• <
escort_980x120_gif_2020

Warszawska Liga Żeglarska - podsumowanie III rundy

gm

24.08.2022 08:02 Źródło: prasowe
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Warszawska Liga Żeglarska - podsumowanie III rundy

Partnerzy portalu

Warszawska Liga Żeglarska - podsumowanie III rundy - GospodarkaMorska.pl
Fot. Marcin Kunstetter

Takich rozstrzygnięć w III rundzie Mazda Odyssey Warszawskiej Lidze Żeglarskiej zapewne mało kto by się spodziewał. Zwyciężyły i trzeba przyznać w efektownym stylu: żeglarki dowodzone przez Maję Dembowską, a pływające tym razem w barwach Star Telekom Racing.

Trzeba przyznać, że warunki pogodowe wyjątkowo sprzyjały lżejszym załogom, bo dominowały podmuchy delikatne, ale umiejętność pływania w słabym wietrze jest tak samo istotnym elementem warsztatu żeglarskiego, jak radzenie sobie w warunkach sztormowych. Czucie łodzi, umiejętność rozpędzenia jachtu i podtrzymania prędkości, czytania i przewidywania subtelnych zmian prędkości i kierunku wiatru dały Mai Dembowskiej, Karolinie Skowrońskiej i Annie Śliwce pierwsze miejsce.

– W ten weekend miałyśmy przyjemność startować gościnnie w trzeciej rundzie Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej w imieniu nieobecnej załogi Star Telekom Racing. Podeszłyśmy do tych regat na totalnym luzie, ponieważ w tym składzie Women Sailing Team, nie miałyśmy jeszcze okazji rywalizować z innymi załogami WLŻ. Stąd też nie miałyśmy oczekiwań co do miejsca w stawce – skomentowała Maja Dembowska. 

 – Dobry start w pierwszym wyścigu i całkiem sprytnie pokonana trasa dały nam pierwsze miejsce. Było to dla nas nie lada zaskoczeniem i super umotywowało do kolejnych biegów, które w większości okazały się nie gorsze. Na pewno sprzyjały nam też warunki wiatrowe. Tymi regatami odbiłyśmy sobie poprzednie starty w klasie Micro, gdzie często przewagę mieli ci z większą masą, a silny wiatr nie raz nas nieźle sponiewierał. Muszę też przyznać, że regaty trzymały w napięciu do ostatniego biegu, ponieważ szansę na pierwsze miejsce miało aż pięć załóg i w niedzielę mocno czułyśmy ich oddech na plecach– Ogromnie cieszymy się z tego wyniku, tym bardziej że byłyśmy jedyną damską załogą – dodała.

Na podium zmieścili się także zawodnicy Auto Podlasie oraz Wojskowej Akademii Technicznej. 

Za nami trzy pełne emocji rundy Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej. A przed nami… finałowe regaty, które odbędą się w dniach 10-11 września, w tym samym miejscu, a więc w bazie Sailing Legia w Zegrzu Południowym. W finałach wystartuje komplet załóg, ale nie bez znaczenia jest kolejność w klasyfikacji generalnej trzech zakończonych rund. To właśnie ona zostanie przyporządkowana ekipom w ostatnich regatach sezonu Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej jako pierwszy wyścig. Opłacało się dobrze żeglować.

Liderem po trzech rundach jest Legia Schools, mimo nieco gorszej żeglugi w ostatni weekend (piąte miejsce), jednak dwa zwycięstwa na początku dały Tobiaszowi Zajączkowskiemu i spółce bezwarunkowe prowadzenie. Na drugim miejscu Auto Podlasie Sailing Team, a na trzecim Wojskowa Akademia Techniczna. Na kolejnych Radiowa Trójka, Star Telekom Racing oraz Odyssey Sailing Club. Różnice niewielkie i wiele może się jeszcze zmienić.

Klasyfikacja III rundy Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej w załączeniu.

Klasyfikacja generalna Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej po 3 rundach:

1. Legia Schools 

2. Auto Podlasie 

3. Wojskowa Akademia Techniczna  Odyssey Sailing Club I

4. Trójka - Program 3 Polskiego Radia

5. Star Telekom 

6. Odyssey Sailing Club I

7. "Drift" Sailing Team

8. FRAM 

9. Odyssey Sailing Club II

10. Warszawskie Towarzystwo Regatowe 

11. Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell

12. Odyssey Sailing Club III


Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.