę. 

Łazienka właściciela została pokryta w całości eleganckim białym marmurem oraz wyposażona w dwie monolityczne umywalki i przestronny centralny prysznic typu walk-in. Na dolnym pokładzie znajdują się cztery kabiny gościnne z łazienkami, wszystkie utrzymane w jasnej i kojącej kolorystyce jachtu, z niewielkimi, ale gustownymi wariacjami na temat motywu. "Kształt jest wynikiem zoptymalizowanej relacji pomiędzy przestrzenią a strukturą" – wyjaśnia 

M2 Atelier. Projektanci zdecydowali się na użycie tylko kilku, starannie dobranych materiałów, wśród których dominują: jasne drewno (dąb wewnątrz, teak na zewnątrz), marmur, szara skóra, jasne tkaniny i ciemny metal. W ten sposób wnętrze daje poczucie luksusu i obfitości, które wynikają nie tyle z bogatego nagromadzenia różnych materiałów, co z tego, jak każdy z nich jest traktowany.

W projekcie statku położono duży nacisk na ciągłość i perspektywę pomiędzy pokładami wewnętrznymi i zewnętrznymi. ACE oferuje ogromne przestrzenie do relaksu na świeżym powietrzu. Wszystkie strefy wypoczynkowe na jachcie są całkowicie spersonalizowane i dostosowane do planów nawigacyjnych i stylu życia właściciela. Pokład zewnętrzny to sprytne połączenie szeregu wielofunkcyjnych obszarów: począwszy od oszałamiającej platformy rufowej z klubem plażowym, 4 komfortowych stref wypoczynkowych, kina, 2 barów i 2 miejsc jadalnych, a skończywszy na jacuzzi na pokładzie słonecznym. Znajdujący się w części rufowej garaż pomieści 7-metrowy ponton oraz dwa pełnowymiarowe skutery wodne i selekcję zabawek wodnych, w tym sea bobów.

Niezrównane możliwości żeglugi


Zgodnie z filozofią Conrada, osiągi ACE są wynikiem inteligentnej inżynierii i konstrukcji. Architektura morska jest arcydziełem wykonanym przez firmę Diana Yacht Design, która wykorzystała swoje ogromne doświadczenie przy tworzeniu tego wyjątkowego jachtu. "Nasz zespół inżynierów dołożył wszelkich starań, aby konstrukcja była łatwiejsza do wykonania dla rzemieślników ze stoczni oraz do utrzymania dla załogi, po zakończeniu budowy. Szczególną uwagę zwróciliśmy na oszczędność paliwa, stosując sprytne rozwiązania konstrukcyjne w celu redukcji masy".

Napędzany przez dwa silniki Diesla firmy Caterpillar, jacht osiąga prędkość do 13,8 węzłów i może pochwalić się maksymalnym zasięgiem 5100 mil morskich przy prędkości 10 węzłów.

Ten ultranowoczesny i autonomiczny super jacht zapewnia niezrównane doznania podczas rejsu. ACE został zbudowany zgodnie z normami Lloyds LY3 i MCA. Jego napęd pozwala na transoceaniczny zasięg i solidne osiągi, nawet na wzburzonym morzu. Niski opór i wydajność zapewniona przez konstrukcję kadłuba statku umożliwia autonomię na dystansie ponad 5100 mil morskich przy pojemności 51300L paliwa. Ta wszechstronna jednostka jest nie tylko przeznaczona do odkrywania nowych horyzontów, ale stanowi także kolejny ważny krok dla polskiego przemysłu luksusowych łodzi.

ACE jest pierwszym jachtem z serii C144S. Prace nad jego budową odbywały się w czasie pandemii, co oznaczało mnóstwo zdalnej współpracy i spotkań online  pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi stronami. Ten historyczny projekt odzwierciedla ogromne poświęcenie i jest uosobieniem doświadczenia oraz kunsztu stoczni w budowaniu w pełni spersonalizowanych super jachtów.

„Jesteśmy zaszczyceni, że od samego początku właściciel M/Y ACE powierzył nam zarządzanie projektem” – powiedział Nicolai Nicolai, Partner i Dyrektor ds. zarządzania projektami w Nicolai Yacht Consulting & Project Management, który doradzał i reprezentował klient przed zawarciem umowy oraz podczas budowy ACE. 

Jednostka wkrótce będzie miała swój debiut na rynku czarterowym z firmą Luxury Charter Group. Radek Gendek z Luxury Charter Group, który przedstawił Klienta stoczni po tym, jak zarządzał jego wakacjami czarterowymi przez ponad dekadę, mówi: „ACE to kolejny przykład na to, jak ważna jest relacja zbudowana z oddanym brokerem przy zakupie i budowie wymarzonego super jachtu. Dokonując zmiany od wynajmującego jacht do zostanie właścicielem, nie ma lepszej osoby, która poprowadzi Cię przez każdy etap procesu od początku do dostawy”.

ACE został oficjalnie zaprezentowany szerszej publiczności 5 grudnia 2022 roku podczas uroczystej ceremonii w Gdańsku.

Conrad to butikowa stocznia znana z produkcji luksusowych superjachtów żaglowych i motorowych o długości do 100m. Zlokalizowana w Gdańsku, w jednym z najbardziej historycznych miast stoczniowych w Europie Północnej, Stocznia Conrad została założona w 2003 roku i nazwana na cześć polsko-brytyjskiego pisarza i żeglarza Josepha Conrada (Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego). Stocznia wraz z firmą matką - Marine Projects zatrudnia obecnie ponad 500 światowej klasy rzemieślników i inżynierów, dostarczając "najwyższej jakości jachty w najlepszej cenie".

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.