• <

W środę KERM zacznie cykl dyskusji o przyspieszeniu transformacji energetycznej

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas W środę KERM zacznie cykl dyskusji o przyspieszeniu transformacji energetycznej

Partnerzy portalu

Fot. Adrian Grycuk / Wikipedia

W środę Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów (KERM) rozpocznie cykl dyskusji o przyspieszeniu transformacji energetycznej - poinformował minister finansów Andrzej Domański. Dodał, że propozycje różnych resortów istotne dla finansów publicznych będą również w ramach rządu uzgadniane na KERM.

"W środę Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów będzie dyskutował o przyspieszeniu transformacji energetycznej. To będzie pierwsze spotkanie w cyklu, który powinien zakończyć się konkretnymi rekomendacjami. Spotykamy się po to, by dyskutować o kierunkach i tempie transformacji energetycznej. Na pewno będziemy rozmawiać o energetyce jądrowej. (…) Myślę, że w środę będziemy rozmawiać też o węglu. (…) Co do modelu finansowania atomu, również jesteśmy w dyskusji" - powiedział Domański w kuluarach Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.

Pytany w tym kontekście o wydzielenie aktywów węglowych, powiedział: „Dostrzegam problem, ale nie może to się odbyć kosztem budżetu”.

Pytany o propozycje różnych resortów istotne dla finansów publicznych powiedział, że będą one w ramach rządu uzgadniane na KERM.

„Chciałbym, żeby ministrowie odpowiedzialni za gospodarkę, stan finansów, zdawali sobie sprawę gdzie jesteśmy” – dodał.

tus/ ana/

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.