• <
escort_980x120_gif_2020

W Wiśle odnaleziono ciało zaginionego starosty płockiego

jm

25.08.2021 15:06 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie W Wiśle odnaleziono ciało zaginionego starosty płockiego

Partnerzy portalu

W Wiśle odnaleziono ciało zaginionego starosty płockiego - GospodarkaMorska.pl
Fot. Qkiel / Wikipedia

Odnalezione na Wiśle w Płocku (Mazowieckie) ciało mężczyzny to zaginiony w niedzielę, po wywróceniu się łodzi, starosta płocki Mariusz Bieniek (PSL) – podały policja i starostwo powiatowe. Poszukiwania starosty trwały od niedzieli. Jego ciało znaleźli wędkarze ponad 20 km od miejsca wypadku.

– Ujawnione zwłoki to ciało starosty płockiego – przekazała w środę PAP rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Marta Lewandowska. Informację o odnalezieniu ciała starosty płockiego podał także w komunikacie samorząd powiatu płockiego. Jak informowała wcześniej policja, dryfujące na Wiśle ciało odnaleźli wędkarze około dwóch kilometrów od mostu im. Legionów Piłsudskiego w Płocku.

"Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia odnośnie do zaginionego starosty płockiego. Mariusz Bieniek utonął w Wiśle po wypadku, do którego doszło wczesnym wieczorem w dniu 22 sierpnia 2021 r." - przekazało w środę starostwo powiatowe w Płocku. Jak podkreślono w komunikacie, poszukiwania starosty Mariusza Bieńka trwały kilka dni. "Rodzina, przyjaciele, znajomi, współpracownicy, mieszkańcy Powiatu Płockiego – wszyscy mieli nadzieję na cud. Ten się jednak nie zdarzył" – napisano w komunikacie, informującym o śmierci starosty płockiego.

Do wypadku, w którym zaginął starosta płocki Mariusz Bieniek, doszło w niedzielę wieczorem na Wiśle powyżej miejscowości Świniary niedaleko Płocka. Jak informowała wcześniej straż pożarna, gdy z łodzi wypadło trzech mężczyzn, dwóch z nich wydostało się na brzeg, w tym dzięki pomocy innych osób, natomiast trzeciego mężczyzny - jak się okazało później starosty płockiego - nie udało się odnaleźć, mimo trwającej kilka godzin akcji.

Poszukiwania na Wiśle od miejscowości Świniary w dół Wisły, w kierunku Płocka, kontynuowano w poniedziałek i we wtorek, a także w środę rano. Akcję prowadzone m.in. z udziałem kilkunastu łodzi ochotniczej i państwowej straży pożarnej, a także WOPR i przy użyciu sonarów. Patrolowane były też brzegi rzeki, m.in. przez policję i Straż Miejską. W poszukiwaniach brało udział od 100 do 120 osób.

W związku z wypadkiem na Wiśle, w którym zaginął starosta płocki Mariusz Bieniek, Prokuratura Rejonowa w Płocku wszczęła śledztwo. Dwóch mężczyzn, którzy uczestniczyli w wypadku, zostało przesłuchanych jeszcze w poniedziałek w charakterze świadków.

Według śledczych, ze wstępnych ustaleń wynika, że łódź wywróciła się na Wiśle, gdy wpłynęła na mieliznę – płynący podjęli próbę postawienia łodzi na wodzie, jednak w pewnej chwili starosta płocki oddalił się i nie był w stanie wrócić; dwaj pozostali mężczyźni, mimo podjętej próby, nie zdołali do niego dopłynąć. W poniedziałek, gdy kontynuowano akcję poszukiwawczą, prowadzoną Prokuratura Rejonowa w Płocku potwierdziła, że zaginiony to starosta płocki Mariusz Bieniek, który wraz z dwoma znajomymi wypłynął na ryby – wcześniej tożsamość poszukiwanego była znana nieoficjalnie.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.