• <
escort_980x120_gif_2020

W Gdańsku powstaną kolejne przystanie kajakowe

25.11.2020 10:03 Źródło: Urząd Miejski w Gdańsku

Partnerzy portalu

W Gdańsku powstaną kolejne przystanie kajakowe - GospodarkaMorska.pl
fot. Urząd Miejski w Gdańsku

Trwają przygotowania do realizacji kolejnych trzech przystani kajakowych. W przyszłym miesiącu ogłoszony zostanie przetarg na budowę dwóch przystani – przy ul. Wiosny Ludów i ul. Tamka. W najbliższych dniach ogłoszone będzie także postępowanie  na zaprojektowanie przystani Na Szańcach.

Pierwszy przetarg planowany jest do ogłoszenia w grudniu. Dotyczy on budowy przystani przy ul. Wiosny Ludów w Śródmieściu i przy ul. Tamka na Stogach. Przystań przy ul. Wiosny Ludów zyska pomost pływający we wnęce promowej przy istniejącym nabrzeżu Opływu Motławy wraz z zejściem trapowym.  Przy ul. Tamka na istniejącym pomoście zostanie wybudowana specjalna „półka” dla kajaków. Przy przystani pojawią się także stojaki rowerowe. Prace mają zakończyć się w czerwcu 2021 r.

Z kolei na  przystani „Na Szańcach” nad Opływem Motławy, dla której pozyskiwać będziemy dokumentację projektową powstanie dodatkowo miejsce do grillowania z altaną. Projekt ma powstać do końca września 2021 r. Postępowanie zostanie ogłoszone do końca tygodnia. Otwarcie ofert zaplanowano na 8 grudnia.

Przystanie powstaną w ramach zadania strategicznego „Pomorskie Szlaki Kajakowe”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Warto przypomnieć, że w ramach tego programu w przyszłym roku będzie możliwość skorzystania z czterech nowych przystani kajakowych. Pojawią się one w pobliżu przystanku tramwaju wodnego na Górkach Zachodnich, przy Opływie Motławy na Kamiennej Grodzy, przy ul. Żabi Kruk i przy Kanale Młynówka na Wyspie Sobieszewskiej. Umowy na realizację tych zadań podpisano na początku listopada. Wykonawcą prac jest firma ELBUD Gdańsk S.A. Obecnie wykonawca kontraktuje materiały, a rozpoczęcie prac na budowie planowane jest z początkiem 2021 roku.  Łączny koszt wyniesie ok. 1,6 mln złotych. Prace zakończą się w czerwcu 2021 r.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.